Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypoczynek w Neum

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
effendi03
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.02.2007
Wypoczynek w Neum

Nieprzeczytany postnapisał(a) effendi03 » 28.02.2007 22:22

Halo!
Poszukuję jakichkolwiek informacji na temat wypoczynku w Neum. TAK, wiem, że to w Bośni. Ale nie znalazłem takiego fajnego forum nt Bośni.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 28.02.2007 22:32

Hej!
Jeśli jakichkolwiek - to się zgłaszam :wink:
Byłam w 2003r w hotelu Stella (przełom czerwca i lipca)
Jakby co .. to na priva proszę :) .
Adres - w profilu.

P.S: mam na końcu języka pytanie: a dlaczego w Neum?- ale to przecież nie moja sprawa :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2007 22:45

a to ja napisał(a):
P.S: mam na końcu języka pytanie: a dlaczego w Neum?- ale to przecież nie moja sprawa :)

Dokładnie tak samo chciałem zapytać... :lol: nie to, żebym miał coś przeciwko Bośni - warto tam pojechać, zwiedzić, ale odpoczynek wakacyjny w Neum... :? ...nad zalewem ...no cóż proponuję jednak CRO...
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 28.02.2007 23:05

slapol napisał(a):
a to ja napisał(a):
P.S: mam na końcu języka pytanie: a dlaczego w Neum?- ale to przecież nie moja sprawa :)

Dokładnie tak samo chciałem zapytać... :lol: nie to, żebym miał coś przeciwko Bośni - warto tam pojechać, zwiedzić, ale odpoczynek wakacyjny w Neum... :? ...nad zalewem ...no cóż proponuję jednak CRO...

Neum :?: Dom na domku a między nimi hotele jak dla mnie za duży tłok :cry: Ale każdy jedzie gdzie chce pozdrawiam :papa:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 28.02.2007 23:38

Neum = kaszana.
Co prawda jakby kto nie wiedział to Neum to też jest Dalmacja ale tak się złożyło że chyba najbrzydszy jej kawałek. W zasadzie od HR nie różni się to wcale - wszędzie wiszą biało-czerwone szachownice (więcej niż w samej HR). Ale człowiek na człowieku, betonowe plaże itd. Kicha.

A zeby było śmieszniej to widziałem kiedys reklamę w gazecie z biura podróży: "Chorwacja - Neum, 7 dni za xxx PLN, dojazd autokarem" :lol: Już widzę tych polskich turystów jak dowiadują się na miejscu że to jednak nie HR a BiH -delikatna róznica. No chyba że im przewodnik nic nie powiedział to mogli się nie skapnąć... :wink:
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 01.03.2007 18:27

niezawodny napisał(a):Zeby było śmieszniej to widziałem kiedys reklamę w gazecie z biura podróży: "Chorwacja - Neum, 7 dni za xxx PLN, dojazd autokarem" :lol: Już widzę tych polskich turystów jak dowiadują się na miejscu że to jednak nie HR a BiH -delikatna róznica. No chyba że im przewodnik nic nie powiedział to mogli się nie skapnąć... :wink:


We większości ofert turystycznych biura podciągają Neum do HR,pewnie dlatego,żeby nie odstraszyć turystów :roll: . BiH nie ma takiej reklamy jak HR.
jolusia
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolusia » 01.03.2007 21:03

W Neum byłam rok temu. Wcale nie było źle- hotel super, jedzenie też. Atrakcji też nie brakowało. Można je potraktować jako bazę wypadową do Dubrownika , Orebića -Korczuli oraz do Mostaru. Tłok jest taki sam jak na innych plażach w większych miejscowościach Chorwacji. Woda fajniejsza jest jednak w miejscach bardziej otwartych- tego mi jednak brakowało. Mam porównanie , ponieważ był to mój szósty wyjazd do Dalmacji. Natomiast w drodze powrotnej przez BiH -to co zobaczyłam zapierało mi dech - cóż za cudowne widoki, do dziś mam je przed oczami.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.03.2008 17:33

Witam serdecznie,

Rzeczywiście w biurach Neum widnieje jako część Chorwacji i również dałem się na to nabrać. Otrzymałem co prawda bardzo ciekawą pod względem ekonomicznym ofertę na pobyt w Apartamencie Agava jednak Wasze komentarze nieco mnie odstraszyły czy na prawdę jest aż tam tak tragicznie?

Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.03.2008 18:45

Inde napisał(a):czy na prawdę jest aż tam tak tragicznie?



A nawet gorzej :wink:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 07.03.2008 19:14

Do NEUM owszem należy wstąpić ale tylko po to by więcej nie ulec temu samemu grzechu.
Beton, a pomiędzy nim dziurawy beton (jakiś rozwalony stary hotel w centrum, a wygląda jakby się zaraz to miało zawalić, ostrzelany posterunek policji itp.), plaże z betonu i w betonie - masakra.
Nawet się tam nie kąpaliśmy
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 07.03.2008 20:26

Dziękuje bardzo! Chyba zbesztam śmiechem przemiłego Pana z biura turystycznego który chciał wysłać mnie do piekła.
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 14:15

witam chcial bym sie dowiedzeic wszystkiego o miejscowosci Neum konkretnie mi chodzi o hotel ZENIT jakie sa tam kluby jezeli ktos pamieta paby jak tam plaza wyglada ladna? czy jest duzo atrakcji turystycznych? i ogolnie jakie tam sa ceny w porownianiu z polskimi zlotowkami np jedzenie i alkochol:)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.03.2008 14:41

Na pewno chcesz tam jechać??

Obrazek

Obrazek

:? :)
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 15:52

ja tam jade za darmo na 3 tygodnie mam tylko miec troche kasy ze soba na pzrejedzenie i dlatego sie wypytuje jco i jak tam jest:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.03.2008 16:27

Skoro "za darmochę"... to chyba "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda"... Poza tym, jeśli będziesz miał ze sobą autko, zawsze można nawet na plażę wyskoczyć gdzieś indziej...
bo samo Neum rzeczywiście nieciekawe... Betonowe, zatłoczone (apogeum w weekendy, kiedy to Bośniacy "wyskakują " nad morze). Ale baza do wypadów to to jest, więc zawsze można potraktować Neum jako "noclegownię" i zabrać trochę funduszy na wycieczki.
Jeśli nie oglądałeś tego w necie, to tutaj jest stronka hotelu Zenit
http://www.hotel-zenit.com/default.html
a tutaj o samym Neum (oficjalna stronka miasteczka i gminy)
http://www.neum.ba/eng/main.html

Co do rozrywek to może warto przejrzeć stronki wszystkich hoteli w Neum, może mają jakiś "zabavni sadržaj"..

Pozdrawiam i miłych wakacji
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wypoczynek w Neum
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone