Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trpanj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zianek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 30.04.2006
Trpanj

Nieprzeczytany postnapisał(a) zianek » 03.05.2006 00:07

Pierwszy raz do Chorwacji... juz sie ciesze....:) TRPANJ slyszalem rozne opinie na temat tej miejscowosci... moze ma ktos jakiegos newsa o ktorym warto wiedziec, jakies fajne miejsce, dobra tania restauracja, fajna plaza???????????
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2006 00:47

zianek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zianek » 03.05.2006 10:08

dzieki, ale ta strone juz obejrzalem:) chodzilo mi o bardziej praktyczne info z pierwszej reki:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.05.2006 10:58

Ponieważ Trpanj leży na Peljesacu to trochę info jest tu:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=977 ... j&start=15
Byłem w już w kilku regionach Chorwacji, ale akurat na Peljesacu (i na wyspach) jeszcze nie. Peljesac jest chwolony przez osoby, które tam były i m.inn. miasteczko Trpanj też. Być może jakaś dobra "duszyczka", która tam była osobiście udzieli Ci tu jeszcze informacji.
Pozdrawiam.
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 03.05.2006 13:36

zianek napisał(a):Pierwszy raz do Chorwacji... juz sie ciesze....:) TRPANJ slyszalem rozne opinie na temat tej miejscowosci... moze ma ktos jakiegos newsa o ktorym warto wiedziec, jakies fajne miejsce, dobra tania restauracja, fajna plaza???????????


Byłem w Trpanj w ubiegłym roku na campie Vrila.
Mieścina niewielka , spokojna.
Przejrzyj moje posty pisałem kilkakrotnie o campie i plaży.
Olou
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olou » 06.05.2006 21:15

Uważam, że Trpanj jest jednym z nielicznych, jeszcze nie do końca odkrytych w Chorwacji miejsc , w którym piękno natury sąsiaduje z dobrodziejstwami cywilizacji.
Polecam szczególnie zatokę Luka. Już wcześniej o niej pisałem - szukajcie na forum. Trpanj oprócz wspaniałych plaż oferuje ciekawą architekturę oraz możliwość zwiedzania południowej Dalmacji od wyspy Korcula, po Loviśte, Dubrownik i Cavtat. Osobiście uważam, że śmiało może konkurować z Orebićem, nie jest tak przereklamowane a ciekawe.
Byłem tam dwukrotnie - raj na ziemi.
Dla ciekawskich opowiem więcej - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Pozdrawiam
Olou.
zianek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zianek » 29.07.2006 22:37

a ja juz dokladnie w piatek nad ranem wyruszam do chorwacji... teraz zbieram dane na temat miejsc wartych zwiedzenia i odwiedzenia... moze ma ktos jakies sugestie???????

poza orebiciem i dubrovnikiem nic nie wiem:)
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 29.07.2006 23:55

Nocowałem jedną noc w Trpanju. Wyją kojoty w nocy:)
Ale widokowo połozona mieścina. Boisko piłkarskie mają:)
zianek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zianek » 30.07.2006 07:45

o tych kojotach to juz sie tyle nasluchalem:) pojade i na wlasne uszy sie4 przekonam:)
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 30.07.2006 12:47

Co do kojotów to słychać je szczególnie na campie Vrila, byliśmy 6 lat temu pod koniec sierpnia, to czasami w środku nocy jak zaczynały koncert to bałem się nawet wyjść w "krzaczki" ;-) Czasami też na wspomnianym campie jak wiał wiatr od doliny to zawiewał zapach spalenizny. ponieważ na jej końcu mieściło się wysypisko śmieci, czy też ich spalarnia, ale zaznaczam, że działo się to sporadycznie i do tego w sierpniu 2000 roku, wtedy też zdarzyło się, że przez pożary dojazd na Peljesac przez około dwa dni możliwy był tylko promem z Korculi do Orebicia lub Ploce do Trpanji... Wtedy była to cicha i spokojna miejscowość, tak też i w roku 2001. A jak jest teraz..., myślę że z uwagi na drogę do przybycia, również...
Przemek
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 30.07.2006 12:48

Aha, chorwaci na kojoty wołali : szakali :)
zianek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zianek » 02.08.2006 19:04

jutro juz jedziemy a wracamy za dokladnie 20 dni:) i po powrocie zdam relacje na temat hien:) a poki co wracam sie pakowac:) byle korkow nie spotkac:)
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 03.08.2006 15:38

Trpanj jest urocze to fakt, ma urocza kafejkę tuz przy przystani ale woda to jest niestety zimniejsza o jakieś 3-4 stopnie niż w Drasnicach czy Sucuraju. Przynajmniej w tym miejscu gdzie ja bylem, plaża przy porcie, z rybami z podkow i innego zelastwa.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone