Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

slub koscielny w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kahanie
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2009
slub koscielny w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kahanie » 12.01.2009 21:00

Kochani,pomozcie!:-)Wymarzylismy sobie z moja druga polowa,zeby wziac slub w Chorwacji.Myslimy o Korculi.W zwiazku z tym potrzebuje jakis namiarow na parafie katolickie na tej wyspie.Chyba,ze ktos wie gdzie mozna znalezc ksiedza anglojezycznego w Chorwacji?Z gory dziekuje za wszelkie informacje.Pozdrawiam
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 12.01.2009 21:57

kahanie
ślub to nie tylko znalezienie księdza władającego językiem zrozumiałym dla nowożeńców.
Czy załatwiałeś już "naszą" zgodę na coś takiego? Jak pamiętam nazywa się to LICENCJA i (tak było w naszym przypadku) dostaliśmy ją z parafii gdzie spisywaliśmy protokół przedślubny - ale myśmy to wymyślili tylko drewniany kościółek (bo Cro to odkryliśmy duuużo później)- nie wiem jak się to załatwia za granicę i czy nie będziecie musieli podać konkretnych danych gdzie i jaki ksiądz.
POZDROWIONKA dla chcącego nic trudnego
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.01.2009 22:04

http://croatiandream.eu/slubchorwacja.html

To chyba dobry link na początek

Powodzenia i pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.01.2009 22:23

Cześć,
TUTAJ adresy parafii między innymi na Korčuli (musicie wyselekcjonować te korčulańskie, spośród całej diecezji dubrownickiej);
Jeśli sami będziecie przekopywać net w poszukiwaniu konkretnych parafii, wpisujcie w wyszukiwarkę "župni ured" + interesująca Was miejscowość.
Pozdrawiam
kahanie
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kahanie » 13.01.2009 11:54

dzieki wielkie wszystkim...

teoretycznie jestesmy przygotowani - wiemy o protokolach,licencjach itd.

ale zeby to wszystko ruszyc potrzebujemy znalezc jakis kosciol (ksiedza polskiego,ktory da nam slub juz mamy i zaberamy go z soba) ,proboszcza,ktory wstapnie zgodzi sie bysmy zwiazek malzenski zawarli w jego parafii

poki co obdzwonie parafie-moze ktos bedzie mowil po angielsku...

trzymajcie kciuki
kasiutka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiutka » 13.01.2009 13:26

piękny jest kościołek na Biokovo, tam można brać śluby, t
kahanie
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kahanie » 15.01.2009 13:17

a moze ktos z Was,kto jest na miejcu w Chorwacji bylby w stanie poszukac mi jakiejs parafii na Korcula i zalatwic wszelkie sprawy formalne z ksiedzem (oczywiscie za wynagrodzeniem) ??? kwestia jest tylko taka,by znalezc parafie,porozmawiac z proboszczem czy zgodzi sie by taki slub mial miejsce w jego kosciele,ustalic termin i to chyba wszystko...Reszte zalatwiamy my - tzn wszelkkie papiery itp. Pomozecie? ;-)
gatinha
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gatinha » 02.02.2009 17:07

czesc, ja i moj narzeczony rowniez wymarzylismy sobie slub w chorwacji, mamy nadzieje na wrzesien tego roku. Drogi kahanie, poniewaz jestem na zupelnym starcie i nie mam najmniejszego pojecia jak sie do tego zabrac. Czy moglbys mnie nieco oswiecic (pisales cos o licencjach, pozwoleniach i formalnosciach)??? bede ogromnie wdzieczna
moj mail to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.02.2009 17:14

Gatinha....Aguha podała bardzo dobry link (3 post w tym temacie). Już chyba dokałdniej nie można...
Pozdrawiam
gatinha
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gatinha » 03.02.2009 21:51

no wlasnie tylko zastanawiam sie czy naprawde nie da sie wziac normalnego slubu konkordatowego w chorwacji... bo na podanej stronie jest napisane,ze nie...no ale to tez bylo jakis czas temu, wiec moze ktos jest wie jak jest aktualnie...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.02.2009 21:58

gatinha napisał(a):no wlasnie tylko zastanawiam sie czy naprawde nie da sie wziac normalnego slubu konkordatowego w chorwacji... bo na podanej stronie jest napisane,ze nie...no ale to tez bylo jakis czas temu, wiec moze ktos jest wie jak jest aktualnie...


W tej kwestii chyba jednak nic się nie zmieniło (nie znalzłam nic w necie nowszego od 1993 r.). Oboje narzczonych musi mieć obywatelstwo hr, by móc w Hr przystąpić do ślubu konkordatowego. To standard... tak samo jest w Pl...

Zresztą, można napisać do jednego w wybranych usc w Hr i zapytać. Wtedy będziecie mieć pewność.
TUTAJ znajdziecie namiary na usc. USC po hr to matični ured
Pozdrawiam
gatinha
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gatinha » 05.02.2009 10:55

dziękuje za podpowiedz, w takim razie rzeczywiscie tamten link bedzie moim glownym przewodnikiem pozdrawiam
pawelan
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelan » 24.02.2009 21:52

Witam,
mam do was ogromną prośbę,
planujemy wziąć ślub w Breli w kościele Gospe Od Karmela, nie wiecie czy ten kościół udziela ślubów,
Wielkie dzieki
może macie namiary na księdza w Chorwacji który udzieli nam ślubu w języku polskim?
pozdrawiamy aneta i paweł
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 24.02.2009 23:15

robiłem w zeszłym roku zdjecia na slubie w Asyżu. Ksiądz byl miejscowy, ale polak.po ślubie PM coś podpisywała ale nie wiem co...?? Jeśli jakies konkretne i pilne pytania to najlepiej kontakt na mojej stronie: www.bodzioch.pl

Ogólne wrazenie moje i gosci bardzo pozytywne. PM stwierdziła, że lepiej zmniejszyć kosztyograniczając liczbę gosci (docelowo było ok 40os), a popełnic całą uroczystość w wymarzonym Asyżu. Mówię wam bajkowo. Goscie mieli wynajety autokar z PL. Cała impreza trwała od czwartku po południu (wyjazd) do poniedziałku (juz w PL).

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
slub koscielny w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone