Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MASTERCARD z Citibanku czy VISA EXPRESS z PKOBP

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2008 11:39

Twiga - zawsze jakąs prowizje musisz zapłacic - jak nie w takiej formie to innej.
Bank to niestety taka instytucja, że nawet nie kiwnie palcem jak nie ma możliwości zarobić na Tobie czy innych.
Dla Ciebie nie ma żadnego znaczenia ile to jest prowizji tylko ile Cię ta waluta kosztuje w ostatecznym rozliczeniu po dodaniu wszystkich opłat, prowizji itp.

Póki co (i oby jak najdłużej) kursy rozliczeniowe są OK i nie mają nic wspólnego z tym co widzisz w kantorze.

Przykład: w tym roku wyciągałem w Grecji walutę z bankomatu "obcego" czyli w 100 % prowizyjnego dla mojej karty + te wszystkie jawne i ukryte opłaty bankowe.
W ostatecznym rozrachunku obciążono mi konto kwotą 3,19 złotych za 1 euro.
Przed wyjazdem euro kupowałem w kantorze po 3,25 PLN
Czyli patrząc na powyższy przykład - nie ma znaczenia ile bank na Tobie zarabia a ma znaczenie ile Cię to kosztuje.
Pozdrav
Mazovia
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazovia » 01.09.2008 21:11

Pobieranie gotowki z bankomatu za pomoca Visy Electron do eKonta w mBanku jest BEZPROWIZYJNE W KAZDYM BANKOMACIE ZA GRANICĄ i 100% uczciwie kalkulowane. Podobnie uczciwie skalkulowano mi wszelkie platnosci w HRK i EUR od 4/08 do 20/08 wykonywane karta mBanku (HRK 0,46-0,47 z ulamkami; EUR 3,21-3,26.
Karta Maestro do Eurokonta w PEKAO SA - jeszcze uczciwszy kurs - ALE !!! UWAGA !!! BEZ PROWIZJI tylko w ZAGREBACKA BANKA nalezaca do grupy UniCredito (tak jak Pekao SA). Tutaj 1000 kun pobrane 5/08 kosztowalo 444 zlocisze.

Na przeciwnym biegunie CITIBANK i jego karta kredytowa ktora nieopatrznie nad-uzyłem kilkakrotnie (do płatnosci, nie poboru gotowki), glownie w drodze powrotnej i wg ichniej tabeli kursowej oraz oczywiscie zgodnie z regulaminami i umowami :(( kurs EUR wyniosl 3,44-3,45.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.09.2008 21:20

PekaoSA ma rzeczywiście dobre kursy ale ta przyjemność kosztuje. W miom przypadku 100 zł rocznie :) :) :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2008 19:58

Mazovia napisał(a):
Na przeciwnym biegunie CITIBANK i jego karta kredytowa ktora nieopatrznie nad-uzyłem kilkakrotnie (do płatnosci, nie poboru gotowki), glownie w drodze powrotnej i wg ichniej tabeli kursowej oraz oczywiscie zgodnie z regulaminami i umowami :(( kurs EUR wyniosl 3,44-3,45.


I tak nieźle :wink:
Mnie Citi za słoweńskie euro policzyło 3,56 :twisted: co ciekawe identyczny kurs 1 i 12 września...
Na pocieszenie marne ,że to za benzynę czyli i tak sporo mniej niż za węgierską czy chorwacką .
Ciut mniej oskubali na kunach,które kosztowały ok. 0,5o pln

Amerykańskim bankom mówimy nasze stanowcze -NIE!!! :evil:
(a potem się dziwia,że bankrutują :wink: )
Bronek88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bronek88 » 31.08.2012 10:21

Mam rachunek w CITIBank. Płaciłem kartą MasterCard na terenie Chorwacji w trzech miejscach (Rogoźnica, Split) i 1 kunę bank sprzedawał mi po 0,56 zł, bez żadnych dodatkowych opłat. Mam zwykły rachunek bankowy wspólny z małżonką, a sprawdziłem to przed chwilą w bankowości elektronicznej na podstawie paragonów :D
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 31.08.2012 11:29

Bronek88 napisał(a):Mam rachunek w CITIBank. Płaciłem kartą MasterCard na terenie Chorwacji w trzech miejscach (Rogoźnica, Split) i 1 kunę bank sprzedawał mi po 0,56 zł, bez żadnych dodatkowych opłat. Mam zwykły rachunek bankowy wspólny z małżonką, a sprawdziłem to przed chwilą w bankowości elektronicznej na podstawie paragonów :D

A transakcje już rozliczone, czy jeszcze w pozycjach nierozliczonych :?:
Bronek88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bronek88 » 31.08.2012 13:38

Transakcje zostały rozliczone grupowo 20 sierpnia, mimo, że zakupów dokonywałem w dniach wcześniejszych (ostatnia była rzeczywiście 19-go). Na razie nie widzę żadnych dodatkowych opłat, ale dzisiaj 31, więc w razie czego dam znać.
Bronek88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bronek88 » 31.08.2012 13:42

Transakcje oscylowały pomiędzy 58 zł (102 kuny) a 164 zł (290 kun).
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 02.09.2012 16:06

Myślę, że żadnych dodatkowych opłat nie ma.
Ja zorientowałem się o co chodzi, dopiero przy większej kwocie jednorazowego zakupu.
Gdy transakcja figurowała w operacjach nierozliczonych, za kunę wychodziło 0.549 PLN.
Gdy bank ją rozliczył, kwota obciążenia w złotówkach nieco wzrastała i za kunę wychodziło wtedy 0.56 zł.
Ot, takie techniczne szczególiki :D
Bronek88
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bronek88 » 03.09.2012 08:54

Do dnia dzisiejszego żadnych dodatkowych opłat, a więc przy płatności kartą za kunę płaciłem troszkę ponad 0,56 zł.
Kupiłem też euro przy przeliczniku 4,099 zł za euro. Na miejscu sprzedałem euro przy kursie 7,4 kuny za euro. Zatem kuna przy wywożeniu na wakacje euro kosztowała mnie ok. 0,553 zł.
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 03.09.2012 18:46

U mnie to wyglądało tak:transakcje w czasie pobytu od 5 sierpnia (kurs HRK/PLN):
- karta kredytowa MasterCard (PKO BP) od 0,558 do 0,565
- wypłata z bankomatu (bezprowizyjna VISA z PKO BP) od 0,566 do 0,573
- sprzedane PLN - wyszło po 0,558
- sprzedane Euro (kupione średnio po 4,21) od 0,564 do 0,566
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
MASTERCARD z Citibanku czy VISA EXPRESS z PKOBP - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone