Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przyciemnione szyby

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.04.2010
Przyciemnione szyby

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartas » 30.05.2010 23:52

Czy mial ktos moze jakis problem z powodu przyciemnionych szyb w trasie na chorwacje, bo zaczalem sie obawiac czy sie nie doczepia od tak.
bracik001
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1840
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bracik001 » 31.05.2010 00:21

Witam,
Też myślę o przyciemnieniu szyb, zamiast zasłonek na przyssawki. Czy takie przyciemnienie szyb sprawdza się w praktyce? Rozchodzi się o dzieci, by słońce nie świeciło im w oczy.
Bartas
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartas » 31.05.2010 00:48

powiem Ci, ze ogolnie rewelacja tylko ze swiat jest szary. gorzej sie widzi wieczorem, ale nikt nie wybije szyby bo folia trzyma. gorzej z przepisami :) bo mam przednie boczne tez oklejone. ale taka fure juz kupilem
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 31.05.2010 06:24

Bartas napisał(a):Czy mial ktos moze jakis problem z powodu przyciemnionych szyb w trasie na chorwacje, bo zaczalem sie obawiac czy sie nie doczepia od tak.


Mnie zatrzymala policja na Wegrzech,jak w nocy sie krecilem i szukalem stacji lpg chyba jak pamietam w Csornej,mialem Punto II na ciemnej szybie,ale nic nie pytali o smole na szybach.Mijalem i na Slowacji i na Chorwacji policjie i cisza,acha jak bedziesz na granicy to uchyl tylne szyby,zeby celnik Chorwacki lub Wegierski widzial ile osob jest z tylu...
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 31.05.2010 07:21

[quote="Bartas" mam przednie boczne tez oklejone. ale taka fure juz kupilem[/quote]

Co do przednich bocznych i przedniej szyby to Policja (nawet w Polsce) się doczepi przy kontroli, chyba że szkło jest "piecowo" pociemniane.
Tylne szyby mogą mieć folie.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 31.05.2010 07:36

Bartas napisał(a):Czy mial ktos moze jakis problem z powodu przyciemnionych szyb w trasie na chorwacje, bo zaczalem sie obawiac czy sie nie doczepia od tak.


Acha jak masz przednie boczne sciemnione,to rada...nie jedz przez Austrie...kolega zaplacil mandat i zrywal folie przy policji...
mariusz1234
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1234 » 31.05.2010 07:45

Ja osobiście w 3 autach miałem przyciemniane szybki tylne-boczne i nigdy żadnego problemu nie miałem.Spisywały się rewelacyjnie .
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 31.05.2010 08:08

bracik001 napisał(a):Witam,
Też myślę o przyciemnieniu szyb, zamiast zasłonek na przyssawki. Czy takie przyciemnienie szyb sprawdza się w praktyce? Rozchodzi się o dzieci, by słońce nie świeciło im w oczy.


Cudów się nie spodziewaj. Jest lepiej, ale drastycznej poprawy nie ma. Mam przyciemnione z tyłu (co prawda mogłem wziąć folię o 1 stopień ciemniejszą), ale dokupiłem też roletki. Z tym że nie są to roletki takie "pończochowe", ale materiałowe z licznymi dziurkami - trochę jak folia z reklamami na autobusach i tramwajach.
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 31.05.2010 08:48

el_guapo napisał(a):
bracik001 napisał(a):Witam,
Też myślę o przyciemnieniu szyb, zamiast zasłonek na przyssawki. Czy takie przyciemnienie szyb sprawdza się w praktyce? Rozchodzi się o dzieci, by słońce nie świeciło im w oczy.


Cudów się nie spodziewaj. Jest lepiej, ale drastycznej poprawy nie ma. Mam przyciemnione z tyłu (co prawda mogłem wziąć folię o 1 stopień ciemniejszą), ale dokupiłem też roletki. Z tym że nie są to roletki takie "pończochowe", ale materiałowe z licznymi dziurkami - trochę jak folia z reklamami na autobusach i tramwajach.

Nie no folia i roletki co jeszcze można zrobić firanki wstawić? :)
Przesadziłeś
Trzeba było zerwać tą folie i faktycznie założyć o 1 stopień ciemniejszą.

Co do sprawdzalności folii to nie ma chyba lepszego rozwiązania na pewno poczujesz różnice
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.05.2010 09:26

Tył i tylne boczne ok.Natomiast radziłbym uważać na przednie boczne...Może i fajnie to wygląda ,natomiast w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza to nie jest dobry pomysł.Chodzi głównie o wyjazd na drogę główną z drogi podporządkowanej......Można się czasem "zdziwić",że jedzie coś czego.....nie widzieliśmy wcześniej... 8O
mroków
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroków » 31.05.2010 09:33

Witam,
Jeśli macie auta z fabrycznie przyciemnionymi szybami nie powinniście mieć problemów; folia na szybach bocznych przednich jak i na szybie czołowej powinna miec 70 % przepuszczalności światła . Ostatnio policja w Polsce bardzo często wyłapuje auta z ciemnymi szybami , kończy sie to zabraniem dowodu rejstracyjnego i mandatem 200 zł.

Pozdr
Marcin
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 31.05.2010 09:57

Od kilku lat jeżdżę "na południe" autami z przyciemnionymi szybami - tylne i tylne boczne; polecam wszystkim - sprawdza się rewelacyjnie, różnica przy upałach jest naprawdę mocno odczuwalna;
jeśli chodzi o jazdę nocą, to kwestia indywidualna - mi nie przeszkadza niewątpliwie zmniejszona widoczność do tyłu, ale daje się to odczuć w zasadzie wyłącznie na ciemnym, niczym nie oświetlonym parkingu...

Polecam montaż w profesjonalnym zakładzie - efekty są naprawdę dobre, no i folia też dobrej jakości, co ma ogromne znaczenie; średnia cena to ok. 100PLN za szybę, w zależności od zakładu;

Szyb przednich bocznych nie przyciemniajcie nawet najjaśniejszą folią - kłopoty przy kontroli murowane w każdym europejskim kraju, nie tylko w Austrii i Polsce - powie Wam o tym każdy uczciwy "szybiarz";
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 31.05.2010 10:00

Bartas napisał(a):Czy mial ktos moze jakis problem z powodu przyciemnionych szyb w trasie na chorwacje, bo zaczalem sie obawiac czy sie nie doczepia od tak.

Od lat jeździmy z przyciemnianymi szybami (tył i boki, bez przednich) i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, choć kilka razy policja nas zatrzymała z jakiegoś tam powodu..
:wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2010 10:03

Wszystkie wpisy typu "nikt nie wzrócił uwagi" można zaliczyć do optymistycznych - czyli kwestia szczęścia.
Mam wszystkie przyciemnione i to mocno (homologacja, którą można sobie w buty wsadzić zamiast wkładek :wink: ) - wiem, że tak nie wolno, jak na razie (podczas kontroli - a były) mam szczęście ( i w PL i podczas wyjazdów).
Folia albo zdrowie - decyzja należy do Ciebie.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 31.05.2010 11:10

eXtreme napisał(a):Nie no folia i roletki co jeszcze można zrobić firanki wstawić? :)


Żaluzje :?
W czym masz problem? I tak tych rolet z zewnątrz nie widać - zmysł estetyki nie zostanie wystawiony na test.

eXtreme napisał(a):Przesadziłeś
Trzeba było zerwać tą folie i faktycznie założyć o 1 stopień ciemniejszą.


Wiesz, nie zakładałem folii z allegro u siebie w garażu, tylko zabecelowałem za to kilka setek w profi zakładzie, więc zrywanie jest chyba idiotycznym pomysłem. :roll:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone