Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana kasy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 03.08.2008 10:00

zauroczona napisał(a): zaskoczyła mnie ta informacja - bankomaty wypłacają tylko w walucie kraju , w którym sie znajdujemy, wypłacą EUR w krajach, które sa już w strefie EUR, a CRO nawet nie jest w Unii 8O w Polsce chyba nie znajdziesz raczej na pweno bankomatu, który wypłaci w euro.


W Intraco (Stawki 2) w Warszawie kiedyś był taki z którego dało sie wyciagnąć euro.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 03.08.2008 11:24

Tzn ze jak place karta kredytowa mBnaku, to od kazdej zaplaty potracaja mi 2% prowizji??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2008 15:41

grax napisał(a):Tzn ze jak place karta kredytowa mBnaku, to od kazdej zaplaty potracaja mi 2% prowizji??


W kraju gdzie walutą obowiązującą nie jest euro jak np w CRO to kiedy zapłacisz w knajpce np 100 kun za obiad to mbank potrąci ci 2% za przewalutowanie tej kwoty do euro. Czyli do przeliczenia na euro mbank będzie brał 102 kuny - tę kwotę przeliczy na euro i dopiero z euro przeliczy na złotówki i potrąci z konta.
b_artman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) b_artman » 06.08.2008 11:49

zauroczona napisał(a):
ttom napisał(a):Warto korzystać z karty w Chorwacji, jak i po drodze, przelicznik jest korzystny. Ja korzystałem z karty Maestro PKO s.a. na stacjach benzynowych, w supermarketach. Nigdzie nie było problemu.


Zgadza się, bank PEKAO SA należy do grupy europejskiej UNICREDIT i w całej Europie daje to mozliwośc korzystania z ok. 18 tyś bankomatów bez prowizji - bankmatów z logo UNICREDIT na trasie do CRO widziałam bardzo dużo! Karta MAESTRO tego banku to dobry wybór.


Cieszą mnie takie wieści. Posiadam właśnie taką kartę. Jak byłem ostatnio w banku to miła pani dała mi nawet tabelkę z nazwami banków w różnych krajach, w których bankomatach wypłacać mogę bez prowizji. Nie pamiętam teraz jak z bankami po drodze, ale w Chorwacji był to Zagrebacka Banka.
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 06.08.2008 22:24

b_artman napisał(a):
zauroczona napisał(a):
ttom napisał(a):Warto korzystać z karty w Chorwacji, jak i po drodze, przelicznik jest korzystny. Ja korzystałem z karty Maestro PKO s.a. na stacjach benzynowych, w supermarketach. Nigdzie nie było problemu.


Zgadza się, bank PEKAO SA należy do grupy europejskiej UNICREDIT i w całej Europie daje to mozliwośc korzystania z ok. 18 tyś bankomatów bez prowizji - bankmatów z logo UNICREDIT na trasie do CRO widziałam bardzo dużo! Karta MAESTRO tego banku to dobry wybór.


Cieszą mnie takie wieści. Posiadam właśnie taką kartę. Jak byłem ostatnio w banku to miła pani dała mi nawet tabelkę z nazwami banków w różnych krajach, w których bankomatach wypłacać mogę bez prowizji. Nie pamiętam teraz jak z bankami po drodze, ale w Chorwacji był to Zagrebacka Banka.


Nie wiem jaka jedziesz trasą, ale może Ci sie przyda:
1. CZECHY - HVB Bank Czech Republic
2. Austria - Bank Austra Creditanstalt
3. Słowacja - UniCredit Bank Slovakia
4. Węgry - UniCredit Bank Hungary
5. BiH - HVB UniCredit Nowa Banjalucka Banka
6. Cro - UniCredit Zagrebacka Banka
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 07.08.2008 10:54

grax napisał(a):Tzn ze jak place karta kredytowa mBnaku, to od kazdej zaplaty potracaja mi 2% prowizji??


Witam,

Pobierałem kartą Mbanku z bankomatu, kurs 1kuna=0,463 zł.
Placilem kartą PKO BP, kurs b. podobny.

Jak wymienisz Euro kupione w Polsce po 3,30, otrzymasz jakieś 7,15 kuny czyli masz kurs 0,462.

Trzecie miejsce po przecinku to juz chyba zbędne kombinacje.

P.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 07.08.2008 11:21

Witam
Karta kredytowa mastercard banku Millenium. Najwyższy kurs kuny do pln to 0,463 a najniższy 0,454. Zmienność kursu spowodowana tym że w czasie pobytu w Chorwacji kurs euro do pln zmienił się z 3,32 do około 3,20
Pozdrawiam
titekk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) titekk » 10.08.2008 09:10

Wszyscy piszą o prowizji pobieranej przez mbank wynoszącej 2%. Czy to wszystko? Przeważnie jest jeszcze kwota minimalna oprócz tych 2%. Czy ktoś wie jak to wygląda? (na stronie mbanku nie ma takich informacji).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2008 09:25

titekk napisał(a):Wszyscy piszą o prowizji pobieranej przez mbank wynoszącej 2%. Czy to wszystko? Przeważnie jest jeszcze kwota minimalna oprócz tych 2%. Czy ktoś wie jak to wygląda? (na stronie mbanku nie ma takich informacji).


Dzwoniłem do Mbanku i powiedziano mi że te 2% za przewalutowanie to już cała opłata.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 10.08.2008 10:33

Witam.

Płaciłem w piątek na stacji Ina delfinkiem mBanku. Za 461,22 kn pobrało mi na razie 212,18 zł, czyli wychodzi 1kn = 0,46005 zł.

Pozdrawiam.

P.S. Eurosuper 95 wyszło za litr 4,16 zł, a u nas każdy widzi jaka jest cena... :roll: :roll: :roll:
TTT
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TTT » 10.08.2008 16:16

Płaciłem kartą Pekao S.A. za ropkę:

- 27.07.2008 - wyszło 0,4429 zł
- 09.08.2008 - wyszło 0,455 zł

Wymiana w OTP Banka:
euro - 7,150731 - przy kursie euro 3,30 zł - wychodzi 0,4615 zł
pln - 2,159232 - wychodzi 0,4631
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone