Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew pieniędzy do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.01.2009 03:36

ewszek napisał(a):Witam forumowiczów.
Aktualnie wysłałem z iPKO 300 euro przelewem. Koszty obsługi banku w Chorwacji są po mojej stronie, opłata 120zł widoczna na koncie pod osobną pozycją. Bank przeliczył euro po 4.44zł.

Hmm, w zasadzie niesamowicie wygórowana transkcja...
iwo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 06.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwo » 26.01.2009 09:17

Jeszcze raz z większą dokładnością. Przelew z iPKO złotówek w przeliczeniu po aktualnym kursie 2800 Euro, koszty po stronie chorwackiego banku, mój koszt przelania Euro - 15 zł.
Ostatnio edytowano 26.01.2009 13:57 przez iwo, łącznie edytowano 1 raz
sari9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sari9 » 26.01.2009 13:52

W dniu 9 stycznia wykonałam przelew zaliczki w PKO Bank Polski na konto agencji w Chorwacji w w kwocie 333,40 euro, od tej kwoty bank pobrał prowizje na swoje opłaty 7,47 euro.
Resztę kosztów banków trzecich pokrywa beneficjent.
Euro liczono po kursie 4,0394 zł.
Pozdrawiam :)
arturo bielsko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo bielsko » 29.01.2009 20:39

Cześć,
Dzisiaj przekazem Wester Union wysłałem pieniądze.
Miałem przelać 100 euro. kobietka mi przeliczyła ile by to było kun za 100 euro na dzień dzisiejszy w Chorwacji (w takiej walucie sobie wypłacają na Chorwacji). Wpłaciłem 435 zł a oni wtpłacą sobie 749,48 Kun. Taki transfer kosztował mnie 25 zł. Wieczorem dostałem odpowiedż, że pieniądze doszły :D
Polecam, operacja trwała 10 minut nie było najgożej
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 30.01.2009 22:11

Może konto w Banku Alior? Przelew pieniędzy do krajów UE wynosi 5 pln, natomiast do pozostałych krajów, w tym przynajmniej również na razie do Cro, niestety nieco więcej, ponieważ aż 50 pln.
Co jest jednak najciekawszą opcją i ofertą banku? Otóż we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą nie jest pobierana żadna prowizja.
blublus
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 06.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) blublus » 30.01.2009 22:32

Właśnie oglądam mecz, w których Chorwacji póki co łupią Naszych, więc korzystając z wolnej chwili podzielę się dzisiejszymi doświadczeniami. Robiłem dziś przelew zaliczki za apartament, po poszukiwaniach zdecydowałem się na BZ WBK ( www.bzwbk.pl ). Za 105 wysłanych euro zapłaciłem tylko 32 zł, i według pań w banku są to jedyne koszty, jakie są związane z wykonaniem przelewu. Jedynie trzeba poświęcić parę minut na założenie konta walutowego ( bez opłat za prowadzenie ), co przy tej kwocie nie wydaje się jakoś bardzo kłopotliwe. W każdym razie, jeżeli rzeczywiście nie ma żadnych dodatkowych kosztów, które później mogą się pojawić, to oferta tego banku wydaje się bardzo konkurencyjna.
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 30.01.2009 23:11

Kolejny będę popierał wysyłkę wartościową przez Pocztę Polską.
W Warszawie na poczcie głównej przy ul. Świętokrzyskiej wysłałem 100 Euro zapakowane w kopertę jako przesyłkę wartościową. Zapłaciłem tylko 20 zł i 30 gr. Zamówiłem również potwierdzenie zwrotne. Czas załatwienia sprawy poza dojazdem do poczty - ok. 5 min. Jeśli ktoś zna tańszy sposób to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam sympatyków Cro
zorro2
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorro2 » 31.01.2009 00:11

haka napisał(a):Kolejny będę popierał wysyłkę wartościową przez Pocztę Polską.
W Warszawie na poczcie głównej przy ul. Świętokrzyskiej wysłałem 100 Euro zapakowane w kopertę jako przesyłkę wartościową. Zapłaciłem tylko 20 zł i 30 gr. Zamówiłem również potwierdzenie zwrotne. Czas załatwienia sprawy poza dojazdem do poczty - ok. 5 min. Jeśli ktoś zna tańszy sposób to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam sympatyków Cro
Popieram i dodam tylko że tak wyslaną przesyłkę można śledzić przez internet,wystarczy wejść na stronę Poczty Polskiej wybrać zakładkę "śledzenie przesyłki" potem kraj tu:Chorwacja wpisać nr przesyłki i wyświetli sie gdzie ww znajduje się w danej chwili.
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 31.01.2009 16:27

blublus napisał(a):Właśnie oglądam mecz, w których Chorwacji póki co łupią Naszych, więc korzystając z wolnej chwili podzielę się dzisiejszymi doświadczeniami. Robiłem dziś przelew zaliczki za apartament, po poszukiwaniach zdecydowałem się na BZ WBK ( www.bzwbk.pl ). Za 105 wysłanych euro zapłaciłem tylko 32 zł, i według pań w banku są to jedyne koszty, jakie są związane z wykonaniem przelewu. Jedynie trzeba poświęcić parę minut na założenie konta walutowego ( bez opłat za prowadzenie ), co przy tej kwocie nie wydaje się jakoś bardzo kłopotliwe. W każdym razie, jeżeli rzeczywiście nie ma żadnych dodatkowych kosztów, które później mogą się pojawić, to oferta tego banku wydaje się bardzo konkurencyjna.

Mając w BZWBK konto internetowe(osobiste) nie trzeba zakładać konta walutowego przelew robie siedząc w domu. Opłata za przelew 120 euro to 35 pln
banatom
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 31.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) banatom » 04.02.2009 11:50

Witam
Wczoraj przelałem 100 euro do Cro z konta internetowego ING Bank Sląski,co kosztowało mnie 2 x po 40 pln (przelew walutowy )podobno gdybym nie zaznaczył opcji "wyślij potwierdzenie na E mail" byłoby 20 pln mniej.
Przelew europejski do krajów UE kosztuje podobno 5 pln.(oczywiście przez neta).Pozdrawiam
gumisiek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumisiek » 08.02.2009 15:51

Ja przelałem 180euro, też z ing. Prowizja 40zł + 20zł za potwierdzenie swiftu mailem. Wybrałem opcję że każdy płaci prowizję za siebie.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 08.02.2009 23:53

kiermach napisał(a):Może ktoś przelewał pieniądze przez internet do banku w Chorwacji i coś pomoże. Mam do zapłacenia zaliczkę za apartament - a dostałem z Chorwacji nr IBAN 21 cyfrowy i dodatkowo jeszcze numer konta 10 cyfr. Natomiast w przelewie przez internet można wpisać tylko jeden numer konta - numer swift się zgadza. Może ktoś może mi podpowiedzieć bo w banku mgliście mówią o nieprawidłowym numerze IBAN.


Jeżeli wysyłasz pieniądze przez za pomocą internetu to nie ma znaczenia czy wpiszesz cały IBAN, który w Chorwacji na różną długość od 19 do 21 znaków - w zależności od Banku czy tylko 10 cyfr numeru konta (to właśnie numer rachunku odbiorcy) Zwróć uwagę, że 10 ostatnich cyfr IBAN-u jest zgodne z numerem rachunku odbiorcy w Chorwacji. Pozostałe cyfry to identyfikator banku i cyfra kontrolna. Jeżeli poprawnie podasz odbiorcę, nazwę banku i co podstawowe - SWIFT to pieniądze dojdą bez wątpienia. Ja robiłem przelew z konta w CitiBanku i przelew doszedł na 3 dzień rano. Nie miałem przy tym żadnych prowizji. Gość też dostał całość mojej zaliczki. Ja miałem przelew darmowy :D
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 09.02.2009 09:44

Przelewałem przez internet 1 lutego tego roku 240 euro z konta w mBanku. Wpisałem tak jak mi podał Chorwat cały Swift i Iban. Przelew szedł 5 dni. Wszystkich kosztów (całe wziąłem na siebie) było 50 zł. Euro w tym dniu przliczyli po 4,51. Dostałem potwierdzenie.
pozdrawiam
gumisiek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumisiek » 09.02.2009 14:51

osito1963 napisał(a):Przelewałem przez internet 1 lutego tego roku 240 euro z konta w mBanku. Wpisałem tak jak mi podał Chorwat cały Swift i Iban. Przelew szedł 5 dni. Wszystkich kosztów (całe wziąłem na siebie) było 50 zł. Euro w tym dniu przliczyli po 4,51. Dostałem potwierdzenie.
pozdrawiam

Jeszcze się możesz zdziwić jak Ci mbank za kilka miesięcy potrąci z konta $$.
Jak bierzesz wszystkie prowizje na siebie to płacisz za:
- prowizję mbanku kwota znana od razu, trzeba poczytać TOiP
- prowizję banków pośredniczących i banku końcowego - kwota bliżej nie znana, najpierw banki pośredniczące obciążają mbank a potem dopiero mbank Ciebie. I to wg. złodziejskich marży przeliczników i kto wie czego jeszcze. Ta informacja jest również zawarta w TOiP mbanku.

Są banki, które jasno stawiają sprawę - przelew będzie kosztował xx i ani grosza więcej ale są też takie (właśnie mbank ) które piszą, że przelew kosztuje xx % przelewanej kwoty ale nie mniej niż xx (nie chce mi się szukać dokłądnych cyfr) + ewentualne opłaty innych pośredniczących banków.
2 lata temu naciąłem się robiąc przelew, dałem siebie jako płatnika wszystkich prowizji i to był błąd. Po 4 miesiącach (!) bank ściągnął mi 70zł prowizji (wcześniej ok 60). Jako, że mbanku w zasadzie nie używam to miałęm minus na koncie od którego doliczyli mi jeszczcze odsetki. Po reklamacji, odsetki znikły ale prowizję musiałem zapłacić.
Od tamtego czasu każdy niech płaci zasiebie, nawet jak banki po drodze potrącą coś z przelewu na poczet prowizji to będzie to dużo mniej niż kolejne obciążenie mojego konta (niepotrzebne kolejne przewalutwania i marże)
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 09.02.2009 22:13

Zdublował mi się post, jeden wyciąłem :oops:
Ostatnio edytowano 09.02.2009 22:21 przez osito1963, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Przelew pieniędzy do Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone