Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NAJ i MICRO z Paryżem w tle

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.06.2017 18:47

Potter napisał(a): obmacałam gościa tam gdzie trzeba.

I do jakiego doszłaś wniosku, tak bardziej naj, czy raczej micro :roll: :wink: :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.06.2017 23:02

elka21 napisał(a):
Potter napisał(a): obmacałam gościa tam gdzie trzeba.

I do jakiego doszłaś wniosku, tak bardziej naj, czy raczej micro :roll: :wink: :lol:


Z całą pewnością zimne :wink:

Bardzo lubię Père-Lachaise , Łyczakowski , Nowodziewiczy i jeszcze kilka im podobnych , pełnych dzieł sztuki różnych kultur , stylów . . . szczególnie te starsze części . . .
Spacery po ciekawych cmentarzach nie są niczym dziwnym , chyba że jest noc i trwa sabat . . . bo wtedy to się chyba latać powinno :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.06.2017 09:04

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Od jutra już zamki nad Loarą :D .

Do tego Paryżewa to se w sumie możesz po raz 49 jechać sama :wink: ,
ale jak jeszcze raz zamki nad Loarą będziesz oglądać beze mnie, to biada Ci :evil:


Ale u mnie to są naczynia połączone :oczko_usmiech: ...

elka21 napisał(a):
Potter napisał(a): obmacałam gościa tam gdzie trzeba.

I do jakiego doszłaś wniosku, tak bardziej naj, czy raczej micro :roll: :wink: :lol:


Ani to, ani to ... Najbardziej to hard .... Ale to chyba też dobrze ... :mrgreen:

tony montana napisał(a): ...Czy tu się odpowiada na komentarze CZYTELNIKÓW'?


Jak CZYTELNIK co ciekawego napisze ... to może ... czasem :P :oczko_usmiech:

piekara114 napisał(a):Trzeba kolejny raz, trzeci, wybrać się do tego Paryżewa, bo wiele, wiele mam zaległości....


Ja tam mam już wypakowany plan na czwarty raz :mrgreen: .

piotrf napisał(a):
elka21 napisał(a):...Spacery po ciekawych cmentarzach nie są niczym dziwnym , chyba że jest noc i trwa sabat . . . bo wtedy to się chyba latać powinno :?: :wink:


:oczko_usmiech:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 29.06.2017 13:57

No to Zamki nad Loarą ...

Zainteresowanych uprzejmie informuję, że moje pierwsze spotkanie z zamkami nad Loarą miało miejsce tu:
paryz-z-drugiej-strony-okladki-przewodnika-t43729-60.html?hilit=chambord

Jako pierwszy łupem pada zamek w miejscowości Chaumont-sur-Loire potocznie zwany Zamkiem w Chaumont.

Oryginalnie zamek został zbudowany X wieku przez w Odona II[...] .
W 1560 roku Zamek w Chaumont wszedł w posiadanie Katarzyny Medycejskiej. Posiadłość zamku Katarzyna otrzymała rok po śmierci swojego męża króla Francji, Henryka II Walezjusza. W ciągu następnych lat zamek stał miejscem licznych spotkań Katarzyny z jej osobistym doradcą Nostradamusem. W zamku przez krótki okres mieszkała Diana de Poitiers, faworyta Henryka II.
W 1750 roku zamek został przejęty przez Jacques-Donatien Le Raya który wykupił zamek jako swoją letnią rezydencję. W celu uzyskania widoku na dolinę Loary z dziedzińca zamku, kazał zburzyć jego północne skrzydło i przylegające krużganki. Gośćmi na zamku byli liczni członkowie armii rewolucyjnej w tym m.in Benjamin Franklin.


No to tyle "literków" z historii :D . Z fotek w necie zamek zapowiadał się dość interesująco wizualnie. Czy się nie rozczarowaliśmy ?

Parkujemy w małej miejscowości tuż pod zamkiem. Chyba za darmo ...

Obrazek

Chwilkę podchodzimy pod górkę mijając po drodze tarasik widokowy na Loarę :roll: ...

Obrazek

... i jakieś dziwne CUSIE, które nie wiem czym są :D ...

Obrazek

Obrazek

W oddali zaczyna się wynurzać COŚ wyglądającego całkiem zachęcająco ...

Obrazek

Obrazek

... by po chwili ...

TADAM ... albo ... TADĄ :mrgreen: cytując klasyka :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym momencie zatrzymuję się na jakiś roczek świetlny i cykam 2 pierdyliony zdjęć :lol: . Zamek wygląda bajkowo ...

Obrazek

Bilet pozwala więc wchodzimy do środka i na dziedziniec. Cała trasa zwiedzania zamku to do niego wchodzi to wychodzi na dziedziniec właśnie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj zachwyciła mnie terakota i oczywiście chciałam ja zobaczyć z bliska. Ale lokalsi przewidzieli mój manewr i zamontowali widoczne na zdjęciu drewniane jakby krawężniki ... Nie przewidzieli jednego, że ja się o ten krawężniczek wypieprzę oczywiście i chcąc nie chcąc i tak obejrzę terakotę z bliska ... z bardzo bliska :evil: ...

Obrazek

To dowód, że jest to rzeczywiście zamek nad Loarą ...

Obrazek

Generalnie po zamku przeleciałam kurcgalopkiem bo dużo bardziej interesował mnie z zewnątrz niż w środku ... W środku wszystkie zamki wg mojej rozleglej wiedzy :smo: :smo: :smo: wyglądają podobnie ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W otoczeniu zamku można również zwiedzać zabudowania gospodarcze ... Też są całkiem fajne ...

Obrazek

Obrazek

Ten koń był sztuczny :evil: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale i tak najładniejszy był widok na zamek ... :D

Obrazek

Z żalem opuszczałam to miejsce wielokrotnie oglądając się za siebie 8) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.06.2017 14:24

Potter napisał(a):
Z żalem opuszczałam to miejsce wielokrotnie oglądając się za siebie 8) ...

Obrazek



Fotograf spie...rniczył sprawę, bo poucinał wieżyczki :roll: ,
dlatego wrócisz tam ze mną i ja zrobię Ci porządne zdjęcie :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.06.2017 23:21

Potter napisał(a):
Ani to, ani to ... Najbardziej to hard .... Ale to chyba też dobrze ... :mrgreen:


piotrf napisał(a):
elka21 napisał(a):...Spacery po ciekawych cmentarzach nie są niczym dziwnym , chyba że jest noc i trwa sabat . . . bo wtedy to się chyba latać powinno :?: :wink:


:oczko_usmiech:


Ooo . . . żeszzzzzzzz . . . Tyyyyyy . . . to już nawet zasady sabatu zmienione zostały 8O :?: :roll:

I tak To Co widzę bardzo mi się podoba i chcę więcej 8)


Pozdrawiam
Piotr
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 02.07.2017 12:19

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
Z żalem opuszczałam to miejsce wielokrotnie oglądając się za siebie 8) ...

Obrazek



Fotograf spie...rniczył sprawę, bo poucinał wieżyczki :roll: ,
dlatego wrócisz tam ze mną i ja zrobię Ci porządne zdjęcie :oczko_usmiech:


Ale za to raciczki zostały sfotografowane w całości ha, ha, ha
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.07.2017 01:12

Potter napisał(a):Z żalem opuszczałam to miejsce wielokrotnie oglądając się za siebie 8) ...

Obrazek
...


Nie dziwi nic - to takie Poterowe widoczki . . . tylko Gandalfa brakuje . . . :smo:

Nie wiem jak długo dam radę utrzymać się tych nadbrzeżnych krzaków , bo prąd mocny a moje ręce coraz słabsze . . . nie mówiłaś w którą stronę zmierzamy . . .wyjść z wody , czy powoli , z użyciem tych krzaczków spływać :wink:


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.07.2017 08:50

No ładny zameczek, jak będę już dziadkiem to sobie kiedyś zrobię wycieczkę "Zamki nad Loarą" ;)

8)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.07.2017 10:17

mysza73 napisał(a):...Fotograf spie...rniczył sprawę, bo poucinał wieżyczki :roll: ,
dlatego wrócisz tam ze mną i ja zrobię Ci porządne zdjęcie :oczko_usmiech:


Jak wiesz, nie tylko to spierniczył :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: ...
Wrócę tam chętnie ...

Sara76 napisał(a):... Ale za to raciczki zostały sfotografowane w całości ha, ha, ha


:evil:

piotrf napisał(a):... I tak To Co widzę bardzo mi się podoba i chcę więcej 8)


Miło mi ... Mnie też się podobało :papa: .

tony montana napisał(a):No ładny zameczek, jak będę już dziadkiem to sobie kiedyś zrobię wycieczkę "Zamki nad Loarą" ;)


A dlaczego dopiero na emeryturze 8O ?
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 10.07.2017 11:05

No to jedziemy straszyć do następnego zamku :oczko_usmiech: ...

Zamek Chenonceau nazywany jest bardzo często Zamkiem Dam - nazwa wzięła się od sześciu kobiet, właścicielek zamku, które stopniowo go rozbudowywały. W Polsce zamek Chenonceau znany jest jako miejsce akcji powieści Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik i Fantomas.
Pomimo tego, że zamek Chenonceau stanowi dziś własność prywatną, jest udostępniany zwiedzającym. Szacuje się, że każdego roku zamek Chenonceau zwiedza około miliona turystów, co plasuje go na drugim miejscu listy najpopularniejszych francuskich atrakcji, zaraz po Wersalu.


Na pierwszy rzut oka szału nie ma ...

Obrazek

Obrazek

... im dalej w las ... tym robi się przyjemniej bardziej :) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W środku jak to w środku ... nudy, Panie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kiedy jednak wychodzimy z zamku i znajdujemy się po właściwej stronie względem słońca ... zamek pokazuje cały swój urok :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całe otoczenie zamku wydaje się być baaardzo przyjemne do spacerowania ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.07.2017 11:51

Potter napisał(a):Całe otoczenie zamku wydaje się być baaardzo przyjemne do spacerowania ...
Też mnie się tak wydaje ... :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.07.2017 22:02

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Całe otoczenie zamku wydaje się być baaardzo przyjemne do spacerowania ...
Też mnie się tak wydaje ... :oczko_usmiech:


Można też usiąść na murku i w zadumie popatrzeć na przepływającą wodę . . .


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.07.2017 22:25

tony montana napisał(a):No ładny zameczek, jak będę już dziadkiem to sobie kiedyś zrobię wycieczkę "Zamki nad Loarą" ;)


Potter napisał(a):A dlaczego dopiero na emeryturze 8O ?


Bo jakby mnie kto zapytał o emerycką (nie drwię, bo mam ogromny szacunek do emerytów, którzy przepracowali całe życie) wycieczkę to odpowiedziałbym w ciemno "Zamki nad Loarą"

8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 21.07.2017 23:24

tony montana napisał(a):Bo jakby mnie kto zapytał o emerycką (nie drwię, bo mam ogromny szacunek do emerytów, którzy przepracowali całe życie) wycieczkę to odpowiedziałbym w ciemno "Zamki nad Loarą"


Tony , jak sam widzisz również młode dziewczyny "Zamki nad Loarą" interesują 8)

Mam też nadzieję , że Autorka nie będzie czekać do emerytury z kontynuacją tej ciekawej relacji , bo ci starsi czytelnicy mogą tego nie doczekać . . . :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France

cron
NAJ i MICRO z Paryżem w tle - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone