Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 16.03.2016 22:03

bigredone napisał(a):Tak, to był sen.
Natomiast mogła mówić o usprawnieniu samochodu na drodze jeśli jest taka możliwość. Np. wymiana bezpiecznika itp. bez kosztów części.

No według mnie w PZU w wariancie za 167zł na 60dni jest zapis że koszty w warsztacie są pokrywane , tylko koszt części pokrywa ubezpieczony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2016 10:39

dawidbryk napisał(a):
bigredone napisał(a):Tak, to był sen.
Natomiast mogła mówić o usprawnieniu samochodu na drodze jeśli jest taka możliwość. Np. wymiana bezpiecznika itp. bez kosztów części.

No według mnie w PZU w wariancie za 167zł na 60dni jest zapis że koszty w warsztacie są pokrywane , tylko koszt części pokrywa ubezpieczony.


Jasne...
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.03.2016 11:00

Powiedzcie mi ile kosztuje assistance i na ile dni trzeba kupić a pzu ? bo zamierzam właśnie wykupić u nich Oc i Mini casco.
Pytam bo pani proponuje mi coś takiego :

o PZU Auto Szyba (organizacja i pokrycie kosztów usług naprawy lub wymiany szyby)
þ PZU Pomoc w Drodze (organizacja pomocy na drodze i pokrycie jej kosztów) 246 zł
Wariant: þ Super
Zakres terytorialny: Polska i Europa
þ Brak limitu km od miejsca zamieszkania / siedziby dla niektórych usług w przypadku
awarii
þ Zwiększenie limitu odległości holowania
Limity kwotowe na poszczególne usługi
określone są w ogólnych warunkach
ubezpieczenia
þ PZU Auto NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków tj: uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia,
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 17.03.2016 11:27

W zeszlym roku przed wyjazdem polisa na rok z minicasco i taki zestaw z rozszerzonym holowaniem na Europę 1000 km na Scenica II zaproponowalo mi PZU za 642 zł.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 17.03.2016 11:32

Tylko że chłopaki piszą o 167 zł ?
Mi za Oc,Mini i asistance z holowanie wychodzi 1224zl na Golfa V.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 17.03.2016 11:45

Marecki37 napisał(a):W zeszlym roku przed wyjazdem polisa na rok z minicasco i taki zestaw z rozszerzonym holowaniem na Europę 1000 km na Scenica II zaproponowalo mi PZU za 642 zł.

To ja w zeszłym roku wykupiłem polisę roczną PZU na Renault GS II:
Minicasco 81 PLN
Assistance na RP i Europe zniesiony limit 20 km od domu zakres rozszerzony o klauzulę 12- limit holowania 1000 km
Składka 246 PLN
Ogółem składka za polisę 327 PLN
I na tej samej polisie jadę w tym roku, ważna do 27.07.
Marecki37
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 03.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marecki37 » 29.03.2016 08:51

Alize 1800 napisał(a):To ja w zeszłym roku wykupiłem polisę roczną PZU na Renault GS II:
Minicasco 81 PLN
Assistance na RP i Europe zniesiony limit 20 km od domu zakres rozszerzony o klauzulę 12- limit holowania 1000 km
Składka 246 PLN
Ogółem składka za polisę 327 PLN
I na tej samej polisie jadę w tym roku, ważna do 27.07.

Ok. A samo OC też masz w PZU ??
My nie mając OC w PZU to ten zestaw co pisałem tyle wyszedl nam na rok. Samo minicasco wyszło sporo nam.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 01.04.2016 14:48

Właśnie, że nie mam OC w PZU, tylko w innym TU.
piciuok
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) piciuok » 01.04.2016 23:40

Nie możliwe że masz taki składki :O Mi powiedziano 700 z hakiem jeśli jestem poza PZU i 450 jeśli mam u nich OC z wariantem na Europę. Co jak gdzie masz połatwione? :D
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 02.04.2016 08:02

Megas napisał(a):Witam jako nowy na forum :)
Podzielę się swoimi doświadczeniami odnośnie PZU, bo akurat miałem w zeszłym roku pewną niemiłą przygodę we Włoszech. Mając wykupione assistance z holowaniem do 1000km, akurat we Włoszech rozkraczyło mi się auto (nie stare, 7 letnie, po generalnym przeglądzie w ASO tydzień przed wyjazdem). Na holowanie z autostrady czekałem 3 godziny (dobrze, że silnik pracował i mogłem korzystać z klimatyzacji). Auta zastępczego nie dostałem, bo nie miałem karty kredytowej (przecież to takie oczywiste - każdy dziś ma kartę KREDYTOWĄ :| ), mimo, że nikt mi o tym przy zakupie polisy nie wspominał. Po odholowaniu do warsztatu, na taksówkę do miejsca docelowego czekałem kolejne 3 godziny aż wreszcie załatwiłem ją sobie na własną rękę. Później dostałem za nią zwrot kosztów. Po rozpoznaniu awarii dowiedziałem się, że naprawa to koszt 4000 euro, więc naturalnie poprosiłem o holowanie samochodu do Polski. Byłem święcie przekonany (tak jak mówił mi agent ubezpieczeniowy), że w ramach assistance przysługuje mi holowanie 2 razy w roku. Okazało się że 2 razy ale w przypadku dwóch różnych awarii, natomiast w przypadku jednej tylko raz - więc do warsztatu, a do Polski już na własną rękę. Koszt nie był mały, dodatkowo skasowano mnie 700 euro w warsztacie we Włoszech za diagnozę usterki. Straciłem przez ten czas wiele nerwów, do Polski wracałem autokarem, opieka ze strony PZU była naprawdę na najniższym poziomie (dochodziło do tego, że samemu przez tłumacza dowiadywałem się innych rzeczy o stanie mojego auta w warsztacie, niż za pośrednictwem PZU). Ogólnie cała historia była bardzo nieprzyjemna, w PZU w tej chwili nie mam ubezpieczonej już ani jednej rzeczy (mimo, że wcześniej zostawiałem u nich przynajmniej 5000zł rocznie na różne ubezpieczenia), ale mam z tej lekcji kilka wniosków i myślę, że warto aby zainteresowani ubezpieczeniem wiedzieli, jakie są realia i jak postępować w tego typu sytuacjach.
Po pierwsze i najważniejsze - cokolwiek nie stanie się z autem, a macie ubezpieczenie z holowaniem do 1000km - holować do Polski bez zastanowienia. Za granicą są wysokie koszty napraw, szczególnie robocizny, a coś co może na początku wydawać się drobnostką, później urośnie w spore koszty (ja z moich proponowanych przez Włochów 4000 euro, w Polsce za naprawę zapłaciłem trochę ponad 2000 złotych).
Po drugie co dosyć przydatne, a mało kto o tym wie - z assistance można zrezygnować do 30 dni bez podania przyczyny, nawet, jeżeli się z niego skorzystało. Jest to dosyć dziwne i możliwe, że w tym roku OWU w PZU już się pod tym kątem zmieniło, ale w zeszłym roku mimo wielu nieprzyjemności związanych z kontaktami z PZU w czasie wakacji w sprawie awarii samochodu, finalnie dostałem 200 euro zwrotu za taksówkę oraz ponad 400zł (już nie pamiętam dokładnie) zwrotu za rezygnację z assistance. Oczywiście za holowanie z autostrady też nie płaciłem.

Ogólnie usług PZU nie polecam, szczególnie we Włoszech (podobno mają tam fatalnego rezydenta, z tym że co mnie to obchodzi - mam polisę w PZU a nie u rezydenta), natomiast nie wiem jak jest w Chorwacji. Polecam natomiast wykupienie jakiegokolwiek assistance głównie po to, żeby czuć się bezpiecznie i mieć spokój (w moim przypadku "spokój") w razie jakiejkolwiek awarii. A po powrocie do domu można z tego całkowicie zrezygnować i otrzymać zwrot kosztów.

Każdemu jednak życzę szerokiej drogi ;)

Trzeba dokładnie czytać umowę
Jak zawieram ubezpieczenie to rozmowę z agentem nagrywam, oczywiście zadaje mu dużo pytań na które przynajmniej na połowę nie zna odpowiedzi. Dlatego nagrywam bo w razie korzystania z Asistance nie okazało się że agent obiecywał to to to a w rzeczywistości tego nie ma. Miałem już taki przypadek że agent powiedział tak i tak a w rzeczywistości było inaczej. Złożyłem reklamację i mi odpisali że po przeprowadzeniu rozmowy z agentem (umowa była zawarta pół roku wcześniej) stwierdzają że agent nie wprowadził mnie w błąd bo nie powiedział mi nie prawdy. Jeżeli miałbym tą rozmowę z agentem nagraną to bez wytaczania sprawy sądowej napewno ubezpieczyciel by mi przyznał rację, przeprosił i przychylił się do moich roszczeń. A tak to nie miałem dowodów.

Trzeba było zrobić tak jak powiedzieli ci cenę naprawy auta, zrezygnować z tego warsztatu, zamówić lawetę odcholować auto np. 20 km przenocować w tym miejscu, a w następnym dniu zgłosić awarię i zarządać cholowania do Polski. Jak by były jakieś pytania że strony ubezpieczyciela to w tamtym warsztacie cena ci nie pasowała, i odcholowałeś auto do naprawy do innego warsztat gdzie ci naprawili . To że na drugi dzień znowu się zepsuło to już zbieg okoliczności i pech.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2016 21:07

wajheczka

Piprzysz.
Nagrywać sobie możesz co chcesz. A podpisując umowę potwierdzasz znajomość jej warunków. To dwie różne sprawy.
A twoja porada też jest bez sensu.
wajheczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajheczka » 03.04.2016 04:08

Widać że jesteś agentem
ubezpieczeniowym. Każdą umowę można rozumieć dwojako i różnie interpretować. Jeżeli agent dany zapis umowy interpretuje opisuje tak żeby mi się podobało, a potem okazuje się że jest inaczej to co nagrywanie nie pomoże. Tobie pewnie nie.
Napisz co w mojej poradzie jest bez sensu, myślę że inni też chętnie poczytają.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 03.04.2016 09:23

andywiki napisał(a):Powiedzcie mi ile kosztuje assistance i na ile dni trzeba kupić a pzu ? bo zamierzam właśnie wykupić u nich Oc i Mini casco.
Pytam bo pani proponuje mi coś takiego :

o PZU Auto Szyba (organizacja i pokrycie kosztów usług naprawy lub wymiany szyby)
þ PZU Pomoc w Drodze (organizacja pomocy na drodze i pokrycie jej kosztów) 246 zł
Wariant: þ Super
Zakres terytorialny: Polska i Europa
þ Brak limitu km od miejsca zamieszkania / siedziby dla niektórych usług w przypadku
awarii
þ Zwiększenie limitu odległości holowania
Limity kwotowe na poszczególne usługi
określone są w ogólnych warunkach
ubezpieczenia
þ PZU Auto NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków tj: uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia,


Dzisiaj wieczorem podeślę Ci ofertę jaką mi przedstawili :) OC nie mam w PZU, więc dla zwiększenia limitu musze wykupić MC (MiniCasco), całość łącznie za MC + ASS + holowanie1000km wychodzi około 400zł. Wiadomo, wszystko obliczane jest indywidualnie i mając mniej zniżek koszt będzie całkowicie inny. Ja mam samochód dość stary (1998 r.) i max zniżek taty :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2016 10:06

wajheczka napisał(a):Widać że jesteś agentem
ubezpieczeniowym. Każdą umowę można rozumieć dwojako i różnie interpretować. Jeżeli agent dany zapis umowy interpretuje opisuje tak żeby mi się podobało, a potem okazuje się że jest inaczej to co nagrywanie nie pomoże. Tobie pewnie nie.
Napisz co w mojej poradzie jest bez sensu, myślę że inni też chętnie poczytają.


Ty mnie od agentów ubezpieczeniowych nie wyzywaj bo się obrażę :)

A twoja rada głupia bo TU szybko zarzuci ci próbę wyłudzenia świadczeń. Ty zaś nie będziesz miał dowodów na swoją wersję.

Moja rada to druga tania umowa ass , z którego korzystamy w pierwszej kolejności. Często takie ass jest dodawane do różnych produktów bankowych. Często nawet o tym nie wiemy, nie pamiętamy.

Ps. hol, holownik, holowanie ;)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 04.04.2016 16:55

rodzynpatryk napisał(a):
Dzisiaj wieczorem podeślę Ci ofertę jaką mi przedstawili :) OC nie mam w PZU, więc dla zwiększenia limitu musze wykupić MC (MiniCasco), całość łącznie za MC + ASS + holowanie1000km wychodzi około 400zł. Wiadomo, wszystko obliczane jest indywidualnie i mając mniej zniżek koszt będzie całkowicie inny. Ja mam samochód dość stary (1998 r.) i max zniżek taty :)


Też dziś byliśmy z mężem u jego agenta zorientować się mniej więcej co mamy wykupić, żeby spokojnie pojechać samochodem na wakacje. I okazało się, że ogólnie to mamy lipę i dalej nic nie wiemy :p AC roczne wyjdzie nas ok 2 500 zł (nie pamiętam w jakiej firmie)
assisstance zaproponował nam krótkie (miesięczne) z limitem UWAGA (!!) 150 km - tu nawet ceny nie podał bo sam wiedział, że jest to bez sensu i dalej sam się głowił co by tu zrobić, żeby było dobrze...
No a poza tym nam powiedział, że pozmieniały się przepisy i jeśli chodzi o limit km holowania to mamy jedynie do 1 000 km w PZU (ale trzeba tam mieć wykupione mini casco) no i kilometry liczone są od miejsca zamieszkania a nie jak kiedyś od granicy.
Ostatecznie powiedział, że czeka na wycenę z jednej firmy i na jutro może ją będzie miał no i że pomyśli nad całą sprawą i oddzwoni.
Trochę nas tym zmartwił... Czy ktoś może nam poradzić coś sensownego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Jedyny rozsądny assistance PTU 100% droższy. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone