Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kursy wymiany PLN / HRK

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 11.08.2010 14:44

Pytanie do mBankowiczów i BzWBKowców, a może są to rady uniwersalne, więc reszta może też coś podpowie:
płacąc kartą w Chorwacji, bank tylko przewalutowuje i pobiera opłatę, czy dodatkowo jest jakaś opłata z tym związana? I taka sama sytuacja przy wybieraniu gotówy ze "ściany" :wink: (tu akurat wiem, że w BZ jest promocja na bezpłatnę wybieranie, więc domyślam się, że w mBank będzie opłata).

Pozdrawiam

Ps. Gdzie polecacie wymienić pieniądze we Wrocławiu? Bo na np. www.kantor.wroc.pl jest tragedia, a nie kurs :roll:
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 12.08.2010 00:10

to ja się dołaczę do zioma i spytam o ING brać kasę czy dygać bankomaty ???
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 12.08.2010 08:20

steja:
1)płacąc kartą BZ WBK nie pobiera prowizji,
2) kantory we Wrocławiu: zależty ile chcesz waluty kupić, ale najlepiej zrób tak, zadzwoń do kilku i umów się na kurs. Sprawdziłem w tym roku i urwałem ze 4%
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 12.08.2010 10:57

Kilka postów wyżej podałem rzeczywiste kursy przy płatnościach kartami ING i mbank. Wychodzi podobnie (2 tygodnie temu) - w granicach 0,56-0,59 zł za kunę. Czyli jeżeli masz możliwość kupna kun do 0,60 zł i lubisz je wozić w portfelu - można to zrobić. Troszkę taniej wychodzi kartą.

Brak prowizji jest w większości chwytem marketingowym, bo bank zawsze może właściwie (dla siebie) ustalic kurs waluty :wink:
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 12.08.2010 12:51

czyli generalnie nie ma co się podniecać wsio zależy od kursu waluty i mocnego złotego i tyle chyba w temacie. To i ja biorę to co za nocleg i troszkę w kielnię w razie W.
Rafek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafek » 12.08.2010 18:28

Bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie, ale Visa już tak :) Dowiedziałem się w WBK ze jest na poziomie 2,8% od każdej wypłaconej złotówki.
Mam pytanie odnośnie wymiany waluty, pewnie gdzieś to już jest ale nie szkodzi powrócić do tego tematu :) Czy lepiej wymienić złotówki na Kuny w Polsce czy w Chorwacji :)
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 13.08.2010 08:48

Najlepszy przelicznik to zł na eur w Polsce i eur na kuny w Chorwacji.
Rafek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafek » 14.08.2010 10:37

Ale przecież najpierw kantor zabiera prowizje za przewalutowanie na euro, a później kantor w Chorwacji za przewalutowanie na Kuny. Pytam się czy na 100% wymienię złotówki w Chorwacji :)
eim
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.07.2010
kurs eur-kuna i kuna-pln z karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) eim » 16.08.2010 00:43

aktualny kurs wymiany gotówki euro ( po pobraniu prowizji w kantorze turystycznym w Plitwicach i podobnie w Primosten) to ok. 7,05 kuna za 1 euro
kursu w kantorze bankowym nie znam
przy platnosci kartą ( PKP BP Inteligo) przelicznik z kun na PLN to ok. 0,58 zł za 1 kunę
eim
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) eim » 16.08.2010 00:47

Rafek napisał(a):Ale przecież najpierw kantor zabiera prowizje za przewalutowanie na euro, a później kantor w Chorwacji za przewalutowanie na Kuny. Pytam się czy na 100% wymienię złotówki w Chorwacji :)



w Plitwicach na 100% tak
Rafek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafek » 17.08.2010 19:31

Generalnie jadę na wyspę Ciovo i nie wiem czy tam w okolicach np: Trogir albo Split wymienię na pewno złotówki. Bo nie mam zamiaru później martwić się czym zapłacę chociaż kartę też biorę :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 17.08.2010 19:47

Rafek napisał(a):Generalnie jadę na wyspę Ciovo i nie wiem czy tam w okolicach np: Trogir albo Split wymienię na pewno złotówki.


W Trogirze na rynku wymienisz bez problemu.

Jest tam nie jedna mjenjačnica 8)
Housender
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 09.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Housender » 17.08.2010 20:53

Po wybraniu z karty maestro Pekao SA

2000 kun = 1095 pln
czyli

0,547 pln / kune
AnonimGall
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnonimGall » 17.08.2010 21:13

jadąc na chorwację nie miałem ani "złamanego" euro i "złamanej" kuny przy duszy. Wszystkie autostrady płaciłem kartą (polecam, zwłaszcza po przeczytaniu wątku o oszustwach na bramkach przy płaceniu gotówką). Na miejscu kuny z bankomatu (alior maestro bez prowizji) na nocleg i bierzące wydatki + płacenie kartą tam gdzie sie tylko da...
Taniej lub podobnie kupując u nas euro, napewno bezpieczniej.
Dodatkowa korzyść to łatwa analiza i podsumowanie wydatków.
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 25.08.2010 01:43

Adam Sz., oraz inni, którzy tu podają kursy:
wasze wyliczenia uwzględniają prowizje? Sorry za może śmieszne pytanie, ale nie wiem do końca czy bank od razu dorzuca prowizje, czy jest to uwzględniane jako osobna pozycja (nie płaciłem nigdy jeszcze za granicą kartą).

Dzięki,
pozdrawiam
J.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Kursy wymiany PLN / HRK - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone