Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria - komary?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 25.07.2013 08:33

8szymon8 napisał(a):Rok temu w Mimicach/Makarskiej nie widzieliśmy żadnego komara! Teraz jedziemy w tym samym okresie, ale właśnie na Istrię - Pula, i zastanawiamy się co z tymi komarami? Brać coś czy nie ma potrzeby :mrgreen: ?



Macie już rezerwację, czy jedziecie w ciemno?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 25.07.2013 09:10

Jestem w Valbandon obok Fażany,
zawsze jestem pogryziona przez komary w Chorwacji. Tu też jest ich trochę, cały czas jesteśmy pod ochroną Mugi bo zjadłyby nas te paskudztwa.
8szymon8
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 8szymon8 » 25.07.2013 15:24

ewwwa napisał(a):
8szymon8 napisał(a):Rok temu w Mimicach/Makarskiej nie widzieliśmy żadnego komara! Teraz jedziemy w tym samym okresie, ale właśnie na Istrię - Pula, i zastanawiamy się co z tymi komarami? Brać coś czy nie ma potrzeby :mrgreen: ?



Macie już rezerwację, czy jedziecie w ciemno?


Mamy już rezerwację w Stinjan ;) Pytasz z ciekawości czy chciałaś coś zaproponować? :oczko_usmiech:

Ale wychodzi na to że przekonam się na miejscu. Opinie mocno podzielone :P
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 26.07.2013 07:46

Na Istrii byłam w sierpniu zeszłego roku . Tak jak w całej Chorwacji - ani jednej sztuki choćby jednego komarka , muszki, meszki czy innych paskuctw. Wieczory spędzone na tarasie bez bzyczenia i kąsania - bezcenne...
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 26.07.2013 09:09

8szymon8 napisał(a):
ewwwa napisał(a):
8szymon8 napisał(a):Rok temu w Mimicach/Makarskiej nie widzieliśmy żadnego komara! Teraz jedziemy w tym samym okresie, ale właśnie na Istrię - Pula, i zastanawiamy się co z tymi komarami? Brać coś czy nie ma potrzeby :mrgreen: ?



Macie już rezerwację, czy jedziecie w ciemno?


Mamy już rezerwację w Stinjan ;) Pytasz z ciekawości czy chciałaś coś zaproponować? :oczko_usmiech:

Ale wychodzi na to że przekonam się na miejscu. Opinie mocno podzielone :P


pytam, bo jeśli nie miałbyś rezerwacji to polecałabym Ci Dalmację:)
Tak jak piszesz opinie mocno podzielone, ja już bym tam nie pojechała, tzn na Istrię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2013 09:14

Nie jechać, bo kilka osób napisało, że widziało komary :?: :roll:
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 26.07.2013 09:15

no jasne że nie chodzi o komary! Z tym można sobie poradzić.
joanna młodzik
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna młodzik » 26.07.2013 09:48

Byłam 6 razy w Chorwacji , ani razu nie miałam spotkania z żadnym latającym dziadostwem. W zeszłym roku na Istrii również. Spałam pewnej upalnej nocy na dworze , bo w domku było za gorąco , a spałam bez przykrycia! (25 stopni chyba o samego ranka) i nic mnie nie użarło. W celu wykonania doświadczenia nawet zostawiliśmy na noc kawałek arbuza na tarasie i ....nic ! Żadne bydle go nie oblazło!
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 26.07.2013 09:53

w tym roku jest niestety inaczej. Podobno było bardzo dużo opadów wiosną i straszna wilgoć, dlatego namnożyło się tyle komarów. Ja też byłam kilka razy w CRO i nigdy nie było z tym problemów. Ale nawet u nas w Polsce komary pokazały się wcześniej niż zwykle, a wszyscy pamiętają jaka była wiosna
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.07.2013 10:01

Nie ma co panikować z powodu kilku bzyczących bestii - zabieram Offa, raida do kontaktu i fenistil i co będzie to będzie!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2013 16:04

ewwwa napisał(a):w tym roku jest niestety inaczej. Podobno było bardzo dużo opadów wiosną i straszna wilgoć, dlatego namnożyło się tyle komarów. Ja też byłam kilka razy w CRO i nigdy nie było z tym problemów. Ale nawet u nas w Polsce komary pokazały się wcześniej niż zwykle, a wszyscy pamiętają jaka była wiosna


No, ale teraz mamy koniec lipca,
opadów mało, wilgoci też :roll:

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że w Puli jest ich inwazja, gdy w Opatiji i na Krk ani jednego :wink:
8szymon8
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 8szymon8 » 27.07.2013 21:13

Potwierdzam.w stinjan komary wystepuja. Dzus 4 ugryzienia w 10 min. Czas sie znieczulic :-D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2013 21:18

Eeee nooo, to niedobrze :roll:

Specjalnie w tym roku nie pojechaliśmy w tym roku z Opatiji na wycieczkę do Puli, żeby w przyszłym roku
pojechać do okolic Puli na wczasy 8)

A tu taki numer :?

Na całym Kvarnerze komarów nie ma i to bardzo zachwyciło moją żonę :wink:
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 29.07.2013 08:46

Lednice napisał(a):
ewwwa napisał(a):w tym roku jest niestety inaczej. Podobno było bardzo dużo opadów wiosną i straszna wilgoć, dlatego namnożyło się tyle komarów. Ja też byłam kilka razy w CRO i nigdy nie było z tym problemów. Ale nawet u nas w Polsce komary pokazały się wcześniej niż zwykle, a wszyscy pamiętają jaka była wiosna


No, ale teraz mamy koniec lipca,
opadów mało, wilgoci też :roll:

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że w Puli jest ich inwazja, gdy w Opatiji i na Krk ani jednego :wink:


:) no widzisz a jednak! nie wiem po co miałabym pisać nieprawdę. Poza tym komary nie umierają od wysokich temperatur, jak pokażą się na wiosnę to są do końca....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2013 09:04

Też fakt :roll:

Czyli występują punktowo 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Istria - komary? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone