Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miro Gavran Poznań-Kraków

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002
Miro Gavran Poznań-Kraków

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 03.06.2013 17:17

Miro Gavran to wybitny wybitny współczesny dramatopisarz chorwacki, autor wielu sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych, scenariuszy filmowych, a także powieści.
Wielki sukces przyniosły mu sztuki: "Noc bogów", "Antygona Kreona", "Szekspir i Elżbieta", "Miłości George’a Washingtona", "Pacjent doktora Freuda", "Czechow Tołstojowi powiedział „żegnam”", "Mąż mojej żony", "Śmierć aktora", "Zapomnieć Hollywood", "Wszystko o kobietach", "Wesoły czworokąt", "Hotel Babilon", "Jak zabić prezydenta".

W najbliższych dniach Miro Gavran wraz z żoną, aktorką Mladena Gavran będzie gościł w Polsce
najpierw w Poznaniu, 6.06.2013 w ramach "Czwartków Literackich" w Poznaniu, spotkanie o godzinie 18.00 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu (Stary Rynek 78/79), spotkanie poprowadzą Krystyna Pieniążek-Marković i Bogusław Zieliński z Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM. (wstęp bezpłatny)

w piątek 7.06.2013 również w Poznaniu w Teatrze Ósemego Dnia g. 19.00 – „Hotel Babilon” – monodram w wykonaniu Mladeny Gavran (oczywiście oryginał językowy :) Wstęp bezpłatny.
Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 61 855 20 86 lub mailowo: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

a następnie 26.06-1.07.2013 w Krakowie w Teatrze Ludowym, festiwal GavranFest, dziewięć spektakli Gavrana w jednym miejscu :) wyjątkowa uczta :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 06.06.2013 19:00

Przypomniało mi się, że na półce mam jego czerwonozaokładkowaną książkę - prezent od chorwackiego znajomego :)

Wczoraj "było" ... "Jak zabić prezydenta" (mam nadzieję, że tajne służby nie wyłapią tego zapisu i nie staną za chwilę na naszej wycieraczce :lol: )

Dzisiaj "Hotel Babilon" czyli opowiastka o tym, jak Zuzanna Kollarova z mafią słowacką na niekorzyść Górala Jędrka Parzenicy-Juhasa pracowała :oczko_usmiech:

Zaraz wracam do "Wszystkiego o mężczyznach" - czyli pięciu opowieści z zakończeniami innymi, niż się na początku wydawało.

Bo książka Miro Gavrana "Jak zabić prezydenta i inne sztuki" to zbiór kilku "sztuk" gotowych do wystawienia.


P.s. "Hotel Babilon" jako monodram ... hm ... Mladena Gavran będzie miała spore wyzwanie ... językowe :D
:wink:

Pozdraviam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 15.06.2013 23:15

W czerwonozaokładkowanej książce są jeszcze trzy inne opowiadania Gavrana: "Światy równoległe" czyli sprytny wymyk od rzeczywistości?, "Miłość George'a Washingtona" czyli pojedynek Żony i Kochanki, i kończona właśnie "Noc bogów" .

Do poczytania :)

Echh ... ten Kraków tak daleko
a w rodzinie same imprezy w tym czasie

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Miro Gavran Poznań-Kraków
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone