Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

znizki dla studentów

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasna
znizki dla studentów

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasna » 11.08.2003 12:28

Witam :)
czy ktos z forum ma moze informacje na temat kart studenckich ( ala legitymacjach) które uprawnialy by do znizek ??
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.08.2003 13:47

jasna napisał(a):Witam :)
czy ktos z forum ma moze informacje na temat kart studenckich ( ala legitymacjach) które uprawnialy by do znizek ??

a tak konkretnie na jakie zniżki liczysz ?
jasna

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasna » 11.08.2003 14:30

M.Smith napisał(a):
jasna napisał(a):Witam :)
czy ktos z forum ma moze informacje na temat kart studenckich ( ala legitymacjach) które uprawnialy by do znizek ??

a tak konkretnie na jakie zniżki liczysz ?


Witam,
chodzi mi o ulgowe bilety do Parków, starówke Dubrovnika itp. :?:
boczek

Nieprzeczytany postnapisał(a) boczek » 11.08.2003 15:09

witaj

w obiektach które zwiedzaliśmy nigdzie w cenniku nie było napisane o biletach studenckich
ale ...
kiedy się o nie zapytaliśmy to zawsze były
a czasmi bileterzy robili zdziwione miny i dawali nam biet dla dzieci do lat 14 :)
do okazania wystarczyła zwykle nasza legitymacja studencka

P.S.
dziwna sprawa była w parku KRK dlatego że bilet normalny kosztował 60 Kun a dla dzieci do lat 14 - 40 Kun. O biletach studencki nie było informacji w cenniku (jak zwykle) . Po zapytaniu się okazało że takowe bilety są i to po 30 Kun !!!

Pozdrawiam BOCZEK
jasna

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasna » 11.08.2003 15:18

Dzieki serdeczne, :lol:
na stronie NPKrka znalazłam cennik i byly tam bilety ulgowe dla studentów, ale nie bylo powiedziane na jakiej podstawie uznaje sie te zniżki. 3 lata temu na Krecie mialam jeszcze euro>26 i naprawde dzieki temu koszty biletów byly duzo niższe a nawet niektóre wejscia bezpłatne .

Jeszcze raz dziekuje :)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.08.2003 15:21

chciałem właśnie o podobnych sytuacjach które opisał boczek się rozpisać, ale mnie ubiegł :? ale to fakt ze w 99% miejsc nie informacji o biletach studenckich ale w wiekrzości parków, muzeów i innych tego typu obiektów studentom przysługuje zniżka , wyjątkiem o ile dobrze pamiętam jest Rijks muzeum (coś nie tak z pisowniąale zapomniałem) w każdym razie to muzeum malarstwa w Amsterdamie, ale nie leży on na szczęście (lub nieszczęście) w Chorwacji.
Pozdrawiam.
jasna

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasna » 11.08.2003 15:34

Dzieki jeszcze raz :)

A jak myślicie dogadam sie z "bileterami" po angielsku ???:)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.08.2003 15:36

po angielsku, troche polski przeplatany z chorwackim, no i pozostaje jeszcze język gestów
jasna

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasna » 11.08.2003 15:43

M.Smith napisał(a):po angielsku, troche polski przeplatany z chorwackim, no i pozostaje jeszcze język gestów


hehhhhe
czyli podetknieta pod nos moja legitymacja :) gorzej jak kogos obraze, a i tak najbardziej podoba mi sie chorwacki tlumaczenie kierunku "prosto" czyli po chorwacku "pravo" :)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 11.08.2003 15:48

jasna napisał(a): a i tak najbardziej podoba mi sie chorwacki tlumaczenie kierunku "prosto" czyli po chorwacku "pravo" :)

tak z tym to należy uważać szczególnie jadąc magistralą z północy na południe i pytając o drogę :lol:
Kris
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 04.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris » 15.08.2003 15:15

A jak ktos powie do Ciebie POLAKO to nie znaczy że Cie rozpoznał a tylko żebyś się nie spieszył bo to znaczy POWOLI
:D
pozdrawiam
Kris
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 30.05.2010 21:06

Hej Hej
Odgrzewam baaaardzo stary temat ale jak jest ...
W tym roku bede miał na pokładzie studentkę no i pytanie jak wyegzekwować te zniżki np w Plitvicach? czy w dalszym ciągu trzeba mieć dodatkowe dokumenty np ta kartę euro26 ? w 2008 w Plitvicach właśnie pamiętam ze moja legitymacja studencka a jej szkolna nic nie zdziałała ... :/
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 31.05.2010 00:16

Karta euro26 obowiązuje w Plitvicach. Co prawda byłem tam ostatnio we wrześniu 2008 roku, ale myślę, że od tamtego czasu nie zmieniło się to. Panie bileterki słysząc, że jesteśmy studentami zażądały od nas kart euro26, miałem ją tylko ja. Pani spojrzała i powiedziała, że już przeterminowana. No i płaciliśmy 100% :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.06.2010 12:09

Czy ja załapię się na zniżkę. Mam starą legitymację studencką, zatrzymałem sobie na pamiątkę. Choć wyglądam starzej niż student dziennych studiów ale duszą jestem od nich młodszy. Może byście pomogli zakombinować zniżkę dla old studenta.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 06.06.2010 21:39

Na stronie parku w Plitvicach (tylko w wersji angielskiej) jest taki zapis: Teenagers and students may be required to show ID card.

Na pewno karta Euro <26 jest w pełni uznawanym dokumentem potwierdzającym tożsamość ucznia/studenta. Choć teoretycznie polska legitymacja też to potwierdza (tylko język nie ten) ...

Natomiast w przypadku dzieci chodzi chyba bardziej o wiek - czyli potwierdza się, że dana osoba ma więcej czy mniej niż 18 lat (paszport czy dowód to wystarczająco dobrze potwierdza).
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone