Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parkowanie auta w Makarskiej

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Parkowanie auta w Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 17.02.2011 13:06

Witam wszystkich, z racji dość dużej odległości naszego apartamentu od morza będziemy poruszali się często autem. Mam pytanie - jak jest z parkowaniem samochodu w okolicach centrum Makarskiej, czy są wyznaczone jakies parkingi i czy są one płatne? Czy można podjechać tak aby mieć do centrum lub do morza nawet te 200-300m? Fajnie byłoby jakby ktoś mógł podesłać linka do jakiejs mapki z zaznaczonymi miejscami gdzie można parkować :lol: pozdrawiam i z góry wieeeelkie dzięki! aha dodam, że na przełomie lipca/sierpnia :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 17.02.2011 13:59

Hej mapkę jeśli takowa jest znajdą na pewno wyjadacze tego forum i podeślą. Jeśli chodzi o parkowanie 200-300 metrów czy to centrum czy to morze-plaża, ja za każdym razem płaciłem. i to nie mało bo godzina od 8-10 kun. Z racji tego że do Makarskiej wpadaliśmy na max 3 godziny machnąłem ręką. Ale jest tu zapewne mnóstwo ludzi którzy spędzali urlop w samej Makarskiej i coś ciekawego napiszą, ja stacjonowałem w Breli wiec do Makarskiej na zakupy obiad itp.
Pozdrawiam
Ps. Za parking lepiej płacić ludziska od kasowania kursują w tą i z powrotem, sprawdzając czy masz bilecik. Oczywiście kupujesz w automacie.
cerber
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerber » 17.02.2011 14:39

Witam! W Makarskiej jest spory problem z parkowaniem auta za darmo.
Byłem w Makarskiej 4 razy i zawsze wypożyczałem skuter żeby dotrzeć szybko na najfajniejsze / moim zdaniem/ plaże.
Pomykaliśmy również do Tucepi, Podgory czy w drugą stronę do Baski Vody albo Breli. Szybko i parkowanie bez żadnego problemu parę metrów od plaży. No i niezapomniane wycieczki z Makarskiej przez góry Biokowo do Tucepi. Polecam.

Plan Makarskiej.

http://www.makarskainfo.com/images/stor ... ka_map.jpg

http://www.makarska-info.hr/46053/zoomirana-mapa-grada/

http://www.cromaps.com/plan-grada-makarska.html

http://www.mdc.hr/makarska/media/grafik ... velika.jpg
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.02.2011 21:38

W 2008r.widziałem jak pomoc drogowa pakowała na lawetę samochód na czeskich numerach pozostawiony w Makarskiej w rejonie portu,gdzie w określonych godzinach obowiązywał zakaz postoju związany z rozkładem promu.Widocznie kierowca nie doczytał lub nie zrozumiał napisu.Mieszkałem wówczas w Igrane a do Makarskiej przyjechałem wymienić kasę lecz akcja pomocy drogowej była na tyle ciekawa,że bank musiał poczekać.Czeski samochód był tak zaparkowany,że inne auta oczekujące na wjazd na prom uniemożliwiały bezpośredni do niego dostęp,ale Chorwaci dali radę.Pomoc drogowa posiadała coś przypominającego dźwig,podłożyli pod samochód dwie belki i wyciągnęli go jak chwast.Tak więc uwaga na miejsce parkowania bo zdziwienie jak i koszty mogą być ogromne :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2011 21:53

Kilka lat temu można było parkować za darmo przy ośrodku sportowym na Franjevacki Put. Teraz są już tam parkomaty.

W ubiegłym roku parkowaliśmy przy dyskotece Piotruś Pan, z drugiej strony centrum sportu. Na mapce nazywa się to Disco Opera.
Samochód można ustawić tam w cieniu drzew. Niestety dreptania do miasta jest troszkę..

Pozdrawiam.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.02.2011 22:26

A ja w Makarskiej jeżdziłem quadem tak że przebijałem się między słupkami na parking po prawej stronie za frajer(trzymałem sztamę z gościem od biletów).
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 17.02.2011 22:38

Interseal napisał(a):Kilka lat temu można było parkować za darmo przy ośrodku sportowym na Franjevacki Put. Teraz są już tam parkomaty.

W ubiegłym roku parkowaliśmy przy dyskotece Piotruś Pan, z drugiej strony centrum sportu. Na mapce nazywa się to Disco Opera.
Samochód można ustawić tam w cieniu drzew. Niestety dreptania do miasta jest troszkę..

Pozdrawiam.


Płatny czy nie? Jak patrzylem na google to bedzie okolo 400 m do poczatku promenady tak wiec nie jest tak zle... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2011 22:41

Daniellos76 napisał(a):Płatny czy nie? Jak patrzylem na google to bedzie okolo 400 m do poczatku promenady tak wiec nie jest tak zle... :D


W sierpniu 2010 był bezpłatny. Wjazd tuż przy rogatce płatnego parkingu nad nabrzeżem.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 18.02.2011 10:57

Wjeżdżając do Makarskiej od strony Breli czy Baska Voda skręcasz w prawo w pierwszą uliczkę (taką biegnącą w dół). W lewo jedzie się w górę np. do supermarketu KERUM.
Tam myślę, że spokojnie gdzieś byś zaparkował samochód za darmo. A i plaża jest super.
tomazo72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomazo72 » 06.05.2011 19:20

Witam.
Ja wynajmowałem kwaterę przy tej uliczce, i wątpię,że można sobie zostawić tam autko. Po pierwsze jest wszędzie bardzo mało miejsca, po drugie właściciele domów pilnują, aby na wysokości ich ogrodzenia stały tylko auta gości.Jak ktoś sobie odjeżdża autem, od razu w tym miejscu jest ustawiany jakiś skuter,leżak, lub stolik z parasolką.
Przy samej plaży wielokrotnie widziałem, jak nieprawidłowo zaparkowane samochody były odwożone lawetami. Kilka aut było z rejestracją PL. Trzeba uważać, co by nie być zdziwionym .
Ze skuterem to jest dobry pomysł...
Mimo wszystko życzę udanego , bezproblemowego parkowania .
Pozdrawiam.
pawel.777
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.777 » 07.05.2011 23:07

Gdyby ktoś miał wątpliwości, że w Chorwacji nie parkuje się gdzie popadnie:
Obrazek
Zdjęcie z Tucepi, operacja trwała może z 5 minut....
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.05.2011 10:54

Interseal napisał(a):W ubiegłym roku parkowaliśmy przy dyskotece Piotruś Pan, z drugiej strony centrum sportu. Na mapce nazywa się to Disco Opera.
Samochód można ustawić tam w cieniu drzew. Niestety dreptania do miasta jest troszkę..

Pozdrawiam.


Tak łopatologicznie na ten parking co to rok temu darmowy był przy dyskotece to trzeba od strony portu wjechać w ulice Setaliste Fra Jure Radica ?

Ew kojarzy ktoś gdzie szukać tańszych parkingów - czy np te przy tym centrum sportu na Franjevacki Put są tańsze niz przy samym centrum? Od razu zaznaczam że spacer np. 10 minutowy dla nad to pikuś (znaczy to tak jakby auto w centrum stało ;)).
Bo przykłądowo w Baska Woda w czerwcu parkingi przy samej 'promenadzie' były po 10kn/1h a juz ten dalszy przy wejsciu na 'molo' był po 6 kn. Stąd pytanie
Ostatnio edytowano 08.05.2011 19:02 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 08.05.2011 18:18

CinnamonGirl napisał(a):w Basce Widzie


8O 8O 8O

Przy dworcu autobusowym jest bodajże po 7 kun za godzinę. No i na tym wiadukcie koło straży pożarnej.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.05.2011 18:58

Sorki za literówkę i smieszną odmiane - poprawione - tak to jest jak mąż głowę zawraca żonie jak ta pisze na forum :)
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 10.05.2011 15:42

Jako, że MAkarska blisko Breli to nie bede zasmiecal forum tylko króciutko zagadne :) wie ktoś może czy zmieniło się cos z parkingiem w Breli czy dalej jest tylko całodniowa oplata ... i drugie pytanko ile jest z Baszki do Breli ... i czy mozna plażą dojsć ?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone