Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa-Pag

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.10.2012 07:38

Poszukałem trochę w sieci i wychodzi na to, że większość remontowanej (S)8 będzie dostępna w postaci dwupasmowej drogi ekspresowej już 20 października. Pożyjemy, zobaczymy.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.11.2012 09:55

Marsallah napisał(a):Poszukałem trochę w sieci i wychodzi na to, że większość remontowanej (S)8 będzie dostępna w postaci dwupasmowej drogi ekspresowej już 20 października. Pożyjemy, zobaczymy.


I kolejna dobra wiadomość :

Może nie bliżej, ale łatwiej w drodze na południe: S8 -> A2 -> obwodnica Żyradowa (DK50) -> S8 (Mszczonów)
Żegnajcie Janki... :papa:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 28.11.2012 22:19

To już lepiej S8-Pruszków-Nadarzyn lub S8-A2-Grodzisk Maz.-Siestrzeń lub Radziejowice.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 29.11.2012 09:42

Adam66 napisał(a):To już lepiej S8-Pruszków-Nadarzyn lub S8-A2-Grodzisk Maz.-Siestrzeń lub Radziejowice.

A po co jak "Gierkówka" otwarta od 1.11, i jedziesz cały czas 130km/h ( 120 + 10 km/h tolerancji ) do samego Piotrkowa Tryb i wpadasz na odcinek A1. Równie dobrze można A2 jechać do samej Łodzi pchać się przez miasto i wyjechać na A1, ale na światłach w Łodzi stracisz 30 minut.
Dla mnie z Ursynowa o wiele łatwiej ( krócej ) dojechać do Nadarzyna niż jechać na Bemowo do A2.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.11.2012 11:10

marcinbb napisał(a):
Adam66 napisał(a):To już lepiej S8-Pruszków-Nadarzyn lub S8-A2-Grodzisk Maz.-Siestrzeń lub Radziejowice.


Dla mnie z Ursynowa o wiele łatwiej ( krócej ) dojechać do Nadarzyna niż jechać na Bemowo do A2.


Błysłeś :? - rzecz dot. tych co do tej pory przebijali się przez Al.Krakowską/Raszyn/Janki

Adam66 napisał(a):To już lepiej S8-Pruszków-Nadarzyn lub S8-A2-Grodzisk Maz.-Siestrzeń lub Radziejowice.


Super, tylko po co się pchać w centra miasteczek bez obwodnic skoro można szybciej/łatwiej/bezpieczniej:
- z węzła Powązkowska przez Grodzisk do Mszczonowa jest 52km/43min
- z węzła Powązkowska przez Pruszków do Mszczonowa jest 55km/51min
- z węzła Powązkowska obwodnicą Żyraddowa do Mszczonowa jest 64km/38min
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 29.11.2012 11:29

jaka Al.Krakowską/Raszyn/Janki??
Nie tędy droga... z Ursynowa/Mokotowa -> Puławska (jeśli korek ) -> Baletowa -> Żytnia -> wyjeżdżasz w Magdalence ( jeśli korek Lipową do Łazów ) jeśli nie prosto aż do Nadarzyna i jesteś na Gierkówce.

Ewentualnie Puławska -> Piaseczno -> w prawo ul. Nowa -> i aż do Magdalenki.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 29.11.2012 11:35

marcinbb napisał(a):jaka Al.Krakowską/Raszyn/Janki??
Nie tędy droga... z Ursynowa -> Puławska -> Baletowa -> Żytnia -> wyjeżdżasz w Magdalence ( jeśli korek Lipową do Łazów ) jeśli nie prosto aż do Nadarzyna i jesteś na Gierkówce.


marcinbb napisał(a):Dla mnie z Ursynowa o wiele łatwiej ( krócej ) dojechać do Nadarzyna niż jechać na Bemowo do A2.


Boszzzzzze...ni w ząb nie czaisz. Ty mieszkasz na Urynowie i opcja przez Magdalenkę jest zasadna, ale wyobraź sobie że Warszawa nie zaczyna się nie kończy na Ursynowie i południowych dzielnicach, a cała rzesza Cromaniaków była zmuszona przebijać się do tej pory przez Centrum i wspomnianą Krakowską/Raszyn/Janki - uwaga! uwaga! to dla nich była informacja o obwodnicy Żyrardowa. Dla nich i dla północno-wschodniaków przejeżdżajacych tranzytem przez Warszawę w drodze na południe.
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 29.11.2012 11:53

el_guapo napisał(a):a cała rzesza Cromaniaków była zmuszona przebijać się do tej pory przez Centrum i wspomnianą Krakowską/Raszyn/Janki - uwaga! uwaga! to dla nich była informacja o obwodnicy Żyrardowa. Dla nich i dla północno-wschodniaków przejeżdżajacych tranzytem przez Warszawę w drodze na południe.

Masz rację przepraszam zapomniałem że Puławska wcale nie zaczyna się w centrum i jedyna słuszna droga z centrum prowadziła właśnie przez korek na Jerozolimskich i Krakowska/Janki/Raszyn. Zresztą na korek można trafić równie dobrze i na Puławskiej:/
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 29.11.2012 21:56

Super, tylko po co się pchać w centra miasteczek bez obwodnic skoro można szybciej/łatwiej/bezpieczniej:
- z węzła Powązkowska przez Grodzisk do Mszczonowa jest 52km/43min
- z węzła Powązkowska przez Pruszków do Mszczonowa jest 55km/51min
- z węzła Powązkowska obwodnicą Żyrardowa do Mszczonowa jest 64km/38min

Jeżeli lecisz przez Żyrardów to ładujesz się na obwodnicę Warszawy dla ruchu tranzytowego Tirów. Naprawdę potrafi być tłoczno i niebezpiecznie. Cały ruch wschód-zachód tamtędy wali. Najlepsze rozwiązanie to przejazd przez Grodzisk. Odkąd wprowadzono zakaz przejazdu przez wiadukt w Grodzisku pojazdów cięższych od 10t przejazd przez centrum rzadko kiedy jest zakorkowany.
Na szczęście mieszkam tylko 5 km od Nadarzyna więc nie mam tych dylematów.
Do zobaczenia na trasie.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 01.12.2012 10:54

A tu niespodzianka. Niestety niedobra. :evil: :evil:
Wyczytałem dzisiaj w lokalnej prasie, że w przyszłym roku zaczynają remont wiaduktu w Grodzisku, więc Grodzisk dla was odpada. W Pruszkowie też jest kocioł na zjeździe z autostrady. Tak więc , jeżeli chcesz ominąć Janki, a lecisz w porze wzmożonego ruchu, Żyrardów powinien być najlepszy.
Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.12.2012 00:05

Janki Jankami, one nie są najgorsze. Samo wyjechanie z Warszawy od strony Grójeckiej bywa koszmarem w szczycie, nawet jeśli się jeździ objazdami Krakowskiej. A za Jankami mamy przecież jeszcze cholerny Nadarzyn i parę innych "kłód pod nogi", zanim dojedziemy do Radziejowic.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.12.2012 12:23

el_guapo napisał(a):
Marsallah napisał(a):Poszukałem trochę w sieci i wychodzi na to, że większość remontowanej (S)8 będzie dostępna w postaci dwupasmowej drogi ekspresowej już 20 października. Pożyjemy, zobaczymy.


I kolejna dobra wiadomość :

Może nie bliżej, ale łatwiej w drodze na południe: S8 -> A2 -> obwodnica Żyradowa (DK50) -> S8 (Mszczonów)
Żegnajcie Janki... :papa:


No to pojechałem sobie tą trasą w weekend (piątek-niedziela). Wyjazd z Warszawy elegancki, na Prymasa w piątek ok. godz. 17 ruch raczej powolny, ale bez stania. Zjazd na S8 przy Powązkach i siuuuuuuuuuuuuuu, potem A2 do zjazdu na Żyrardów błyskiem, obwodnica Żyrardowa OK, tylko uwaga, bo ostrzeżenia o kończącym się pasie do wyprzedzania są w ostatniej chwili (tak, 200m jak się pędzi i wyprzedza ciąg tirów to mało). W dodatku, kierunki ruchu (pas do wyprzedzania i pas w przeciwnym kierunku) oddzielone są jedynie malutkimi słupkami (z siakiegoś tworzywa), które w większości nie są oklejone folią odblaskową i w ciemności są mało widoczne. 2 pasy są głównie w kierunku Mszczonowa, takie przynajmniej odniosłem wrażenie, w stronę A2 - rzadziej. Śmigać można, ale z umiarem.

Włączenie się do ruchu na gierkówce - płynne, pas rozbiegowy jest dość długi. No a za parę km granica województwa i początek ekspresówki.

Tak mi się spodobało, że wróciłem tą samą drogą. Byłem na Śląsku, a przez cały weekend nie widziałem Nadarzyna, Janek i Raszyna - bezcenne! Dzięki za hinta! :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 11.12.2012 13:21

Marsallah napisał(a):
I kolejna dobra wiadomość :

Może nie bliżej, ale łatwiej w drodze na południe: S8 -> A2 -> obwodnica Żyradowa (DK50) -> S8 (Mszczonów)
Żegnajcie Janki... :papa:


Tak mi się spodobało, że wróciłem tą samą drogą. Byłem na Śląsku, a przez cały weekend nie widziałem Nadarzyna, Janek i Raszyna - bezcenne! Dzięki za hinta! :papa:


Brawo za odwagę :) - pierwsze koty za płoty
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone