Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2010 gdzie się wybrać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.01.2010 12:05

Bogdan007 napisał(a):Przepraszam wszystkich, którzy mają inne zdanie o Ciovo, ale to miejsce zdecydowanie nie jest dla mnie.

Pozdrawiam
Bogdan :papa:


Nie ma za co przepraszać ... Jesteś w zdecydowanej większości :D
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 10.01.2010 14:42

Wstępnie planujemy pojechać do

Vodice Primosten lub Trogri. Jedziemy bez rezerwacji więc zatrzymamy się tam gdzie będzie nam najbardziej odpowiadało.

Czy ktoś może był w Vodice lub Primosten?? Chętnie poczytam opinie czy warto
Pozdrawiam
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 10.01.2010 14:55

Pewnie narażę się tutaj wielu osobom, ale w związku z tym że HR poznałem dzięki ś.p SKY EUROPE zawsze byłem dość mocno przywiązany do jednego miejsca. Cenie sobie niezależność i po kilku doświadczeniach w różnych miejscach chciałbym polecić MAKARSKĄ. Bez samochodu ciężko jest planować wielkie i w miarę tanie wojaże, zawsze brakowało mi w Chorwacji możliwości spacerów w świetle zachodzącego słońca... Ja wiem Makarska to beton, mnóstwo ludzi, często hałas i smród, ale z drugiej strony Nugal, Biokovo, Vepric, wspaniałe miejsca do spacerowania, klifowe nabrzeża i niezła baza wypadowa... No i knajpki gdzie podają tradycyjne chorwackie jedzenie
(trzeba tylko popytać), nawet to na Boże Narodzenie... Mieszkaliśmy z daleka od centrum dlatego miasto nie dało się nam we znaki i mimo na pewno różnych opinii polecam.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 11.01.2010 00:40

Ciovo - bardzo dobra propozycja. Zależy co kto lubi - można ulokować się w pobliżu głównej, żwirkowej plaży i wypoczywać w tłumie, w sąsiedztwie wielu hałaśliwych (ludzie+muzyka)barów i knajpek, usytuowanych na plaży, lub w jednej z niezliczonej ilości prywatnych kwater, położonych dalej od tego centrum, z prywatnymi lub dostępnymi dla niewielu ludzi plażami skalistymi. Trogir - piękne i klimatyczne miasteczko z piekną starównką, przy czym niebagatelne znaczenie ma fakt, iż znajduje się tam "green market" :D , gdzie wszelakiego dobra, cieszącego podniebienie różnych smakoszy spragnionych domowych smaków Chorwacji - bardzo mnóstwo :wink: Poza tym niedaleko Split, Szibenik, park narodowy Krka no i fajne wycieczki morskie za niewielkie pieniądze.
Również Molunat jest interesującą opcją - malutkie miasteczko, kilka kafejek, dwie restauracje, jeden sklep, trzy kempingi (tam rakija 25k/1 litr), niezłe winko, skaliste i betonowe plaże, blisko Czarnogóra (tanie zakupy), a także niedaleko większe miasto - Cavtat. No i niezła baza do wypadów do Dubrovnika, do Bośni i Herzegoviny. Taki milutki "koniec świata". Dla mnie osobiście bomba.
Pozdrowionka
krystianwojtyczka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystianwojtyczka » 18.01.2010 21:11

mkm napisał(a):
Bogdan007 napisał(a):Przepraszam wszystkich, którzy mają inne zdanie o Ciovo, ale to miejsce zdecydowanie nie jest dla mnie.

Pozdrawiam
Bogdan :papa:


Nie ma za co przepraszać ... Jesteś w zdecydowanej większości :D



Ja jestem jednak w mniejszosci :D
Trafiłem na Ciovo w zeszlym roku calkiem przypadkowo bo myslelismy ze to jeszcze Trogir:D
Podobało sie nam strasznie ale z waszych rozmów wynika ze to jednak sredni rejon.
Mam nadzieje ze w tym roku zwiedze jeszcze fajniejsze miejsca :wink:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 21.01.2010 21:33

to jest wieczna walka i nigdy do wygrania
rzadko trafia się żeby wszystkim gdzieś w jednym miejscu podobało, jedni lubią kameralność inni gwar i impry na Makarskiej
a wiecie co dla mnie ważne

WSZYSTKO WARTO ZOBACZYĆ
moja siostra była 3 razy w Chorwacji. raz na Ciovo i 2 na Makarskiej i powiedziała ze nigdy na Ciovo
w 2009 znajomi z Niemiec byli centralnie w makarskiej i powiedzieli ze nigdy tam bo za dużo ludzi.
wszystkim nie wsposob dogodzić, dlatego jest te forum i tysiące informacji, można nieźle powybierać
greg29
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg29 » 07.02.2010 22:20

Czyli polecacie Trogir dla 2 rodzin z malymi dziecmi? :wink:
Bo już zgłupiałem :lol: :lol:
Zeby i dzieciaki i starzy sie nie zanudzili :lol:
Wiec? 8)
Moze ktos ma namiary na fajne apartamenty badz domy dla 8-mki w tej okolicy?

Czy lepiej jednak PRIMOSTEN?

Doradzicie cosik? :wink:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 07.02.2010 22:57

wydaje mi się ze jak nie byleś w Trogir i w okolicach to zawsze warto pojechać tam gdzie się nie było.Ja jadę pierwszy raz i mam już starsze dzieci ale jak czytam innych to wydaje mi się ze w Trogir nie idzie się zanudzić. My szukaliśmy w okolicach Makarskiej Riwiery i mieliśmy problem coś znaleźć w jednym domu żeby były 2 wolne apartamenty i znalazłem w Ciovo.
im więcej czytam(nawet te starsze relacje) to jestem pewny ze dobrze wybraliśmy :D
greg29
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg29 » 08.02.2010 00:49

ja czytalem z to Ciovo to straszny syf i duzo ludzi.....
obiketywnie patrzac nigdzie by sie nie pojechalo :lol: :lol: :lol:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 08.02.2010 09:20

a czytales relacje skrzypa ????
moim zdaniem pisze bardzo objektywnie, sam poczytaj
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 14.02.2010 10:08

Witam, my też mamy mały problem z wyborem miejsca. Planujemy 5 raz w czerwcu. Jak na razie byliśmy w Klek, Orebic, Baska Voda, Hvar, Zivogoscie. Zwiedziliśmy Dubrovnik, Trogir, miasta na Hvar, Mostar, Plitwice, KRK, Korcula. I co teraz ? Ja chciałam Splitską na Brac albo może coś daleko - Molunet, Cavtat (okolice ) a znajomi chcą do Tribunj, Primosten, gdzieś bliżej... Jak myślicie..poradzcie...
Jak na razie dla mnie to chyba Peljesac i wyspa Hvar to numery 1. Riwiera Makarska odpada. Nie lubię tłumów, straganów, gwaru... Czy spodoba nam się w Tribunj ? Napiszcie coś kochani. DZiękuję
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 15.02.2010 13:30

Czy ktoś przebywał w miejscowości Poljica koło Trogiru? Czy są tam ładne plaże jak na Cro (czy sa żwirkowe, kamieniste, betonowe, a także chodzi mi o małą głębokość przy brzegu, łagodne zejście)? Jak wygląda komunikacja do Trogiru - lepiej jechać swoim autem, czy może komunikacją miejscową? Wyczytałem już na forach, że warto robić zakupy na targu w Trogirze. Czy ktoś zna nazwę popularnej i dobrej ryby do kupienia na targu i do przyrządzenia na grillu. Czy w Poljicy są jakieś knajpki z miejscowymi daniami, sklepy itp.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.02.2010 14:18

bahrij napisał(a):Czy ktoś przebywał w miejscowości Poljica koło Trogiru? Czy są tam ładne plaże jak na Cro (czy są żwirkowe, kamieniste, betonowe, a także chodzi mi o małą głębokość przy brzegu, łagodne zejście)? Jak wygląda komunikacja do Trogiru - lepiej jechać swoim autem, czy może komunikacją miejscową? Wyczytałem już na forach, że warto robić zakupy na targu w Trogirze. Czy ktoś zna nazwę popularnej i dobrej ryby do kupienia na targu i do przyrządzenia na grillu. Czy w Poljicy są jakieś knajpki z miejscowymi daniami, sklepy itp.


Byłem w Poljicy w zeszłym roku (w tym roku również tam jadę).
Zejścia do morza są łagodne a na plaży drobny żwirek, i są również zacienione miejsca. Przez całą miejscowość wzdłuż plaży ciągnie się "promenada" co w małych nadmorskich miasteczkach jest rzadkością.
Jak masz więcej pytań to pisz na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub GG 5013867
Ostatnio edytowano 24.02.2010 18:24 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
Dawidow76
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.02.2010
Čelina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawidow76 » 15.02.2010 17:29

witam a czy ktoś może wypowiedzieć sie na temat Čelina - czy warto pojechać z dzieckiem?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Čelina

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 15.02.2010 19:21

Dawidow76 napisał(a):witam a czy ktoś może wypowiedzieć sie na temat Čelina - czy warto pojechać z dzieckiem?


Wypowiedzi w tych tematach

Celina - proszę o informaje

Celina? Stanici? Omis? prosze o rade

o okolicy polecam ten temat > Miało być spokojnie a wyszła Makarska

a gdzie najlepiej z dzieckiem - jest sporo tematów na forum

Do Chorwacji z dziećmi

wakacje w Chorwacji z 4 letnim dzieckiem gdzie najlepiej???

Dokąd na wakacje z dzieckiem - Dalmacja

Chorwacja We WrzeŚniu Z Dzieckiem 3 Letnim Gdzie PojechaĆ?

Dokąd z dzieckiem 3 letnim

i inne

Miłej lektury i polecam opcje Szukaj

Pozdrav :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wakacje 2010 gdzie się wybrać? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone