Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Okolice Dubrownika

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 23.06.2006
Okolice Dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) figa » 29.06.2006 11:58

Lecę w lipcu do Dubrownika. Biorę namiot, chcę pozwiedzać miasto i poodpoczywać gdzieś niedaleko nad morzem, potem do Czarnogóry.
Czy możecie coś polecić niedaleko Dubrownika - gdzie jest w miarę spokojnie i nad samym morzem?
pozdrawiam
Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 29.06.2006 13:45

Poszukaj we wcześnijeszych postach, temat wałkowany już od jakiegoś czasu. A jeżeli chcesz się zatrzymać niedaleko miasta, to kilka miejscowości między Dubrovnikiem a Cavtat (Mlini, Plat) i bliżej od strony lotniska.
Pozdr.
mała Mi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2006
sreberno

Nieprzeczytany postnapisał(a) mała Mi » 04.07.2006 12:47

Myślę, że lepiej jechać "za" Dubrovnik, w Orasacu jest jednak spory ruch, jakoś niespecjalnie wypoczywam kiedy nad głową wyją mi samochody.
Polecam camp Matkovica w miejscowości Sreberno (zaraz za Kupari, 6km za Dubrovnikiem w stronę Cavtat). Wystarczy skręcić z trasy tak, jak na informację turystyczną, camp jest "przez siatkę". Mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na zaniedbany, jest naprawdę czyściutko i dużo cienia, a co najważniejsze, ma przemiłą właścicielkę. Bardzo pomocna, a jednocześnie wyluzowana i absolutnie nienarzucająca się kobietka. Do Dubrovnika blsko, autobus po drugiej stronie ulicy podwiezie Cię za 10 kuna do centrum Dubrovnika, a wracać możesz nawet o 24 (co dla nas było ważne, w końcu trzeba zobaczyć miasto nocą;), też pod sam camp. Supermarket obok przystanku, do plaży jakieś 50 metrów. Plaża agospodarowana, piaszczyste dno, jak na basenie niemalże (mój mąż się cieszył, ja trochę tęskniłam za skałkami;). Za 2 osoby+namiot+samochód płaciliśmy 95kuna za dobę. Polecam Matkovicę 8)
vafloo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) vafloo » 04.07.2006 14:10

A możecie polecić w okolicach Dubrownika jakieś plaże odpowiednie dla słabo pływających (lub wręcz niepływających - może w CRO się nauczą :-D)- tak, żeby można było cały czas czuć grunt pod nogami?

Zresztą jeśli znacie takie plaże gdziekolwiek w Dalmacji poniżej Splitu (niekoniecznie obok samego Dubrovnika) to proszę o info.

Dzieki!
mała Mi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.07.2006
plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) mała Mi » 04.07.2006 15:04

No właśnie ta plaża w Srebernie pod Dubrovnikiem jest bardzo "bezpieczna" - równiusieńkie piaszczyste dno, ogrodzona, dłuuuugo grunt pod nogami, spadek bardzo łagodny, praktycznie niewyczuwalny, mój M. był zachwycony. Polecam dla początkujących i dla rodzinek z dziećmi.

Ponadto, bardziej w stronę Splitu - plaża w Omiśu jest piaszczysta+baaaardzo długo jest płytko (oczywiście nie cały czas po kolanka, ale grunt pod nogami pewny, nie sposób utonąć. Pdobno to jedne z nielicznych plaż, które nadają się dla "pływających inaczej" (jak mój ukochany mąż) i dzieci i właśnie dlatego tam celowaliśmy:)

Pozdravka!
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005
Re: plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 07.07.2006 11:59

mała Mi napisał(a):No właśnie ta plaża w Srebernie pod Dubrovnikiem jest bardzo "bezpieczna" - równiusieńkie piaszczyste dno, ogrodzona, dłuuuugo grunt pod nogami, spadek bardzo łagodny, praktycznie niewyczuwalny, mój M. był zachwycony. Polecam dla początkujących i dla rodzinek z dziećmi.

Ponadto, bardziej w stronę Splitu - plaża w Omiśu jest piaszczysta+baaaardzo długo jest płytko (oczywiście nie cały czas po kolanka, ale grunt pod nogami pewny, nie sposób utonąć. Pdobno to jedne z nielicznych plaż, które nadają się dla "pływających inaczej" (jak mój ukochany mąż) i dzieci i właśnie dlatego tam celowaliśmy:)

Pozdravka!


Prawdopodobnie sie wybierzemy własnie w te okolice czytałam że camp Kupari jest daleko od morza (chyba 500 m), czy ten Matkovica jest w miare blisko plaży, aha piszesz że plaze sa piaszczyste, czy widziałas morze tam jakies zwirkowe albo kamieniste w poblizu??? Bo jednak woda na kamienistych zawsze jest bardziej przejrzysta
vafloo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2006
Re: plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) vafloo » 27.08.2006 20:21

mała Mi napisał(a):No właśnie ta plaża w Srebernie pod Dubrovnikiem jest bardzo "bezpieczna"


A czy tam w Srebernie można bez problemów wynająć gdzieś pokój lub apartament, czy dostępny jest tylko camping? Bo chyba jednak nie będziemy taszczyć ze sobą namiotów (lecimy samolotem do Dubrovnika).

I czy nie ma problemów z dostaniem się tam z lotniska? Patrząc na mapę, to chyba wszystkie autobusy jadące z lotniska do Dubrovnika powinny przejeżdżać przez Sreberno...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.08.2006 20:57

W Mlini-Srebreno apartamentów do wyboru do koloru.Na pewno coś znajdziesz.A i z lotniska też dostaniesz się tam bez problemu autobusem.
Pozdrav.
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005
Re: sreberno

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 28.08.2006 09:47

mała Mi napisał(a):Myślę, że lepiej jechać "za" Dubrovnik, w Orasacu jest jednak spory ruch, jakoś niespecjalnie wypoczywam kiedy nad głową wyją mi samochody.
Polecam camp Matkovica w miejscowości Sreberno (zaraz za Kupari, 6km za Dubrovnikiem w stronę Cavtat). Wystarczy skręcić z trasy tak, jak na informację turystyczną, camp jest "przez siatkę". Mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na zaniedbany, jest naprawdę czyściutko i dużo cienia, a co najważniejsze, ma przemiłą właścicielkę. Bardzo pomocna, a jednocześnie wyluzowana i absolutnie nienarzucająca się kobietka. Do Dubrovnika blsko, autobus po drugiej stronie ulicy podwiezie Cię za 10 kuna do centrum Dubrovnika, a wracać możesz nawet o 24 (co dla nas było ważne, w końcu trzeba zobaczyć miasto nocą;), też pod sam camp. Supermarket obok przystanku, do plaży jakieś 50 metrów. Plaża agospodarowana, piaszczyste dno, jak na basenie niemalże (mój mąż się cieszył, ja trochę tęskniłam za skałkami;). Za 2 osoby+namiot+samochód płaciliśmy 95kuna za dobę. Polecam Matkovicę 8)


Zgadzam sie w pełni, włascicielka jest super babka !! Pozyczyła nam dodatkowej lampy oczywiscie gratis, a poniewaz bylismy z namiotami samolotem i nasz sprzet campingowy był w ilości ograniczonej zagarnęlismy na własnośc stolik i krzesła pani właścicielki (oczywiscie za jej zgodą.. )
Ogólnie Matkovica była OK
deste77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) deste77 » 05.09.2006 15:10

Racja racja- Matkovica to super kamp. Jestem zaledwie kilka godzin w domu i już tęsknię. Również od właścicielki dostaliśmy stolik, dwa krzesełka i młotek na przywitanie :wink:
billea
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 27.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) billea » 05.09.2006 15:39

deste77 napisał(a):Racja racja- Matkovica to super kamp. Jestem zaledwie kilka godzin w domu i już tęsknię. Również od właścicielki dostaliśmy stolik, dwa krzesełka i młotek na przywitanie :wink:


A moze znaleźliście gdzieś mięciutki nowiutki żółty frotowy ręcznik ???
Kupiłam nowy przed wakacjami i został na Matkovicy na pamiątke chyba (niestety)hehehehe
Szkoda, ze nie dogadalismy sie dokładnie ze tam sie wybierasz, bo powiedziałabym Ci wcześniej ze przez roztargnienie przy wyjeździe zostawiliśmy w lodówce zieloną butelke z wody jamnica, prawie pełną, i bynajmniej nie z jamnicą w środku.. :cry: :cry: :cry:
deste77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) deste77 » 05.09.2006 17:52

Hehe, faktycznie szkoda. Z "polskich" rzeczy w oczy rzucił mi się pozostawiony żel pod prysznic "luksja" kiwi. Ręcznika nie zauważyliśmy...

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Okolice Dubrownika
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone