Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny internet prepaid

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 31.08.2015 14:45

Mam taki ruter i korzystam z różnych kart w różnych krajach i jeszcze nigdy nic nie wpisywałem w ruterze. Mowa o ruterze brandowanym ;) Ale sprawdź dla pewności. W PL używam jako netu na wyjazdy do wszystkich urządzeń
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 31.08.2015 16:09

Blums napisał(a):Mam taki ruter i korzystam z różnych kart w różnych krajach i jeszcze nigdy nic nie wpisywałem w ruterze. Mowa o ruterze brandowanym ;) Ale sprawdź dla pewności. W PL używam jako netu na wyjazdy do wszystkich urządzeń


No, niestety nie połączył się. Pokazał, że działa w roamingu, ale z netem nie połączył. Chyba poszperam na stronie producenta.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.08.2015 16:48

Gizmowy napisał(a):No, niestety nie połączył się. Pokazał, że działa w roamingu, ale z netem nie połączył. Chyba poszperam na stronie producenta.

Wcześniej napisałeś, że jak wrócisz do domu to sprawdzisz. Czyli jesteś w Polsce?
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 31.08.2015 16:50

Hej w pl raczej sie nie połączy z powodu braku włączonej transmisji danych w roamingu - tak wnioskuję.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.08.2015 16:50

Właśnie to miałem na myśli :)
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 31.08.2015 20:07

papse napisał(a):
Gizmowy napisał(a):No, niestety nie połączył się. Pokazał, że działa w roamingu, ale z netem nie połączył. Chyba poszperam na stronie producenta.

Wcześniej napisałeś, że jak wrócisz do domu to sprawdzisz. Czyli jesteś w Polsce?


Fakt, nie wyraziłem się jasno. Z Cro już wróciłem, a pisałem dzisiaj z pracy. Zerkam na forum dość często ;)
Przywiozłem do ojczyzny chorwackiego Vipneta. Po pracy, po obiadku zacząłem obczajać.

Ruter pokazuje mi "T-Mobile.pl" full zasięg, ale z netem się nie łączy. Ruter ma włączoną transmisję w roamingu. Wydaje mi się, że córa używała tego jeszcze w Słowenii, ale głowy nie dam. Dopadnę może jeszcze dzisiaj smerfona córy i oblukam, jak ta karta zachowa się u niej w telefonie w Polandzie.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 31.08.2015 22:39

No i działa 8)

Włożyłem do smerfona córki sima VIPNET i spisałem konfigurację APNa. Wpisałem do rutera, chodziło o nazwę APNa, użytkownika i hasło. Złapał zasięg oreńdża i nawet "kropelkę" sprawdziłem. Teraz tylko znaleźć analogiczne ustawienia chorwackiego T-M. Od jutra szkolenie z języka i studiowanie stronki operatora.

W ostateczności mogę powtórzyć operację z telefonem córki.

Pozdrav
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 01.09.2015 12:17

No i chyba znalazłem :nice:

Konfiguracja chorwackiego T-M na przykładzie jakiegoś szajsunga: http://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/cat ... n=11571506

Zapiszę sobie i wężykiem...
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 01.09.2015 14:41

Rozchodzi się o ten wpis: internet.ht.hr reszta bez znaczenia od biedy to kupić prostego smart fona i będzie robił za hot spota a dodatkowo kod ussd działają co w routerze można zapomnieć.
Az dziwne ze sam nie pobrał ustawień. Może dlatego ze nie jet karta zalogowana w swojej sieci tylko roamingu.


Z tel fajnie się pisze :roll: potem trzeba edytować
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 01.09.2015 14:58

Już doszedłem, że użytkownik i hasło Nie ustawione. Wkleiłem linka dla potomnych. Mój smerfon jest tak tępy, że może nie ruszyć, dopóki mu się nie wpisze z łapy.
A ruter to Huawei E5377 i jakimś cudem nie pobrał konfiguracji. Różne cuda już widziałem.
Ten mój egzemplarz chyba ogarnia kody USSD, tylko trzeba się wbić do niego poprzez przeglądarkę. Mogę obaczyć w domu. Ogólnie całkiem fajnie się go używa i bateria jest bardzo żywotna. Spokojnie by wystarczyła na podróż w Polsce i w Cro. Ale od czego w schowku czeka przetwornica gotowa w każdej chwili :wink:
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 26.03.2016 05:50

Hejka są jakieś nowości w dostępie w tym roku :D ?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 26.03.2016 11:28

Wszystko w temacie:
:arrow: http://wiki.apnchanger.org/Croatia
:arrow: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=Chorwacja:_VIP

Korzystałem z VIP-a więc mogę polecić :papa:
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 17.04.2016 12:14

W tym roku też działa internet bez limitu na tydzień w HR T-mobile?
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
Ostatnio edytowano 29.09.2019 11:04 przez namo, łącznie edytowano 2 razy
kuzii
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuzii » 24.04.2016 18:14

namo napisał(a):W tym roku też działa internet bez limitu na tydzień w HR T-mobile?
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

Witam,gdzie można zakupić taki zestaw tylko u operatora?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2016 18:34

Możliwości zakupu w sieci nie znalazłem. W mniejszych miejscowościach bywają kłopoty z zakupem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Mobilny internet prepaid - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone