Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 29.07.2015 13:26

gusia-s napisał(a):
Jarek999 napisał(a):
Potem Czechy Shell Mikulov - dojeżdżając do ronda zjedź na lewo k. Lidla - [b]

Nieco wcześniej przed Mikulovem jest stacja po LEWEJ stronie, gdzie LPG jest tańsze o ok 1 KSC na litrze i dobrej jakości (dojeżdżam na tym tankowaniu do Ptuja - 360 km mimo, że normalny zasięg w Polsce mam 330-340 km)
GPS N 48.831109 st, E 16.613354 st.
Pozdrawiam


Tydzień temu w Mikulovie 16,90 a na tej wcześniejszej 16,40 więc różnica na baku max 3 zł


Na początku lipca tankowałem po 15,90...
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 29.07.2015 17:24

Pomoże mi ktoś?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 29.07.2015 17:53

AdamKce napisał(a):A jest ktoś w stanie mi polecić jakieś stacje ?? Jade przez Czechy Austrie omijam Słowenie i wjeżdżam do Cro. Stacje tak co 300-350KM
Wyjeżdżam z Katowic do Tribunj.
1 Tankowanie w Katowicach
2 Tankowanie w Mikulovie obok lidla po 310KM
3 ???
4 ???
Chciałbym zatankować jeszcze 2x po Mikulovie to akurat w sumie bede miec 1050KM jak braknie to na benzynie przejade te 50KM.

Zależy jak jedziesz tym objazdem.
Ja tankowałem też PL granica, potem 3 km przed Mikulowem bo taniej niż sam Mikulow, potem na wlocie do Varażdinu, kolejne już na autostradzie przed Zadarem.
Tu możesz sobie zaplanować całą trasę, nawet w większości sprawdzisz ceny.
Bercik91
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.09.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercik91 » 30.07.2015 13:13

Chciałbym się dowiedzieć czy staja LPG którą pokazuje myLPG.eu za tunelem "Sveti llija" na drodze D8 przed miastem Promajna jest już czynna ? :)
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 02.08.2015 11:20

Witam.
Wyjeżdżam za dwa tygodnie, śledzę dyskusję od jakiegoś czasu.
Sprawdzam też mylpg, Dziś zobaczyłem, że zaraz po przekroczeniu granicy austria / słowenia jest stacja

Petrol BS Šentilj Ac - Zahod
Cesta 2. Julija 22
2212 Šentilj

Mylpg pokazuje że tam są stacje z gazem do i z chorwacji.
Z mikulova jest 316 KM.
Bardzo proszę o potwierdzenie czy da się tam koło północy zatankować?
Następnie znalazłem stację:

ADRIA Oil
Orovac 28b
Otočac

Odległość 265 km, tu ostatnie tankowanie i już do mety do Draśnic.
Taki mam plan.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 02.08.2015 21:17

pianchi, kiedyś tankowałem lpg w Mikulovie, później dopiero w Chorwacji. Na Pb95 też da się trochę jechać :wink: Tylko wówczas nie jechałem objazdem.
Na forum czytałem wpisy, że jest lpg w Ptuju na stacji Petrol (trochę droższy niż w Hr). Po powiększeniu stacji na google SV widać chyba dystrybutor > https://goo.gl/maps/pF6Gt
Ta strona jakby potwierdza > http://www.petrol.si/bencinski-servisi/ ... 0Max%20LPG

Skoro ma być oszczędnie, to proponował bym jechać Słowenię objazdem :idea:
Tu zaznaczyłem trasę od LPG w Mikulovie do Petrolu w Ptuju - dokładnie tak bym pojechał > https://goo.gl/maps/Y7QE9 wychodzi 366km
W Ptuju od tego miejsca > https://goo.gl/maps/BRFMj znaki same Cię poprowadzą na Zagrzeb (ale z google sv prześledź sobie całą trasę Mureck - Lenart - Ptuj . . . Austrii nie ma na google sv, więc jazdę rozpoczniesz od mostu na rzece Mura - granica Au/Slo - w prawo na Lenart https://goo.gl/maps/84twV)

Odcinek z Petrol w Ptuj do granicy slo/hr > https://goo.gl/maps/meICR

pozdrav
pianchi
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pianchi » 03.08.2015 08:31

Bardzo dziękuję za odpowiedź!!!
Super sprawa!!!
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.08.2015 12:12

pianchi napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedź!!!
Super sprawa!!!

Szczególnie jak za słoweńską winietę zapłacisz 30e i jeszcze zaliczysz na ich autostradzie korek.
W Austrii z autostrady zjeżdżasz na 226 kilometrze!
W Lenart na tym skrzyżowaniu https://goo.gl/maps/G3Ey2 w prawo na Maribor i zaraz (jakieś 100m) w lewo na Zagreb Ptuj pod górkę obok kościoła... dokładny opis wiele razy na forum był podawany.

Do Lenart trochę dziur jest ale wolno przejedziesz, sam w nocy jechałem.
Jak będziesz jechał za dnia to rozprostujesz kości przed Ptujem w Jenezovici https://goo.gl/maps/anryy
Pizzeria PriMici - pizza wypiekana w kamiennym piecu. Przy pizzeri boisko do piłki, kosz, plac zabaw dla dzieci.
https://sl-si.facebook.com/primici

pozdrav
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2015 13:13

pasażer napisał(a):Jak będziesz jechał za dnia to rozprostujesz kości przed Ptujem w Jenezovici https://goo.gl/maps/anryy
Pizzeria PriMici - pizza wypiekana w kamiennym piecu. Przy pizzeri boisko do piłki, kosz, plac zabaw dla dzieci.
https://sl-si.facebook.com/primici

pozdrav


No to ja jeszcze dodam że jest tam darmowe WiFi, więc można sprawdzić ruch na granicy i drogach dojazdowych. No i przede wszystkim pyszna pizza, jak dla mnie jest to obowiązkowy przystanek w drodze do i Chorwacji :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.08.2015 15:31

dids76 napisał(a): No i przede wszystkim pyszna pizza, jak dla mnie jest to obowiązkowy przystanek w drodze do i Chorwacji :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:

Trzeba reklamować aby nie zamknęli lecz z umiarem aby na jakości nie stracić i cen nie podnieśli :wink:
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 05.08.2015 12:43

Jadę z Łodzi do Tribunj. Pierwszy raz z autem na podtlenek LPG. Zasięg 350km.
Tankowania Maszana, Mikulov, Ptuj i potem na autostradach w Cro. Dobrze kombinuję ?
Taniej pewnie będzie zatankować gdzieś przed Maszaną i czytałem, że 3km przed Mikulovem. W Ptuj podobnież gaz drożej niż w Cro więc pytanie gdzie w Cro można nie zjeżdżając z autostrady się dotankować i czy jest taka duża różnica że ma to sens. W Cro z tego co patrzyłem też na jednej stacji na autostradzie potrafi być 0,63€ a na drugiej 0,43€ ... W Ptuj trzeba na rondzie w prawo na Petrol i wrócić się ten kawałek ?
Możecie doradzić z podaniem jakiejś przybliżonej lokalizacji ? Chodzi o to żeby wbić do Automapy i nie się później nie zastanawiać.
Pytanie jeszcze dodatkowe, gdzie najlepiej kupić winietę ? Na tych stacjach co mają taniej dobre LPG 3 km przed Mikulovem kupię winietę w standardowej cenie na Austrię ? Na Czechy gdzie się zaopatrzyć w winietę ?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.08.2015 18:31

W Mikulovie gaz był ostatnio po prawie 17 koron. Na tej stacji przed Mikulovem o jedną koronę taniej. Ja i zatankowałem na jednej ze stacji na trasie wylotowej z Brna i płaciłem za gaz 14 koron.

Co do LPG w Chorwacji to proszę wziąść pod uwagę, że na wielu stacjach w Chorwacji mają jakieś słabe ciśnienie w pompach i czasami tankuje nawet po 8-10 litrów mniej niż w Polsce. Sprawdzaliśmy to w dwóch różnych autach i np po przejechaniu ponad 150km weszło mi np 5l gazu a koledze 3 i tak było na kilku stacjach.
pflis
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2015
Uwaga LPG Orebić przestrzegam

Nieprzeczytany postnapisał(a) pflis » 09.08.2015 23:12

Cześć,
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Bardzo się cieszę że istnieje to forum, pozwoliło nam zaplanować i zrealizować wyjazd - marzenie. Kierunek Orebić. Cudowny wyjazd poza jedną sytuacją, która podniosła nam adrenalinę znacznie. Teamt rozbija się o jakość LPG na stacji przy wlocie do Orebicia Dane z paragonu
Ravlic d.o.o.
adres Dubravice bb

W drodze powrotnej zatankowałem 25l i od tego momentu podróż stałą się koszmarem. Samochód nie miał siły, pracował na 3 cylindry, check engine zapalił się i ....
Do Trpantij dojechałem na pb95. Potem koszmaru ciąg dalszy trochę na gaz trochę na benzynie. Międzyczasie dolewki LPG po drodze. Szczęśliwie po kilku postojach i kilkukrotnym dobiciu butli problem zniknął. Check engine jednak zgasł dopiero na Węgrzech. Całą drogę mieliśmi wizję awarii Kilometrów sporo

Pozdrawiam i życzę powodzenia w podróżach, a w/w stację raczę omijać szerokim łukiem.

Paweł
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Uwaga LPG Orebić przestrzegam

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.08.2015 09:43

pflis napisał(a):Cześć,
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Bardzo się cieszę że istnieje to forum, pozwoliło nam zaplanować i zrealizować wyjazd - marzenie. Kierunek Orebić. Cudowny wyjazd poza jedną sytuacją, która podniosła nam adrenalinę znacznie. Teamt rozbija się o jakość LPG na stacji przy wlocie do Orebicia Dane z paragonu
Ravlic d.o.o.
adres Dubravice bb

W drodze powrotnej zatankowałem 25l i od tego momentu podróż stałą się koszmarem. Samochód nie miał siły, pracował na 3 cylindry, check engine zapalił się i ....
Do Trpantij dojechałem na pb95. Potem koszmaru ciąg dalszy trochę na gaz trochę na benzynie. Międzyczasie dolewki LPG po drodze. Szczęśliwie po kilku postojach i kilkukrotnym dobiciu butli problem zniknął. Check engine jednak zgasł dopiero na Węgrzech. Całą drogę mieliśmi wizję awarii Kilometrów sporo

Pozdrawiam i życzę powodzenia w podróżach, a w/w stację raczę omijać szerokim łukiem.

Paweł


Dziwne, tankowaliśmy LPG na tej stacji 3x do pełna i zero problemów ... no ale to było w ubiegłym roku ... może coś się zmieniło od tamtej pory.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Uwaga LPG Orebić przestrzegam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 10.08.2015 10:02

pflis napisał(a):Cześć,
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Bardzo się cieszę że istnieje to forum, pozwoliło nam zaplanować i zrealizować wyjazd - marzenie. Kierunek Orebić. Cudowny wyjazd poza jedną sytuacją, która podniosła nam adrenalinę znacznie. Teamt rozbija się o jakość LPG na stacji przy wlocie do Orebicia Dane z paragonu
Ravlic d.o.o.
adres Dubravice bb

W drodze powrotnej zatankowałem 25l i od tego momentu podróż stałą się koszmarem. Samochód nie miał siły, pracował na 3 cylindry, check engine zapalił się i ....
Do Trpantij dojechałem na pb95. Potem koszmaru ciąg dalszy trochę na gaz trochę na benzynie. Międzyczasie dolewki LPG po drodze. Szczęśliwie po kilku postojach i kilkukrotnym dobiciu butli problem zniknął. Check engine jednak zgasł dopiero na Węgrzech. Całą drogę mieliśmi wizję awarii Kilometrów sporo

Pozdrawiam i życzę powodzenia w podróżach, a w/w stację raczę omijać szerokim łukiem.

Paweł


No to dziwne :D wróciliśmy z półwyspu jakiś tydzień temu, 2 czy 3 razy tankowaliśmy , nie tylko zresztą my (rodzinka też ) i absolutnie żadnych problemów. Zresztą za każdym pobytem na Pelješcu tam tankujemy .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone