Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Krótki francuski romans... Alzacja...

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 15.11.2016 22:38

Pięknie........ 8O nadal pięknie 8O
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 16.11.2016 08:31

zibi.s napisał(a):
W poprzednim wpisie wkleiło mi się kilka zdjęć, które już pokazałem wcześniej, więc proszę o wyrozumiałość :smo:

Nic się nie stało, piękne widoki ( i zdjęcia) mogę oglądać kilka razy :D

zibi.s napisał(a): Resztki relacji.

Szkoda :x
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 17.11.2016 22:13

21monika napisał(a):Pięknie........ 8O nadal pięknie 8O

Oj tam, oj tam :oczko_usmiech:
krakusowa napisał(a):Szkoda :x

Coś się kończy, coś zaczyna... :wink:

Wieczorne Bergheim

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przedostatnia odsłona. Moje niedoskonałe wieczorne z naszej bezludnej, cudnej wioseczki...
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 19.11.2016 10:45

Jakie nie doskonałe, ja ostatnio próbowałam po zmroku i dopa mi wyszła. Wiadomo teraz ciemnica robi się wcześniej i ciężko zwiedzać z aparatem jak się nie umie cykać. :( to kiszka a u Ciebie super jak dla mnie.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 19.11.2016 13:25

Śliczna ta wieczorna sesja, ale to chyba nie był wieczór, tylko noc, skoro takie pustki :wink:
Szkoda, że relacja się kończy...
pozdrawiam :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.11.2016 18:10

Mi niestety takie niedoskonałe wieczorne nie wychodzą... :papa:
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 23.11.2016 21:43

21monika napisał(a):Jakie nie doskonałe, ja ostatnio próbowałam po zmroku i dopa mi wyszła. Wiadomo teraz ciemnica robi się wcześniej i ciężko zwiedzać z aparatem jak się nie umie cykać. :( to kiszka a u Ciebie super jak dla mnie.

Chyba obojgu nam przydałby się jakiś kurs nocnej fotografii :wink:
janka.mik. napisał(a):Śliczna ta wieczorna sesja, ale to chyba nie był wieczór, tylko noc, skoro takie pustki :wink:
Szkoda, że relacja się kończy...
pozdrawiam :papa:

To był wieczór i to dość wczesny, bo ok. 21.30. Taka to bezludna mieścina była..
Pozdrawiam :papa:
ajdadi napisał(a):Mi niestety takie niedoskonałe wieczorne nie wychodzą... :papa:

Nawet nie wiesz ile poszło w kosz :roll: :papa:

W ostatniej odsłonie romansu wystąpi nasze małe, nostalgiczne, romantyczne Bergheim, bo tu się zaczęło.. :wink:
Przez całą relację byłem oszczędny w słowach, więc pozostanę konsekwentny :wink:
Zapraszam więc w zaułki miasteczka a ściślej, wioseczki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bergheim wyjątkowo w słońcu :wink:

Obrazek
Stwierdziliśmy, że chyba moglibyśmy się tu zestarzeć, ale wtedy jeszcze nie byliśmy dziadkami. Dziś potwierdzam to, pod warunkiem, że będzie w pobliżu wnusia :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Można podglądnąć sporo pomysłów. np. ta okiennica :wink:

Obrazek
Pelargonie w roli głównej. Wiadomo, że aby były w dobrej kondycji, trzeba obrywać stare kwiaty i podlewać. Czynność tą każdego ranka wykonuje młodzież.. Oczywiście dotyczy zieleni miejskiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni poranek. Ostatnie śniadanie. Jak widzicie, śniadanie jest lekkie i każdego dnia było takie same, ale pieczywo i kawa były przednie i wcale się nie znudziły. Z głośników przy każdym śniadaniu płynęła przyjemna, lekka muzyka klasyczna.
Dla Francuzów takie lekkie śniadania to codzienność, więc nie dziwota, że już w południe knajpy są pełne głodnych gości.
Żegnamy się z gospodarzami i w drogę...

Obrazek

Obrazek

:papa: :hut: :papa: :hut:

Obrazek

Obrazek

Koniec romansu....
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.11.2016 21:50

zibi.s napisał(a):Przez całą relację byłem oszczędny w słowach, więc pozostanę konsekwentny


... masz tak samo jak ja ... :oczko_usmiech: ...

zibi.s napisał(a):Koniec romansu....


... piękny romans ... 8) ... też mam na taki ochotę ... :oczko_usmiech: ... wielkie dzięki ... :papa: ...
Pozdrawiam.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 24.11.2016 00:07

Super przeżyliście romans. A Ty ciekawie go zatrzymałeś w kadrze i dzięki miło z Tobą się spacerowało.
Pozdrawiam
Monika
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.11.2016 01:03

zibi.s napisał(a):Jak widzicie, śniadanie jest lekkie i każdego dnia było takie same, ale pieczywo i kawa były przednie i wcale się nie znudziły. Z głośników przy każdym śniadaniu płynęła przyjemna, lekka muzyka klasyczna.
Dla Francuzów takie lekkie śniadania to codzienność, więc nie dziwota, że już w południe knajpy są pełne głodnych gości.

Kiedy wiele lat temu zostaliśmy zaproszeni w Figeac na śniadanie do gospodarzy, u których rozstawiliśmy namiot, też się zdziwiłem, że podano zaledwie pieczywo, dżem i kawę. No, ale na tym polega ichnie petit dejeuner. Dejeuner w porze południowej jest już bardziej w naszym guście.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.11.2016 18:03

Piękny romans , z gatunku takich do których się wraca :wink: - tego Wam i sobie życzę :D

Dziękuję, to była wielka przyjemność

Pozdrawiam
Piotr
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.11.2016 18:12

Piękny to był romans :) dzięki :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 24.11.2016 18:31

Z zaciekawieniem ten Wasz romans oglądałem .Było warto .Pozdrawiam
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 24.11.2016 18:36

Dziękuję za piękną relację.Było bardzo ROMANTYCZNIE i KOLOROWO :lol:
pozdrawiam
Janka :papa:
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 27.11.2016 15:59

kmichal napisał(a):
zibi.s napisał(a):Przez całą relację byłem oszczędny w słowach, więc pozostanę konsekwentny

... masz tak samo jak ja ... :oczko_usmiech: ...
zibi.s napisał(a):Koniec romansu....

... piękny romans ... 8) ... też mam na taki ochotę ... :oczko_usmiech: ... wielkie dzięki ... :papa: ...
Pozdrawiam.

21monika napisał(a):Super przeżyliście romans. A Ty ciekawie go zatrzymałeś w kadrze i dzięki miło z Tobą się spacerowało.
Pozdrawiam
Monika

Franz napisał(a):
zibi.s napisał(a):Jak widzicie, śniadanie jest lekkie i każdego dnia było takie same, ale pieczywo i kawa były przednie i wcale się nie znudziły. Z głośników przy każdym śniadaniu płynęła przyjemna, lekka muzyka klasyczna.
Dla Francuzów takie lekkie śniadania to codzienność, więc nie dziwota, że już w południe knajpy są pełne głodnych gości.

Kiedy wiele lat temu zostaliśmy zaproszeni w Figeac na śniadanie do gospodarzy, u których rozstawiliśmy namiot, też się zdziwiłem, że podano zaledwie pieczywo, dżem i kawę. No, ale na tym polega ichnie petit dejeuner. Dejeuner w porze południowej jest już bardziej w naszym guście.
Pozdrawiam,
Wojtek

piotrf napisał(a):Piękny romans , z gatunku takich do których się wraca :wink: - tego Wam i sobie życzę :D
Dziękuję, to była wielka przyjemność
Pozdrawiam
Piotr

tyniolek napisał(a):Piękny to był romans :) dzięki :papa:

ajdadi napisał(a):Z zaciekawieniem ten Wasz romans oglądałem .Było warto .Pozdrawiam

janka.mik. napisał(a):Dziękuję za piękną relację.Było bardzo ROMANTYCZNIE i KOLOROWO :lol:
pozdrawiam
Janka :papa:


Wszystkim Wam razem i każdemu z osobna dziękuję za zainteresowanie oraz mam nadzieję,że kogoś zaraziłem tym pięknym rejonem Francji.Sami jesteśmy już mocno pogrążeni w tym kierunku i jakieś plany się już rysują :wink: Z drugiej strony chciałoby się wygrzać cztery litery gdzieś w Cro 8) Ale dwa wypady to raczej nie wchodzą w rachubę :?
Na koniec akcent muzyczny :wink:
http://www.tekstowo.pl/piosenka,mike_ol ... rance.html
Choć Meggie Reilly bredzi tu trochę, że nigdy nie dotrzesz do Francji, to i tak ich lubię :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 28.11.2016 21:16 przez zibi.s, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France

cron
Krótki francuski romans... Alzacja... - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone