Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opatijska Riwiera i wyspa Krk

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Opatijska Riwiera i wyspa Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2013 23:25

Dobry wieczór

Witam na forum

Szukam jak najwięcej praktycznych informacji o Opatijskiej Riwierze i wyspie Krk.
Informacje o zabytkach, promenadach, cudach przyrody, mam w przewodnikach.

Interesuje mnie np. jak najlepiej zaparkować, gdzie dobrze zjeść, itp.

Na początek jedno pytanie: jak jest z parkowaniem w Opatiji ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.04.2013 23:42

Ni drugie pytanie: intryguje mnie Baśka i Stara Baśka, da się tam bez stresu zaparkować ?
No i czym się różnią, poza tym, ze Baśka jest młodsza ?
Wybaczcie takie przyziemne pytania, ale o tym, że jest tam bosko widokowo, nie trzeba mnie przekonywać.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 11.04.2013 01:13

W Opatiji w sezonie nie jest łatwo znaleźć miejsce parkingowe. Jak już znajdziesz, kupujesz bilecik w automacie, kładziesz za szybą i ruszasz w miasto :)
Jest co ogladać :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 08:15

Nie ma tam dużego parkingu w centrum? Zostaje parkowanie na ulicach?
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 11.04.2013 09:10

Ja parkowałem przy ulicy. O wolne miejsca bardzo ciężko a byłem w drugiej połowie czerwca. Z informacji praktycznych: parkomaty nie przyjmowały banknotów, tylko monety (oczywiście nie miałem, musiałem biegać i rozmieniać). Ale być może coś się zmieniło w tym temacie ponieważ ja byłem w 2010 r.
Natomiast miasto warto odwiedzić. Dużo ładnych budynków, skwerów i drogich samochodów na ulicach. Można się przespacerować po aleii gwiazd sportu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2013 09:11

Lednice napisał(a):Nie ma tam dużego parkingu w centrum? Zostaje parkowanie na ulicach?


Nie ma (nie było).
Opatija to jedna ulica...;) i to jest centrum.
Ciężko z parkowaniem...ciasno...czyli parkowanie na ulicach...trzeba uważać/patrzeć na zakazy!
Miejscowym wiele uchodzi płazem, turystom już nie.

Popatrz na Street View


Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.04.2013 09:54

Lednice napisał(a):Na początek jedno pytanie: jak jest z parkowaniem w Opatiji ?

Wolne miejsce to jak 6 w lotto :( innymi słowy jak na "Marszałkowskiej" w godzinach szczytu.
To kurort cieszący się dużym uznaniem pewnej grupy osób (zamożnych). Myślę, że nawet teraz byłby problem ... w sezonie jest :( :( :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 14:10

Wielkie dzięki za pomoc! Prawd powiedziawszy mam ofertę płatnego parkingu od hotelu, ale zdziwiło mnie,że parking hotelowy jest daleko od hotelu i że podrzucają tam gości busikami. Teraz wiem dlaczego.

Czy podobnie jest z parkowaniem w Volosko, Lovranie i Icici?
Czy zostawienie auta na parkingu hotelowym i korzystanie z komunikacji publicznej jest dobrym pomysłem?

---------------------------------------------------------------------
PS:
Okazało się, że hotel Palace-Bellevue
jakoś zdobył miejsca parkingowe w samym centrum Opatiji i moje obawy okazały się bezpodstawne :D
Doba parkowania na parkingu strzeżonym w samym centrum kosztuje 10 euro

W centrum jest też nowy Dom Parkingowy, ceny zapewne podobne 8)
Ostatnio edytowano 24.02.2014 22:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 11.04.2013 14:34

Byłem w Sierpniu 2012 w Basce i w Starej Basce

koło godziny 9-10 już się zagęszcza ale nie było problemu ze znalezieniem miejsca. Gorzej z miejscem w cieniu.
W Basce parkowałem w kierunku na Zarok. Można bylo zaparkowac pod dużymi namiotami.

W Starej Basce gorzej. 9-10 juz mocno tłoczno było. Z parkingiem kiepsko, parkowałem przy głównej ulicy. Troszkę nielegalnie ;)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.04.2013 14:37

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.04.2013 15:31

Lednice napisał(a):Czy podobnie jest z parkowaniem w Volosko, Lovranie i Icici?
Czy zostawienie auta na parkingu hotelowym i korzystanie z komunikacji publicznej jest dobrym pomysłem?


W Lovranie podobnie.

Co do transportu publicznego - tak jakby było gdzie jeździć :wink:
Przecież to małe miasteczko - wszędzie na piechotę można bo blisko.



Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 17:12

Dziękuję za informacje o Baśkach.
Gdzie były te duże namioty, blisko plaży ?

Nie jestem pewien, czy wszędzie jest tam blisko. Promenada Lungomare ma ponoć 12 kilometrów, od Volosko do Lovranu. Myślałem, żeby np. podjechać do Lovranu i wrócić autobusem. A do Icici i Volosko w jedną stronę promenadą, z powrotem autobusem. Jedziemy z dziećmi.

Gdzieś czytałem, że aż do Moscenickiej Dragi jest linia autobusowa z Rijeki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2013 19:48

Poszukałem w internecie i znalazłem rozkłady jazdy autobusów w Opatiji.
http://www.autotrolej.hr/Download/2013/ ... 2_32A1.pdf
http://www.opatija-tourism.hr/PDF/tzopa ... utobus.pdf


Może komuś się przyda, jak będzie w mieście lub w najbliższej okolicy.

Co do dalszej okolicy, to czytałem i oglądałem fotki z Moscenickiej Dragi, jest tam cudownie
Może się mylę ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.04.2013 06:59

Lednice napisał(a):Nie jestem pewien, czy wszędzie jest tam blisko. Promenada Lungomare ma ponoć 12 kilometrów, od Volosko do Lovranu. Myślałem, żeby np. podjechać do Lovranu i wrócić autobusem. A do Icici i Volosko w jedną stronę promenadą, z powrotem autobusem.


Nie zrozumieliśmy się - myślałem, że chcesz komunikacją po Opatija/Lovranie jeździć. :)

Lednice napisał(a):Co do dalszej okolicy, to czytałem i oglądałem fotki z Moscenickiej Dragi, jest tam cudownie
Może się mylę ?


Nie mylisz się.
:mrgreen:


Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2013 15:22

No to fajnie, że się nie mylę.
Podejrzewam, że z parkowaniem jest tam podobny numer jak w Opatiji, chyba dobrze podejrzewam ?

Byłeś na plaży w Brsec ? Na fotkach wygląda rewelacyjnie
http://d22kp0apja09ol.cloudfront.net/ph ... 043_16.jpg
, ale czasem diabeł tkwi w szczegółach.
Jest tam w pobliżu jakiś parking ?

Pozdrowienia
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Opatijska Riwiera i wyspa Krk
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone