Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zaliczka- jak to zrobić ???

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006
zaliczka- jak to zrobić ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 20.07.2006 09:46

Proszę was o podpowiedź odnośnie wpłaty zaliczki za nocleg. Przelew bankowy nie wchodzi w grę ze względu na cenę. Czytałam gdzieś, że druga opcja to Poczta Polska. Czy chodzi o przelew na zasadzie usług poczty i wysłanie dokumentu wpłaty- jesli tak to czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki jest koszt i ile to trwa.

Dziękuję za wwzelkie informacje :)
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 20.07.2006 10:34

Międzynarodowy przekaz pocztowy- na poczcie wypęłnia się specjalny druk, lepiej na głównej, bo w tych mniejszych to raczej nie podpowiedzą jak wpisać. Całość kosztuje od 12 do 20 zł, w zależności od sumy przesyłanej. Ja sam przesłałem w ten sposób pieniążki 6 tg temu. Niestety dość długo idzie- około 7-8 dni, ale doszło, dostalem emaila od gospodarza domu.
Pozdrawiam.
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 20.07.2006 10:40

Grzegorz Ćwik napisał(a):Międzynarodowy przekaz pocztowy- na poczcie wypęłnia się specjalny druk, lepiej na głównej, bo w tych mniejszych to raczej nie podpowiedzą jak wpisać. Całość kosztuje od 12 do 20 zł, w zależności od sumy przesyłanej. Ja sam przesłałem w ten sposób pieniążki 6 tg temu. Niestety dość długo idzie- około 7-8 dni, ale doszło, dostalem emaila od gospodarza domu.
Pozdrawiam.


A myślisz, że gospodarze uwierzą mi na słowo, że taki list do nich wysłałam i muszą teraz potrzymać 10 dni pokój i czekać na przesyłkę?

W sumie to wpisałam wyszukiwarkę słowo "zaliczka" i rzeczywiście trochę gapę walnęłam z tym tematem ale wielkie dzięki :)
balrog2000
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) balrog2000 » 20.07.2006 10:53

Ja w tym roku wysłałem do mojej pani gospodarz tymże przekazem 50EUR, jeszcze nie doszło a poszło 12 lipca.
Taka moja uwaga: pomyliłem się przy wypełnianiu, kwotę wpisałem w złotówkach, bo tak wynikało to z informacji na stronie poczty polskiej. Wszystkie kwoty wpisujemy w Euro!, wartość słownie wpisujemy po angielsku.

Przesłałem tejże Chorwatce skan potwierdzenia wysłania i jej wystarczyło, teraz czekam na maila potwierdzającego
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 20.07.2006 10:57

Malami_23 napisał(a):A myślisz, że gospodarze uwierzą mi na słowo, że taki list do nich wysłałam i muszą teraz potrzymać 10 dni pokój i czekać na przesyłkę?


robisz skan i wysyłasz mailem, sprawa załatwiona
Vegusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 18.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vegusia » 27.07.2006 10:03

Najbezpieczniej dla Ciebie i gospodarza to przelew bankowy ,który kosztuje wcale nie drożej od poczty. Np. Wester Union dziś przelewasz ,dzis gospodarz je odbiera ,albo zwykłym przelewem bankowym bo nie każdy ma Wester Union. My wpłacalismy teraz przelewm i koszty to 30 zł.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 27.07.2006 16:33

Ja wysyłałem zaliczkę listem wartościowym. Do koperty wkładasz odpowiednią kwotę, którą podajesz jako wartość listu. W moim przypadku (wysyłałem 100 EURO), opłata wyniosła ok. 16zł, list dotarł do adresata po tygodniu. W BZ WBK za przelanie takiej kwoty zażyczyli sobie 120zł!!!
Paula81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 02.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paula81 » 28.07.2006 13:52

Puszcza41 napisał(a):Ja wysyłałem zaliczkę listem wartościowym. Do koperty wkładasz odpowiednią kwotę, którą podajesz jako wartość listu. W moim przypadku (wysyłałem 100 EURO), opłata wyniosła ok. 16zł, list dotarł do adresata po tygodniu. W BZ WBK za przelanie takiej kwoty zażyczyli sobie 120zł!!!


W WBK za przelew (180euro), jakieś 2 tygodnie temu, zapłaciłam niecałe 30 złotych, z czego:
- prowizja WBK 9,50
- prowizja banku zagranicznego 20,14
pzdr,
Paula
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 28.07.2006 18:00

Widać coś się zmieniło, albo udzielono mi w banku mylnej informacji... Ja się dowiadywałem w lutym. Poczytajcie też tutaj:
forum/viewtopic.php?t=6326&postdays=0&postorder=asc&highlight=zaliczka&start=15
zbar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbar » 28.07.2006 19:02

Puszcza41 napisał(a):Ja wysyłałem zaliczkę listem wartościowym. Do koperty wkładasz odpowiednią kwotę, którą podajesz jako wartość listu. W moim przypadku (wysyłałem 100 EURO), opłata wyniosła ok. 16zł, list dotarł do adresata po tygodniu. W BZ WBK za przelanie takiej kwoty zażyczyli sobie 120zł!!!


Ja również wysłałem listem wartościowym; 120 euro-opłata ok. 20 zł. Pieniądze dotarły (bez problemów) po ok. 10 dniach.

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
zaliczka- jak to zrobić ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone