Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Molunat

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005
Molunat

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 26.06.2005 23:57

Witam wszystkich kochających Chorwację i liczę na pomoc z Waszej strony.Wybieramy się na sam "dół" czyli w okolice Dubrownika w planie mamy wypady do Czarnogóry,Dubrownika i ogólnie zwiedzanie tego rejonu, za miejsce wypadowo-wypoczynkowe chyba wybierzemy Molunat w związku z tym mam pytanie:
-Gdzieś na forum czytałem że niedaleko jest miejscowość Popovici (nie znalazłem na mapie-jak daleko od Molunat?),a tam "Konavoske stijene" które warto zobaczyć, czy ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat.
Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i informacje o Molunat oraz ewentualne sugestie gdzie w tym rejonie warto się zatrzymać(miasteczko,kemping) aby mieć fajną bazę wypadową.Pozdrawiam wszystkich którzy już przyjechali i tych co jeszcze są przed wyjazdem do tego cudownego kraju
Ostatnio edytowano 27.06.2005 17:03 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2005 00:37

O Molunat i o "konavoske..." jest trochę po czesku tu:
http://www.chorvatsko.cz/tema/konavst.html
pozdrawiam
malagosa
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 09.08.2005
Molunat

Nieprzeczytany postnapisał(a) malagosa » 02.09.2005 23:27

Napisze coś wiecej o Molunat. Byłam tam 3 dni tego deszczowego lata i jestem bardzo zadowolona.
Prowadzą do niego już od Dubrownika tablice kempingu Monika. To małe miasteczko na połwyspie Molunat. Przy wjezdzie jest namalowana mapa całej okolicy. Znajduje sie tam 4 kempingi i mnostwo ogloszen z pokojami i mieszkaniami. Kempingi nie są drogie, a czyste i ładne.
Plaze są piaszczyste. Na jedenj wystają z wody duże głazy, tak ze można do nich podpłynąć i wejsc na nie. Ładnie to wyglada. Woda jest ciepła, w dzien jest goraco, a co noc tego deszczowego lata były burze.
Poza plazami są skały i prywatne betonowe pomosty. Z tych skał mozna nurkowac. Czesto wieczorami wiał wiatr i tworzyły sie duze fale.
Do zwiedzania nie ma tam nic.. aha, jakies mury obronne, jeszcze po Rzymianach.
Miejscowosc nie jest duza, wieczorami ludzie spacerują uliczką do konca drogi kolo małej latarni morskiej. Mozna wypożyczyc skuter i łódz. Tymi skuterami dzieciaki hałasują non-stop. Niedaleko jest bezludna wyspa. Spokojne, ładne miejsce, dobre dla dzieci.

Konavoske stijene to jakas scieszka dydaktyczna, wskazuje ją niewyraźna tablica w Popovici - wg mojego przewodnika.

Obrazek
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005
Pytanie do Malagosa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 20.09.2005 11:48

Fotka super.

Napisz proszę parę słów na temat campów ( ceny , zatłoczenie , jak daleko do plaży )
Poszukuję miejsc zacisznych , ale takich , które mogą być miejscem wypadowym na wycieczki.
Proszę o wskazówki :wink:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 21.09.2005 08:55

Alek70 napisał(a):"Konavoske stijene" które warto zobaczyć, czy ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat.


Jest to ścieżka widokowa w miejscu gdzie za Cavtat zaczynają się strome klify. Ładne, odludne miejsce. Ściezka prowadzi w dół do plaży (dwóch małych plaż, gdzie plażowali sie tylko mieszkańcy pobliskichmiejscowości).
Miejsce na popołudniowy spacer. Mnie w szczególności zapadł w pamięci kolor wody - głebokośc powoduje, że jest niesamowicie ciemna :)

Co do Molunat. Osobiście zwiedziłam kemping Monika i uważam, że to bardzo fajne miejsce, czysto, spokojnie, kemping zagospodarowany z pomysłem ( oczywiście jak to zazwyczaj na takich małych kemping miejsca na rozbicie są ułożone "piętrowo"). Niestety plaża mi nie odpowiadała ale to zalezy od gustów. Molunat lezy nad zatoczką tak więc, wodą jest raczej płytka wzdłuż brzegu i akurat tej plaży. Nie wiem jak reszta - bo nie widziałąm całości okolicy i plaż. Spodziewam się jednak, że bedzie mniej więcej podobnie. Miasteczko urokoliwe, ciche, spokojne.

To dobre miejsce na wypad do CG, do Dubrovnika i Cavtat troszkę się jedzie ale to również nie daleko. To jest obszar HR, już mniej zaludniony, więcej tam przestrzeni :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone