Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zakupy spożywcze - własne wyżywienie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011
Zakupy spożywcze - własne wyżywienie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 06.06.2011 10:27

Mam pytanie do stałych bywalców trzech miejscówek (bo w tych trzech planujemy w tym roku wakacje):

- Pakostane
- Brela
- Trpanij

Mamy w każdej z nich domy z kuchnią, więc chcę postawić na własne wyżywienie (przynajmniej częściowo). Nie chcę tracić czasu na szukanie dobrego miejsca na zaopatrywanie się, więc pytam bywalców:

- gdzie w tych miejscówkach najlepiej kupować art spożywcze?

- czy są może jakieś bazary z warzywami i owocami, gdzie codziennie sprzedają świeże produkty

- czy są jakieś targi rybne, czy w porcie ktoś może sprzedaje itp?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi bo wyjeżdżamy już wkrótce :)
mondekf
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mondekf » 06.06.2011 10:47

Najtaniej zakupy robić w sklepach typu "Lidl" jest ich sporo.

Ceny warzyw i owoców przeważnie dwukrotnie wyższe niż unas.
Bazarek jest dość dobrym rozwiązaniem;

Ceny mięsa KOSMOS :!:

Najtaniej i bardzo zdrowo wychodzą owoce morza. Jest ich bardzo duży wybór i spore możliwości przyrządzania ( tańcze są mrożonki- bardzo dobrej jakości i lepsze w przechowywaniu).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2011 10:48

Byłem w Pakoštane.

Pieczywo kupowałem w piekarni, inne artykuły spożywcze w sklepach, owoce na miejscowym placyku targowym czynnym od rana do nocy, w godzinach porannych jest tam stoisko z rybami.
Warzyw nie kupowałem, rano pomidorka i ogórka miałem gratisowo w ogródku u gospodarza prosto z krzaka :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.06.2011 10:48

Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem będzie wycieczka raz w tygodniu do Makarskiej na zakupy do marketu a na miejscu kupowanie tylko tego co codziennie powinno być świeże :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.06.2011 10:51

mondekf napisał(a):Ceny mięsa KOSMOS :!:

Najtaniej i bardzo zdrowo wychodzą owoce morza. Jest ich bardzo duży wybór i spore możliwości przyrządzania ( tańcze są mrożonki- bardzo dobrej jakości i lepsze w przechowywaniu).


mondekf napisał(a):Ceny mięsa KOSMOS :!:


Czy ja wiem? Myśmy w ub. roku kilkakrotnie kupowali jagnięcinę, całą gicz. 70 Kn za kg to cena dwukrotnie niższa niż za krewetki oraz porównwalna z ceną dobrych ryb (orada) tudzież lignji.

Kwestia tego, gdzie to mięso kupujesz. Im mniej pośredników, itp. Najlepiej w mięsnym, a nie na spożywczaku.

A co do mrożonek z owocami morza, to zgoda - są niezłym rozwiązaniem, gdy brak dobrego targu rybnego. Ale tylko wtedy.
Sabina_wawa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 04.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sabina_wawa » 06.06.2011 10:53

No właśnie - dobry targ rybny - czy w tych miejscowościach (o Pakostane już wiem że jest stoisko) są targi rybne?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 06.06.2011 10:56

Mieszkając w Pakostane lepiej po większe zakupy podjechać do pobliskiego Biogradu. Jest tak kilka sporych sklepów, wyraźnie tańszych.
Ryby i inne smakołyki morza też kupowałem w Biogradzie.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.06.2011 11:12

mondekf napisał(a):Ceny warzyw i owoców przeważnie dwukrotnie wyższe niż unas.

Hmm - nie zauwazyłam. W czerwcu w 2009 i 2010 pomidory, papryka, cukinia, ziemniaki kosztowały tyle ile w PL.
Co do owoców- kupowałam głównie arbuzy i melony - nie odnotowałam faktu, że przez to bankrutuję. Możliwe ze były droższe ale i smak 3 razy lepszy niz w tym samym okresie w PL.

Mięsko i sery owszem róznica cen zauważalna.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.06.2011 11:16

Byłam w Trpanju.

Zakupy spożywcze najlepiej robić w jednym z dwóch sklepów Studenac - większy jest w samym centrum, mniejszy przy wyjeździe z miejscowości (można przy nim łatwiej zaparkować).

Jeśli chodzi o targ rybny, to ponoć jest, koło nabrzeża (przystani promowej), ale gdzie dokładnie nie mam pojęcia, bo dla nas to za wczesna pora na robienie zakupów :wink:

Pozdrawiam.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 06.06.2011 16:32

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Pakoštane.

Pieczywo kupowałem w piekarni, inne artykuły spożywcze w sklepach, owoce na miejscowym placyku targowym czynnym od rana do nocy, w godzinach porannych jest tam stoisko z rybami.
Warzyw nie kupowałem, rano pomidorka i ogórka miałem gratisowo w ogródku u gospodarza prosto z krzaka :lol:


Czyżby kolega Janusz tak poprostu haps gawejzer z ogródka ??? 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2011 16:34

darek1 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Pakoštane.

Pieczywo kupowałem w piekarni, inne artykuły spożywcze w sklepach, owoce na miejscowym placyku targowym czynnym od rana do nocy, w godzinach porannych jest tam stoisko z rybami.
Warzyw nie kupowałem, rano pomidorka i ogórka miałem gratisowo w ogródku u gospodarza prosto z krzaka :lol:


Czyżby kolega Janusz tak poprostu haps gawejzer z ogródka ??? 8O


Odpowiedź jest w relacji.
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 06.06.2011 17:27

dodam jeszcze co do Pakoštane. że sklepików jest od groma , piekarni też a są też sklepy mięsne , więc praktycznie we wszystko zaopatrzysz się na miejscu
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 290
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 06.06.2011 18:28

maslinka napisał(a):Byłam w Trpanju.

Zakupy spożywcze najlepiej robić w jednym z dwóch sklepów Studenac - większy jest w samym centrum, mniejszy przy wyjeździe z miejscowości (można przy nim łatwiej zaparkować).

Jeśli chodzi o targ rybny, to ponoć jest, koło nabrzeża (przystani promowej), ale gdzie dokładnie nie mam pojęcia, bo dla nas to za wczesna pora na robienie zakupów :wink:

Pozdrawiam.


Ja jeszcze dodam, że w Studenacach bez rewelacji jak chodzi o warzywa, ale w drodze z campingu do centrum zwykle był warzywniak na ulicy (koło kościoła). Warzywa w canach zblizonych do naszych, a w centrum winiarnia sąsiadująca z pocztą gdzie można było kupić travaricę, lane winko białe i czerwone oraz duży wybór butelkowanych
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 06.06.2011 20:45

Odnosnie Trpanj to rybki kupisz czasami rano , tak jak pisala Maslinka, ale sprzedaje je jeden facet ze stolikiem na drodze tuz obok banku (wybor malo ciekawy ale zawsze cos :)
a owoce tez z rana tuz przy drodze na straganikach, zakupy spozywcze w Studenac , dostaniesz praktycznie wszystko
pzdr i zycze milego wypoczynku w Trpanj :D
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 06.06.2011 22:50

http://studenac.hr/maloprodaja/karta tak samo Konzum, przejrzyj gazetki będziesz mieć "rozeznanie" co do cen, 5% w jedną czy drugą chyba nie mają znaczenia.
a tutaj prosze kawe na ławe http://online.konzum.hr/categories/list/5471110
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Zakupy spożywcze - własne wyżywienie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone