Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyłącze elektryczne.

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003
Przyłącze elektryczne.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.02.2004 18:59

W cennikach kampingów figuruje pozycja "przyłącze elektryczne" . Ponieważ po raz pierwszy planuję wyjazd z namiotem :oops: chciałbym wiedzieć ,czy będzie to przydatne;tzn. czy można do tego podłączyć bezpośrednio np.kuchenkę elektr. lub choćby ładowarkę do komóry.
Z góry dzięki za info i pzdr.
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 19.02.2004 19:32

krystek napisał(a):W cennikach kampingów figuruje pozycja "przyłącze elektryczne" . Ponieważ po raz pierwszy planuję wyjazd z namiotem :oops: chciałbym wiedzieć ,czy będzie to przydatne;tzn. czy można do tego podłączyć bezpośrednio np.kuchenkę elektr. lub choćby ładowarkę do komóry.
Z góry dzięki za info i pzdr.

Możesz podłączyć co chcesz,najczęściej jest to max obciążenie 10A tj.2200 wat.Jeśli się zdecydujesz,radzę Ci wziąć lampę(np.warsztatową przenośną) do oświetlenia namiotu.Polecam też pawilon ogrodowy-nie zajmuje dużo miejsca,a trochę chroni przed słońcem(lub deszczem :lol: ).
Pozdrawiam :papa: ,Jacek
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 19.02.2004 19:42

Bardzo dzięki za info :D .Aha ,dla uściślenia:rozumiem,że jest to jedno gniazdo i chcąc podłączyć kilka rzeczy,trzeba tzw. rozgałęźnik(czy coś w tym stylu).
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 19.02.2004 22:30

krystek napisał(a):Bardzo dzięki za info :D .Aha ,dla uściślenia:rozumiem,że jest to jedno gniazdo i chcąc podłączyć kilka rzeczy,trzeba tzw. rozgałęźnik(czy coś w tym stylu).


Radzę Ci zabrać przedłużacz z kilkoma gniazdami(myślę że 20 mb wystarczy-stanowiska prądowe nie zawsze trafią się przy namiocie :? ).Przy tym wtyczka musi być specjalna-"do przyczepy".Taki oryginalny przedłużacz jest drogi-proponuję więc wziąć zwykły i zrobić "redukcję"-
-część męska-wtyczka do przyczepy
-część żeńska-końcówka zwyłego przedłużacza
Oczywiście wszystko z uziemieniem
Pozdr
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.02.2004 12:51

No to niezła padaczka :!: Niech mi ktoś powie czy taki wynalazek z dwiema różnymi końcówkami to gdziesik można zanabyć,ew. gdzie można poczynić stosowne przeróbki.I jak wygląda końcówka do przyczepy :?: Dzięki za info i cierpliwość,ale nie mam o tym zielonego pojęcia :oops: :roll:
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 20.02.2004 13:12

W tamtym roku "brałem prąd" na campingach Perna k. Orebica i Galeb w Omisiu. W obu przypadkach dostałem tzw. redukcję czyli wtyczkę dopasowującą moją typową wtyczkę do gniazda przyłącza. Nie wiem jak jest na innych campach. :D
SZOP
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 11.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) SZOP » 20.02.2004 17:42

Ta wtyczka do przyczepy przypomina "na oko" wtyczkę do "siły"380v-
(ma jednak 3 bolce zamiast 4 lub5).Myślę że kupisz ją bez problemu w dobrze zaopatrzonym sklepie elektrycznym(lub hurtowni).Ja nie miałem takiej redukcji,ale poradziłem sobie "po polsku" :wink: -ostry nóż i "uformowałem" zwykłą wtyczkę :lol:
yeoz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 16.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeoz » 20.02.2004 17:55

hej,
z własnego doświadczenia mogę ci polecić kupno przedłużacza do.... kosiarki elektrycznej, zwykle na wiosnę można kupić bardzo tanio, ja nabyłem 30 m za kilkanaście zlotych, wszystko działało jak trzeba bez żadnych przeróbek
pozdrawiam
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 20.02.2004 22:43

No i wszystko jasne :!: Dzięki wszystkim i pzdr.
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 26.02.2004 15:49

A ja już kilka razy korzystałem z prądu na kampingach i za każdym razem wystarczył przedłużacz ze zwykłą wtyczką...
Natomiast podłączenie się do przyłącza dla przyczep ma ten plus, że na ogół zabezpieczenie (bezpiecznik) jest większe i możesz podłączyć spokojnie czajnik elektryczny, lampkę, lodówkę itp. jednocześnie, bez obawy, że strzeli bezpiecznik...

PozdrawV
J.
izmir
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) izmir » 06.04.2004 10:45

Witam !!!
Odwiedziłem kilkadziesiąt kampingów w Chorwacji i stwierdzam, iż najskuteczniejsza jest wtyczka nie okrągła, bez bolca (płaska), taka jak przy urządzeniach RTV. Wszędzie pasowała. Natomiast z obciążeniem jest różnie, choć zawsze używam oświetlenia, lodówki i czajnika elektrycznego i nigdy nie miałem problemu z bezpiecznikami.

Pozdrawiam
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004
Zrób to sam.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 06.04.2004 13:42

Gdy zjawiłem się na campie Zablaće w Baśce to miałem ten problem że niestety polskie wtyczki nie pasowały,nawet te"cienkie" o których była mowa. :cry: :cry: :cry:
Poszedłem do kiosku,kupiłem wtyczkę taką, jaka była potrzebna i wymieniłem w przedłużaczu.
Jeżeli masz trochę pojęcia o elektryce,śrubokręt i nóż nie ma problemu,ale wiedz że polskie wtyczki nie pasują !!!
Powodzenia !!!
januszpaszek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) januszpaszek » 19.04.2004 19:01

yeoz napisał(a):hej,
z własnego doświadczenia mogę ci polecić kupno przedłużacza do.... kosiarki elektrycznej, zwykle na wiosnę można kupić bardzo tanio, ja nabyłem 30 m za kilkanaście zlotych, wszystko działało jak trzeba bez żadnych przeróbek
pzdrawiam

YEOZ! Pytanie , a nie jest wymagany bolec zerujacy we wtyczce? Dziekuję.
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 19.04.2004 21:27

Hej forumowicze! Dawno tu się nie logowałem, choć czasami zglądałem a tak prawdę powiedziawszy to mnie treści zniechęcały ale co Wam będe wciskał własne frustracje.
Elektryczność na kempie? ale najpierw anegdota. Moja znajoma, żona człowieka z tytułem naukowym w elektronice zawsze w domu zmieniała "korki" przepraszam bezpieczniki, gdyż On się na tym nie znał.
Czytając państwa wypowiedzi właśnie ta anegdota bardzo tu pasuje. Wiele lat jeżdżąc do Chorwacji (tylko na kempingi) w niewielu przypadkach nie mogłem się podłączyć gdyż nie było do czego. Tam gdzie była "truja" występowały tablice- skrzynki przyłączeniowe w których zawsze były dwa rodzaje gniazd. Dla pospólstwa - zwykłe, niezwykłe ale takie wtyczki jak w kosiarkach pasowały i dla "elity" carawaniarskiej. Właśnie w tej Baśce gdy moja wiedza, na temat przyłączy - poczatek drogi chorwackiej, była mała musiałem wycinać, przycinać, podpiłowywać zwykłą wtyczkę, bo taką tylko miałem, co nie przyniosło oczekiwanego efektu i w końcu od czegoś ciachnołem właśnie płaską i pasowała. Od tamtej pory zawsze miłem 2x20m od kosiarki ( raczej ten grubszy-droższy)+ 15m zwykłego dwużyłowego ( 2x1,5) kabla zakończonego płaskim wtykiem i cztero gniazdowym rozgałęziaczem + prostownik samochodowy z dodatkowym gniazdem do podłączenia lodówki ( 12V) by chodziła na okrągło. Do tego czajnik, lampa oświetleniowa, (lokówka), prostownik do tel.kom. U sąsiadów widywałem też kuchnie elektryczne a nawet duże lodówki. Większy problem, niestety, jest we Włoszech tam trzeba mieć tzw. eurozłączkę - "bluewchite" 12euro. Wynika to zróżnych rozstawów bolców i nasze tam nie pasują. Można to załatwić adapterem wtykowym dostępnym czasami w Polsce - działy elektryczne w dużych marketach, 27-34zł. Pozdrawiam. :?:
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 20.04.2004 14:28

oto link
http://kropla.com/!f.htm
Takiej wtyczki trzeba szukać
Jezli chodzi o tą drugą, wygląda identycznie jak do 380V, ale jest nieco mniejsza i 3 bolcowa(chyba). Ja mam ją w kolorze niebieskim.
W każdym sklepie elektrycznym powinni takowe wtyczki posiadać.

Powrót do Kempingi

cron
Przyłącze elektryczne.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone