Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mimice 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.07.2008 20:59

jotem napisał(a):OKi. Zatem logistycznie ustawiam pakowanie ...BEZ parasola....:)



Oczywiście...bredziłam... 8O

Parasol pojedzie! Natomiast podstawa zostanie w domu:)

No chyba, że można tam na miejscu wynająć tanio tragarza? :lol:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.07.2008 21:04

YoanaK - acetylenem, czyżbyś była spawarką? :lol: :lol:

A co do Wrocławia to: nie narzekać prowincjusze :lol: :lol: :lol: ostatnio właśnie oddano wyremontowany most uniwersytecki i kolejne też się robi 4 naraz zresztą. poza tym sam jeżdżę po mieście i jest bez problemów; wakacje wszyscy wyjechali do Cro i jest prawie pusto. Nie bać się, przejazd z jednego końca na drugi nie powinien trwać więcej niż 35-45 minut.
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 31.07.2008 21:39

MWN napisał(a):YoanaK - acetylenem, czyżbyś była spawarką? :lol: :lol:

chemikiem proszę szanownego kolegi, chemikiem :mrgreen:
I po podtruciu taka właśnie zielonkawa jestem :roll:

MWN napisał(a):A co do Wrocławia to: nie narzekać prowincjusze :lol: :lol: :lol: ostatnio właśnie oddano wyremontowany most uniwersytecki i kolejne też się robi 4 naraz zresztą. poza tym sam jeżdżę po mieście i jest bez problemów; wakacje wszyscy wyjechali do Cro i jest prawie pusto. Nie bać się, przejazd z jednego końca na drugi nie powinien trwać więcej niż 35-45 minut.

ale czy ja narzekałam :?: :P
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 31.07.2008 23:18

Reprymenda nie dla Ciebie.

A widać, że po fachu jesteśmy tym samym. Chociaż w miądzyczasie zmieniłem nie tyle zainteresowania, co zajęcie.

pozdrawiam wszystkich chemików!
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 01.08.2008 08:31

MWN ja się w służbie rolnictwa udzielam :)
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 11.08.2008 22:31

Mogę jeszcze dodać, że w Mimicach karta mozna zapłacić jedynie w sklepie samoobsługowym, który znajduje sie w tym samym pawilonie co poczta i pizzeria. Ja wyjeżdżam ( po raz drugi) do Mimic 15 sierpnia ( za 4 dni) więc może się tam spotkamy. Będziemy mieszkać nad drogą o na jednym ze zdjęć widać dżwig w tle za apartamentem - w tym apartamencie będziemy mieszkac. Wspaniali gospodarze - z radościa tam jadę po raz drugi - wlasnie dla nich i widokow z ich tarasu. My chodzimy na plażę przy porcie - sa tam 2 kafejki i knajpka. W kafejkach podają wspaniałą kawę i chlodne piwko :D
Z tego co pamietam to 17 sierpnia w Mimicach jest lokalne Święto - nie pamietam jakiego świetego, ale jest to patron Mimic. Wszystkie sklepy pozamykane ( to będzie 3 dzień z rzędu tzn. 15,16,17). Tego dnia mieszkańcy bawią się do białego rana. W ubieglym roku wstępował na scenie na plazy, ktoś w rodzaju naszego Krzystofa Krawczyka. Zabawa trwała do białego rana.
robert29
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 15.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert29 » 05.02.2009 21:43

witam
jacekp mam prosbe czy moglbys podac namiary naten apartament co byles adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 06.02.2009 23:47

Popiel napisał(a):ps. opisany brzeg w Marusici przy zejściu od domu Lizatovic. Zdjęcia nie wstawiam, bo to nie ten temat ale mogę podesłać kombiaczkowi, bo może akurat tego nie widział i za rok zapragnie odpocząć akurat w Marusici. Jeżeli tak to proszę Cię o e-maila na moje gg, może zmienisz zdanie :wink:
FOTKI PRZEPIĘKNE!


Mogłbys podesłac fotki z Marusici?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Bodzio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 21.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodzio » 06.02.2009 23:56

kombiaczek napisał(a):
arekwroc napisał(a):Apartmani LARA to ten budynek w lewym dolnym rogu :D

Obrazek


witam arekworc
Lara była naprzeciw naszego apartamentu. Przez okres jak byliśmy to prawie sami Polacy w Larze. Ten obiekt cieszy się dużą popularnościa.
Ale muszę Ci powiedzieć, że u nas tj. apartament MARIJA też jest SUPERRR.
Pozdrowionka dla wrocławiaków :wink: :papa:


Czy możesz podeslac namiary na ten apartament. Maja stronę internetową?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.02.2009 16:59

Bodzio
Kilka fotek znajdziesz tu, inne są w relacjach.

Zapraszam Cię do kontaktu na GG 8)
Jacekp
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 15.02.2009 14:05

robert29 napisał(a):witam
jacekp mam prosbe czy moglbys podac namiary naten apartament co byles adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Witam - wysłałem Ci namiary na Twoją pocztę. Daj znać czy doszło.
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 02.03.2009 22:23

jotem napisał(a):
Villa Venera...hmmmm.... przyznam, że mnie lekko zdezorientowała - na stronach www larus-M i Venery - te same foty apartamentów i te same opisy - jedynie właściciele mają różne nazwiska i adres różni się jedną literą 40A i 40B.....
Pozostaje mieć nadzieję, że moją wpłaconą zaliczke ktoś w Mimicach będzie honorował...i ze warunki na mijescu będą się pokrywać z opisem na stronie www. Nie omieszkam napisać po przyjeździe:)


Witam jotem :D
Jak udały się wczasy w larus-m :?:
Jestem bardzo ciekaw szczegółów Twojego pobytu, gdyz jestem zainteresowany spędzeniem tam tegorocznych wakacji.
Jeżeli mozna to poproszę o garść info na temat tego apartamentu(o bliźniaczym Villa-Venera jeżeli coś wiesz równiez, ponieważ jest w kręgu moich zainteresowań) Mój adres:tomekj69@o2.pl lub GG 2089530 (mozna pisać nawet jak niedostępny)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 01.05.2009 13:01

Garśc informacji już gdzies rzuciłam na forum - jakoś pewnie po przyjeździe. Skoro jednak jest potrzeba...kilka faktów mogę podrzucić raz jeszcze:

1. apartamenty dokładnie takie jak na fotkach - zero przekłamań - nawet meble są te same - kolory łazienek - wszystko się zgadza. Komfortowo - wszystko nowe, czyste, wszystko działa.

2. Budynek przy samej drodze - pod Jadranką - jak masz wybór - bierz apartament A - ma okna bardziej oddalone od drogi - i chyba mniej hałas dokucza. W apartamentach B - ja kilka nocy nie spałam.... w dzień i w nocy naprawdę dokuczliwy hałas - gospodarz w mailu ...jakoś...pominął tę informację....:(

3. Jeśli zamierzarz dużo jeździć po okolicy... albo poluj na miejsce parkingowe na samej górze - przy drodze, albo... będziesz miał nieco mniej wygodnie...bo stromo pod górę wyjazd spod posesji i czasem...z ostrym zakrętem. My sporo jeździliśmy - i polowaliśmy z reguły na miejsce na górze... było OK - tyle, że ktoś nam porysował dość dotkliwie samochód... gwoździem na całej długości pociągnął:(

4. Gospodarze - praktycznie niewidoczni - jakby ich nie było. Klucz nam dał młody syn gospodarza, przy wyjeździe...zostawiliśmy u właściciela Venery, bo nie było komu innemu. Zero objawów opisywanych często na forum - typu domowe wino, pogaduchy itp - nam na tym nie zależało zupełnie więc...mam do tego stosunek obojętny.

5. Plaża - blisko ale zejście strome - najpierw po pochyłym betonowym zjeździe (w drodze powrotnej ostro pod górę - małe dzieci...protestowały), potem kawałek wertepami...(ja dość niefortunnie skręciłam tam nogę - do dziś mam z nią problemy..) ścieżka lekko cuchnąca i brudna - ponoć Omis za to odpowiada. Sama plaża ...taka sobie - dosyć tłoczno - prawie sami Czesi, dopiero po 1 września się poluzowało i był spokój. Wejście do wody łagodne, głębia pojawia się stopniowo. Są prysznice, WC brak. Ze względu na moją kontuzję - jeździliśmy na plaże w Marusici (chyba taka nazwa) - tam można było prawie na plażę podjechac, no i luźno.

6. Zaopatrzenie - nie licz na zakupy w pobliskim sklepie - jedynym zresztą... ani na straganach przy sklepie - w sklepie...jakoś wybór dośc ograniczony..., a na straganach ceny..paskarskie! Zresztą jeden z nich został zamknięty przez chorwacki urząd skarbowy w czasie naszego pobytu.
My robiliśmy zakupy przy okazji wojaży w większych marketach - np w Omisu.

7. Nie wiem czy masz małe dzieci - w Mimicach nie ma placu zabaw, ani nawet miejsca gdzie możnaby z dziećmi (czy samemu) spokojnie pospacerować - jedyny spacer to...wątpliwej przyjemności przechadzka poboczem Jadranki w drodze do/z sklepu. Lub (co polecam) Stare Mimice - tyle, że.... to bardzo mały obszar.

Nie wiem co jeszcze może Cie interesować..?

Podsumowując - gdyby tak wyposażony apartament przenieść w inne miejsce...byłoby extra. Tam gdzie jest... nie jest tragiczie, ale trzeba być gotowym na zaakceptowanie wymienionych wyżej niedogodności. Zresztą tolerancja na pewne fakty jest różna u róznych ludzi, oczekiwania także.
Trochę pojeździlismy po wybrzeżu i nie tylko - w Chorwacji są zdecydowanie lepsze miejsca na spędzenie wakacji.
Choć jak dla mnie...raz i wystarczy:)

Pozdrawiam
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 02.05.2009 14:31

jotem napisał(a):Garśc informacji już gdzies rzuciłam na forum - jakoś pewnie po przyjeździe. Skoro jednak jest potrzeba...kilka faktów mogę podrzucić raz jeszcze:

1. apartamenty dokładnie takie jak na fotkach - zero przekłamań - nawet meble są te same - kolory łazienek - wszystko się zgadza. Komfortowo - wszystko nowe, czyste, wszystko działa.

2. Budynek przy samej drodze - pod Jadranką - jak masz wybór - bierz apartament A - ma okna bardziej oddalone od drogi - i chyba mniej hałas dokucza. W apartamentach B - ja kilka nocy nie spałam.... w dzień i w nocy naprawdę dokuczliwy hałas - gospodarz w mailu ...jakoś...pominął tę informację....:(

3. Jeśli zamierzarz dużo jeździć po okolicy... albo poluj na miejsce parkingowe na samej górze - przy drodze, albo... będziesz miał nieco mniej wygodnie...bo stromo pod górę wyjazd spod posesji i czasem...z ostrym zakrętem. My sporo jeździliśmy - i polowaliśmy z reguły na miejsce na górze... było OK - tyle, że ktoś nam porysował dość dotkliwie samochód... gwoździem na całej długości pociągnął:(

4. Gospodarze - praktycznie niewidoczni - jakby ich nie było. Klucz nam dał młody syn gospodarza, przy wyjeździe...zostawiliśmy u właściciela Venery, bo nie było komu innemu. Zero objawów opisywanych często na forum - typu domowe wino, pogaduchy itp - nam na tym nie zależało zupełnie więc...mam do tego stosunek obojętny.

5. Plaża - blisko ale zejście strome - najpierw po pochyłym betonowym zjeździe (w drodze powrotnej ostro pod górę - małe dzieci...protestowały), potem kawałek wertepami...(ja dość niefortunnie skręciłam tam nogę - do dziś mam z nią problemy..) ścieżka lekko cuchnąca i brudna - ponoć Omis za to odpowiada. Sama plaża ...taka sobie - dosyć tłoczno - prawie sami Czesi, dopiero po 1 września się poluzowało i był spokój. Wejście do wody łagodne, głębia pojawia się stopniowo. Są prysznice, WC brak. Ze względu na moją kontuzję - jeździliśmy na plaże w Marusici (chyba taka nazwa) - tam można było prawie na plażę podjechac, no i luźno.

6. Zaopatrzenie - nie licz na zakupy w pobliskim sklepie - jedynym zresztą... ani na straganach przy sklepie - w sklepie...jakoś wybór dośc ograniczony..., a na straganach ceny..paskarskie! Zresztą jeden z nich został zamknięty przez chorwacki urząd skarbowy w czasie naszego pobytu.
My robiliśmy zakupy przy okazji wojaży w większych marketach - np w Omisu.

7. Nie wiem czy masz małe dzieci - w Mimicach nie ma placu zabaw, ani nawet miejsca gdzie możnaby z dziećmi (czy samemu) spokojnie pospacerować - jedyny spacer to...wątpliwej przyjemności przechadzka poboczem Jadranki w drodze do/z sklepu. Lub (co polecam) Stare Mimice - tyle, że.... to bardzo mały obszar.

Nie wiem co jeszcze może Cie interesować..?

Podsumowując - gdyby tak wyposażony apartament przenieść w inne miejsce...byłoby extra. Tam gdzie jest... nie jest tragiczie, ale trzeba być gotowym na zaakceptowanie wymienionych wyżej niedogodności. Zresztą tolerancja na pewne fakty jest różna u róznych ludzi, oczekiwania także.
Trochę pojeździlismy po wybrzeżu i nie tylko - w Chorwacji są zdecydowanie lepsze miejsca na spędzenie wakacji.
Choć jak dla mnie...raz i wystarczy:)

Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedź.
Ja "wykupiłem" duży apartament na parterze, więc sądzę, że hałas nie będzie nam aż tak doskwierał.
Małych dzieci nie mam, a te co ma, czyli duże zajmą się już soba.
A to, że mała miejscowość, cicha i spokojna, to dla nas spory +.

Do wyjazdu torszke ponad 2 miesiące.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 02.05.2009 17:23

Jak parter i apartament A, to hałasu od Jadranki chyba wcale nie poczujesz, bo budynek jest mocno poniżej drogi, a dodatkowo apartamenty A mają oba okna/balkony od strony morza.
No i jak parter.... to i na plaże i z plaży...mniej do przejścia po stromym - bo wejście macie chyba od strony morza (ale mogę się mylić...)

Pozostaje życzyć udanego wypoczynku!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie

cron
Mimice 2008 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone