Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 20.08.2017 08:35

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali trochę później :idea: widoki znajome :lol: kolory na zdjęciach mam inne :wink:


Wszyscy na pewno pamiętacie relacje "minimartini" Poniżej Jej zdjęcie z pobytu na Brač.

Obrazek

Wspomniała gdzieś w swojej relacji o stosowaniu filtra polaryzacyjnego, który zakłada się na obiektyw. Ja również taki dokupiłem i stosuję.

"Filtr polaryzacyjny kołowy pozwala usunąć odblaski z powierzchni niemetalicznych, m.in. z wody i szkła. Wzmaga również intensywność kolorów - stają się one czystsze i mają większy kontrast, co pozwala np. przyciemnić niebo i uwypuklić na jego tle białe chmury. Obracana oprawa filtra polaryzacyjnego kołowego pozwala optymalnie dobierać jego ustawienie a tym samym działanie. Wpływ filtra na obraz można obserwować w wizjerze lustrzanki."
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2017 09:18

Na tej plazy spotkalam sie z Januszem :papa:

Filtr polar. też używam w moim cyfrowym fuji ale takie efekty to mi nie wychodza.
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 20.08.2017 10:51

Fajna relacja i piękne zdjęcia.
Pisz i "fotografuj" dalej.
A filtr polaryzacyjny uważam za obowiązkowy dodatek na wakacjach.
Pozdrav
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 20.08.2017 11:17

Hej:) Co za historia:) Nieprawdopodobny ciąg zdarzeń... zakładałam różne warianty ( i to raczej awarie, czy utratę różnego sprzętu ) , ale o takiej "okoliczności" nie pomyślałam! Widoki przepiękne, znam je, bo właśnie wróciłam z ID z Hvaru ( miał być Vis ) i mogę powiedzieć, że to wyspa całkiem inna od Brac, ale również jak ta pierwsza, skradła część mojego serca. Niestety, nie zdążyłam jej dobrze poznać, więc chętnie obejrzę te dzikie plaże, zatoczki i miejsca, w których nie byłam. Pisz tą swoją relację jak najdłużej, choć bardzo mnie interesuje podsumowanie Twojego pobytu. Pozdrawiam:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2017 23:03

pawel silesia napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali trochę później :idea: widoki znajome :lol: kolory na zdjęciach mam inne :wink:


Wszyscy na pewno pamiętacie relacje "minimartini" Poniżej Jej zdjęcie z pobytu na Brač.

Obrazek

Wspomniała gdzieś w swojej relacji o stosowaniu filtra polaryzacyjnego, który zakłada się na obiektyw. Ja również taki dokupiłem i stosuję.

"Filtr polaryzacyjny kołowy pozwala usunąć odblaski z powierzchni niemetalicznych, m.in. z wody i szkła. Wzmaga również intensywność kolorów - stają się one czystsze i mają większy kontrast, co pozwala np. przyciemnić niebo i uwypuklić na jego tle białe chmury. Obracana oprawa filtra polaryzacyjnego kołowego pozwala optymalnie dobierać jego ustawienie a tym samym działanie. Wpływ filtra na obraz można obserwować w wizjerze lustrzanki."

Pawle - czekam z niecierpliwością i ciekawościa na CD relacji i wszystkie zdjęcia jakie zamieścisz. :lol:
Masz dobre "pióro" i jeszcze lepsze "oko" :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2017 08:16

pawel silesia napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Byłem w Zavali trochę później :idea: widoki znajome :lol: kolory na zdjęciach mam inne :wink:

Wszyscy na pewno pamiętacie relacje "minimartini" Poniżej Jej zdjęcie z pobytu na Brač.
Obrazek
Wspomniała gdzieś w swojej relacji o stosowaniu filtra polaryzacyjnego, który zakłada się na obiektyw. Ja również taki dokupiłem i stosuję.

Filtr filtrem ale wspomniana wyżej plaża zupełnie zmieniła oblicze i nie tylko z powodu niestosowania filtra :evil:
IMG_20170720_123401.jpg

Ujęcia jak minimartini nawet nie starałam się robić bo ludź na ludziu - wiadomo lipiec i spodziewałam się tego ale te dmuchańce mnie wbiły w ziemię 8O :D.
Zawsze przyjmuję sobie jakiś margines rzeczywistości, widzianych wcześniej na fotkach miejscówek.

Niestety, czasem miejsce widziane gdzieś na fotografii potrafi bardzo rozczarować w realu. O naszym odbiorze decyduje nie tylko rzeczywisty widok ale i dana chwila, nastrój.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2017 14:23

U nas dmuchańce jeszcze były w całości , później bura ich poroździerała :mrgreen:
Załączniki:
DSC_0663.JPG
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 21.08.2017 20:16

Jadę na Hvar 11.09 i liczę, że Twoja relacja będzie naszą inspiracją do zwiedzania wyspy ;)
Skończysz relację do tego czasu? (mam taką nadzieję :) )

Zdjęcia są piękne, nie przejmuj się malkontentami co zawsze im się coś nie podoba. A to za duży retusz, a to brzydkie a to tamto...

P.S Możesz mi na PW podrzucić namiar na waszą kwaterę w Zavali?
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 21.08.2017 23:04

po 12 pobytach w Primosten przyszedł czas na coś nowego, padło na Hvar.... dziwne uczucie bo boję się rozczarowania ale jak czytam te wszystkie relację to uświadamiam sobie, że tam musi być w końcu pięknie skoro jest tyle pozytywnych opinii. Na chwilę obecną Twoja relacja przekonuje mnie, iż podjąłem dobrą decyzję. za 6 dni wszystko się okaże :papa: :hut:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 23.08.2017 08:38

pawelg napisał(a):Fajna relacja i piękne zdjęcia.
Pisz i "fotografuj" dalej.
A filtr polaryzacyjny uważam za obowiązkowy dodatek na wakacjach.
Pozdrav

Witam! Zapraszam.
Filtr zakupiłem w zeszłym roku - polecam nie tylko w Chorwacji.

neska213 napisał(a):Hej:) Co za historia:) Nieprawdopodobny ciąg zdarzeń... zakładałam różne warianty ( i to raczej awarie, czy utratę różnego sprzętu ) , ale o takiej "okoliczności" nie pomyślałam! Widoki przepiękne, znam je, bo właśnie wróciłam z ID z Hvaru ( miał być Vis ) i mogę powiedzieć, że to wyspa całkiem inna od Brac, ale również jak ta pierwsza, skradła część mojego serca. Niestety, nie zdążyłam jej dobrze poznać, więc chętnie obejrzę te dzikie plaże, zatoczki i miejsca, w których nie byłam. Pisz tą swoją relację jak najdłużej, choć bardzo mnie interesuje podsumowanie Twojego pobytu. Pozdrawiam:)

Cześć! Niedzielne popołudnie było mało wakacyjne. W trakcie leczenia "S" pomógł paru Polakom w Splitskim szpitalu. Tłumaczył zalecenia lekarzy. Wyjaśniał kiedy mają wrócić na zmianę opatrunków lub kolejne prześwietlenie. Klinika jest w lecie oblegana przez połamanych obcokrajowców - również wielu Polaków ulega wypadkom.
Zapraszam na kolejne rozdziały.

Janusz Bajcer napisał(a):Pawle - czekam z niecierpliwością i ciekawościa na CD relacji i wszystkie zdjęcia jakie zamieścisz. :lol:
Masz dobre "pióro" i jeszcze lepsze "oko" :idea:

Dziękuję! Zapraszam!

gusia-s napisał(a):Filtr filtrem ale wspomniana wyżej plaża zupełnie zmieniła oblicze i nie tylko z powodu niestosowania filtra :evil:
Ujęcia jak minimartini nawet nie starałam się robić bo ludź na ludziu - wiadomo lipiec i spodziewałam się tego ale te dmuchańce mnie wbiły w ziemię 8O :D.
Zawsze przyjmuję sobie jakiś margines rzeczywistości, widzianych wcześniej na fotkach miejscówek.
Niestety, czasem miejsce widziane gdzieś na fotografii potrafi bardzo rozczarować w realu. O naszym odbiorze decyduje nie tylko rzeczywisty widok ale i dana chwila, nastrój.


Kurcze ale widok... Te balony kojarzyły mi się raczej z większymi ośrodkami, bardziej zagospodarowanymi... A tu takie coś w Sumartinie 8O :(
Nie podoba mi się to!

stpman napisał(a):Jadę na Hvar 11.09 i liczę, że Twoja relacja będzie naszą inspiracją do zwiedzania wyspy ;)
Skończysz relację do tego czasu? (mam taką nadzieję :) )
Zdjęcia są piękne, nie przejmuj się malkontentami co zawsze im się coś nie podoba. A to za duży retusz, a to brzydkie a to tamto...
P.S Możesz mi na PW podrzucić namiar na waszą kwaterę w Zavali?


Witaj! Relacja będzie trwała raczej dość długo bo czasu brakuje na publikację kolejnych odcinków, a nie chcę pisać "na kolanie". Jeśli masz jakieś pytania o Hvar to śmiało...
A macie wolne miejsce? Wracam z Wami - może załapie się na winobranie :papa: :mrgreen:

beret napisał(a):po 12 pobytach w Primosten przyszedł czas na coś nowego, padło na Hvar.... dziwne uczucie bo boję się rozczarowania ale jak czytam te wszystkie relację to uświadamiam sobie, że tam musi być w końcu pięknie skoro jest tyle pozytywnych opinii. Na chwilę obecną Twoja relacja przekonuje mnie, iż podjąłem dobrą decyzję. za 6 dni wszystko się okaże :papa: :hut:

Życzę wspaniałego wypoczynku. Odkryjcie tą piękną wyspę. Miejcie otwarte umysły i serca, a Hvar Wam je skradnie :mrgreen:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 23.08.2017 10:00

Rozdział Piąty część trzecia (dzień 3, Poniedziałek 11-12.06)

"Przywitanie z Hvarem"

:arrow: :idea: opis całej trasy

Plaża Žutica okazała się strzałem w dziesiątkę! Bardzo nam się tam podobało. Teraz jednak ruszamy dalej by odkryć kolejne plaże. Powrót do głównej, szutrowej drogi i w prawo. Jedziemy spokojnie, bez pośpiechu. Nie ma tu długich podjazdów. Za to widoki przepiekane. To duży plus zwiedzania na rowerze.
Po pokonaniu ok 1,5 km dojeżdżamy do wioski Gromin Dolac. Robimy pamiątkowe zdjęcia.
DSC_0214.jpg

DSC_4034.jpg

DSC_4035.jpg

DSC_4038.jpg

Teraz pokonujemy kilka zakrętów, dość stromo w dół. Kilka rozjazdów. Szukamy dojścia do plaży "pod Agawami". Chwytam za telefon i szukam na mapie - jest! Plaża o wdzięcznej nazwie "Daria" położona jest ok 100 metrów od "głównej" drogi. Przejście ścieżką, pomiędzy dwoma murkami pokonujemy prowadząc rowery. Bajkowy widok na końcówkę wyspy Šćedro, dalej Korčula i Jadran, zabrał niebu spory kawałek lazuru... Wychodzimy na krawędź wysokiego klifu. Wielkie agawy zawisły nad urwiskiem.
DSC_4048-Pano.jpg

DSC_4058-Pano.jpg

Nie jesteśmy sami. Słychać głosy gdzieś pod nami. A w wodzie buszuje kudłaty, wielce zadowolony zwierzak.
DSC_4056.jpg

Wybieramy drogę w lewo. Przeciskamy się pomiędzy starym murem a kującymi krzewami. Nie ma za bardzo gdzie zostawić, rowerów. Uważając, zabieramy pojazdy prawie nad samo morze. Nie ma cienia. Siodełka mocno się nagrzeją :wink: Przebieramy się w stroje bardziej plażowe i ruszamy nad wodę. Musimy trochę wrócić, potem zejść po skałkach na plaże. Jadran zapewnia wspaniałą ochłodę. Pływamy. Kolejne piękne miejsce - nie dziwię się, że wiele osób rusza w długą drogę (morzem i lądem) by tam plażować.
DSC_4043-Pano.jpg

DSC_4041.jpg

Powyżej plaży, bardziej po jej zachodniej stronie, rozbudowuje się kemping - eko wioska. Szalenie ciekawe miejsce na nocleg i z jakim widokiem :mrgreen:
DSC_4063.jpg

DSC_4061.jpg

DSC_4062.jpg

DSC_4065.jpg

Na plaży spędzamy może z godzinę. Cieszymy się widokami, wodą. Zjadamy owoce południowe :mrgreen:
Do zobaczenia mamy jeszcze dwa miejsca: Skalistą zatokę i... (na razie nie zdradzę) :mrgreen:
Rowery wyprowadzamy do głównej drogi, znowu skręcamy w prawo. Teraz droga jest mniej zagospodarowana. Podjazdy bardziej strome. To w górę, to w dół. Mijamy robinsjonady. Dużo ich tutaj powstaje. Na szczęście nie zdominowały widoków, a nawet fajnie wpisują się w krajobraz. Udaje nam się dojechać do malowniczej skalistej zatoczki. To najdalej wysunięty punkt na wschodzie, do którego można dojechać z Zavali, na południowym wybrzeżu. Miejsce trochę tajemnicze. Między drzewami po drugiej stronie zatoczki widać było jakieś budy... Ogrodzenie. Wykonaliśmy tam kilka zdjęć i wracamy.
DSC_4066.jpg

DSC_4068-Pano.jpg
Ostatnio edytowano 17.03.2018 11:49 przez pawel silesia, łącznie edytowano 4 razy
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 24.08.2017 09:35

Piękne zdjęcia, na plaży z agawami byłem dwa lata temu, fajnie sobie ją przypomnieć.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 24.08.2017 15:57

Adek99 napisał(a):Piękne zdjęcia, na plaży z agawami byłem dwa lata temu, fajnie sobie ją przypomnieć.


Tak. Daria "z agawami" zajmuje wysokie miejsce na mojej liście najpiękniejszych plaż. Jednak bliżej Zawali odkryliśmy inne jeszcze piękniejsze miejsce.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 27.08.2017 10:15

Witam chyba trzeba poczekać po awarii systemu aż zostaną przywrócone zdjęcia. Pozostaje nam relacja tekstowa :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.09.2017 14:53

Paweł masz w planach wgrać ponownie zdjęcia ? Chciałam wrócić do realcji po wakacjach a tu wszędzie brak zdjęć i wygląda na to, że same się chyba nie naprawią :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone