Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bez paszportu?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pawel888
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.06.2006
Bez paszportu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel888 » 21.06.2006 20:59

Mam osobe, ktora nie zdazy wyrobic sobie paszportu do ustalonej daty wyjazdu. Czy jest mozliwosc wjechania do cro na dowod?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.06.2006 21:03

Na dowód czego?? :D :D Pewnie , że jest tylko wczesniej może być cienko. Nie jesteśmy jeszcze w Schengen!!
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 21.06.2006 21:50

Pawel888 daj spokój temat poruszany milion razy , poszukaj w archiwum.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 21.06.2006 21:54

Paolo też mnie korciło żeby tak napisać...ale się powstrzymałam :wink:
Pawel888
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel888 » 22.06.2006 08:08

bylem kiedys we francji na prawo jazdy, dlatego pytam, wszystko jest mozliwe.
Ostatnio edytowano 22.06.2006 10:15 przez Pawel888, łącznie edytowano 1 raz
arecki007
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) arecki007 » 22.06.2006 08:38

Jak jechałem do Cro (Czechy, Słowenia, Austria) tylko Czesi sprawdzali dokumenty. Byłem też w dubrovniku - w BiH też nas olali. W obie strony tylko raz sprawdzali, jak powiedziałem. Ale po co psuć sobie wyjazd.
Jak dojdzie do kontroli inny dokument nie przejdzie. A co do Shengen to mamy jeszcze długą drogę.

Wyrobienie paszportu można przyspieszyć jadąc bezpośrednio do Urzędu Wojewódzkiego. Lub zanieście pani kawę to mooooże przyspieszy o dzień, dwa.
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005
Opcja >>Szukaj<< nie zabija!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 22.06.2006 10:07

------------------
j.w.
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 22.06.2006 21:45

Nie ma żadnego problemu z legitymowaniem się Dowodem Osobistym w krajach UE. Wiele razy byłem świadkiem takich sytuacji ostatnio miesiąc tamu. Ja sam nigdy nie byłem kontrolowany przy przekraczaniu granicy chorwackiej chociaż robiłem to tylko 5 może 6 razy ale ... w razie kontroli nie wiem jak zachowają się chorwaccy urzędnicy.
Jeżeli ktoś nie jest w stanie uzyskać paszportu w terminie niech jedzie bez. Jeżeli skontrolują go i nie przepuszczą na jednej granicy chorwackiej (w co wątpię) to zawsze można spróbować przekroczyć granicę w innym miejscu.
Zawsze odnosiłem wrażenie że Chorwaci w przeciwieństwie np. do naszych służb robią wszystko żeby ułatwiać a nie komplikować. Przykład - zachowanie tamtejszej policji.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 22.06.2006 22:34 przez teka, łącznie edytowano 2 razy
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 22.06.2006 22:03

trzy dni temu sprawdziliśmy datę ważności paszportów, okazało się że nie są ważne. W panice moja mama zadzwoniła do chorwackiej ambasady i tam uzyskała informacje, że można przekroczyć granice na podstawie nowego dowodu:)
Kamień spadł nam z serca bo apartament z TUI zarezerwawany i już dawno zapłacony:)

Głowa do góry:D
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 27.06.2006 09:37

Potwierdzam informacje- juz w kwietniu dzwoniłem do ambasady Chorwackiej w Warszawie- DO CHORWACJI MOZNA WJECHAĆ BEZ PASZPORTU - WYTARCZY NOWY DOWÓD OSOBISTY!!!!!!
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006
Chorwacja - paszport ?! - dowód osobisty!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 27.06.2006 14:04

WYSTARCZY JAKIKOLWIEK DOWÓD OSOBISTY!!!!! :evil:
i proszę osoby, które nie mają własnych doświadczeń w tym temacie i swoją wypowiedź kończą "ale ja oczywiście mam paszport" o nie wprowadzanie w błąd, chyba, że sprawia im wyjątkową satysfakcje szerzenie paniki. :evil:

Dwa dni temu wróciłem z Cro - osobiście miałem stary dowód i jechałem swoim autem, paszportów na 5 osób mieliśmy 2, pozostałe 2 osoby miały nowy, ale to czy stary , czy nowy było bez znaczenia.
:P
Jedyne "ale" dotyczące jazdy na stary dowód spotkało mnie kilka miesięcy temu na granicy Czesko - Słowackiej, na której chyba dawno Polaka nie widzieli (musiałem robić spory objazd z powodu powodzi), jednak nawet tam po 2 minutach tłumaczenia pepik stwierdził "mnie to ne wadzi" i puścił. A Chorwackim celnikom nasz paszport jest do niczego potrzebny - zresztą niedowiarki niech dzwonią do amabsady Cro to usłyszą cytat ichniejszej dyrektywy a propo wjazdu obywateli UE do Cro na podstawie dokumentu tożsamości. Co innego ubezpieczenie asistance i koszty leczenia - to lepiej mieć, ale paszportu do samej Chorwacji jadąc przez Słowenie - NIE TRZEBA!!!.
Ustalmy jedną rzecz: Chorwacja żyje z turystyki i zrobi wszystko żeby ułatwić przekraczanie swoich granic.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone