Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaliczka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 18.04.2005 17:20

No to wysyłam "Listem wartościowym" Ciekawe ile będzie szło????
Mam jeszcze pytanko - czy taki list dojdzie do adresata jesli jest tylko adres poczty
XXXX XXXXX
21 329 IGRANE
CROATIA

Taki adres otrzymałem od gościa do którego mam jechać, ale tak sie zastanowiłem - czy bez dokładnie podanej ulicy i numeru domu polecony (tak jest traktowany LW ) dojdzie do odbiorcy??????? Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 19.04.2005 20:05

Miałem wrzucić linka tam gdzie odmówiłem to wrzucam - wygląda też naprawde fajnie: http://www.igrane.com/mijacika/
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 21.04.2005 10:29

Hej!
Nie mam doświadczenia w płaceniu zaliczek, więc mam takie pytanko:
właściciel apartamentu chce zaliczkę w euro, no więc czy jest jakiś sposób aby dostał ją w euro a nie w kunach? Pytałem na poczcie powiedziano mi, że gość dostanie kasę, ale w miejscowej walucie. Oczywiście jest jeszcze jedna możliwość - list wartościowy, ale wtedy muszę zadeklarować co jest wewnątrz - a kasy - wg ich informacji - nie można przesyłać.
Napiszcie co i jak - pls.
Pozdro :papa:
Ps. Jeśli chodzi o przelew zagraniczny z konta bankowego(np. Millenium) to pani o aksamitnym głosie powiedziała mi, że:
primo: ponoszę koszty przelewu na rzecz Millenium
secundo: ponoszę koszty przelewu na rzecz innych (?) banków w kwocie minimum 145 PLN !!!!!!!!!!!!!!
Nie wiem ile w tym prawdy, nie zamierzam próbować a i wam nie polecam. Zdecydowanie POCZTA POLSKA.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 21.04.2005 13:16

Już wiem. Potrzebujący niech odwiedzą tę stronkę
http://www.poczta-polska.pl/dtf_listp_z ... sciowy.htm
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 21.04.2005 15:14

Juz drugi raz z rzędu wysyłam kasę listem wartościwym, myślę ,że to najtańsza forma, w bankach wychodzi o wiele drożej.
Kasa doszła po ok 7 dniach
Koszt (przy wartości przesyłki 1 200 zł ) TO JAKIEŚ 34 ZŁ, :idea:
TomaszFa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszFa » 04.05.2005 23:27

Ja przekazałem przelewem równowartość 100 euro - prowzja wynisł 13 złotych na Poczcie, a Chorwat Dzwonił do domu po 10 dniach - polecam Poczte. Bank proponował mi taka usługe za 90 złotych. Pozdrawiam :D
Remus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 156
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remus » 05.05.2005 06:25

Anna S napisał(a):Dwa lata temu wysyłałam zaliczkę przez bank. Dałam dyspozycje ze zwykłego konta złotówkowego aby przesłać określoną kwotę euro (dokładnie 175, przeliczone po kursie dnia). Operacja kosztowała ok 30 złotych. I wszystko byłoby Ok gdyby nie fakt, że po drodze bank włoski "uszczknął" sobie 15 euro "opłaty manipulacyjnej" i ostatecznie na miejsce dotarła nizsza kwota niz wysyłałam. W następnym roku nauczona doświadczeniem chciałam dowiedzić się w banku, czy moje pieniądze znowu będą szły przez bank pośredniczący, ale pani urzędniczka nie potrafiła udzielić mi odpowiedzi. "Oni wysyłają, a jaką droga pieniądze docierają, tego już nie wiedzą". Postanowiłam więc zaufać Poczcie Polskiej i juz dwukrotnie wysyłałam zaliczkę przekazem pocztowym. Uważam, że jest z tym mniej zachodu, dużo taniej i tak samo pewnie. Polecam więc pocztę.


Taaa no to PKO BP jest jeszcze lepsze bo oni od razu mówią że od 100 euo pobiorą 25 euro za transfer przez inne obce banki bo sami nie mają możliwości przesłać do ,, Zagrebacka Banka" + 20 zł dla PKO za wykonanie usługi i nie ma znaczenia czy jesteś ich klientem ( masz unich konto) czy nie. Wychodzi 30 eurasów od 100 - 1/3 za to że chcesz przesłać kasę nie na księżyc tylko do kraju leżącego w Europie ok 1000 km od Polski.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 05.05.2005 08:33

faziolot napisał(a):Hej!
Oczywiście jest jeszcze jedna możliwość - list wartościowy, ale wtedy muszę zadeklarować co jest wewnątrz - a kasy - wg ich informacji - nie można przesyłać.


Ja kilkukrotnie przesyłałem funty do Wielkiej Brytanii (zakupy na ebayu), kwoty do 150 funtów. Nigdy nie pokazywałem urzędniczce na poczcie, że wkładam pieniądze do koperty. Przynoszę kopertę i tyle. Z reguły upierają się jeszcze na "zabezpieczenie" czyli taką kopertę plastikową za 2 zł. Do UK list wartościowy idzie 5 dni, z tego co tu jednak czytam, do Chorwacji dwa razy dłużej.

faziolot napisał(a):Ps. Jeśli chodzi o przelew zagraniczny z konta bankowego(np. Millenium) to pani o aksamitnym głosie powiedziała mi, że:
primo: ponoszę koszty przelewu na rzecz Millenium
secundo: ponoszę koszty przelewu na rzecz innych (?) banków w kwocie minimum 145 PLN !!!!!!!!!!!!!!
Nie wiem ile w tym prawdy, nie zamierzam próbować a i wam nie polecam. Zdecydowanie POCZTA POLSKA.


Jeszcze raz powtarzam: Multibank. Za przelew (100 EUR) do Zagrebacka Banka zapłaciłem 20 zł za sam przelew + 5 zł za komunikat SWIFT. Przelew robiłem 26.04, do tej pory nie przyszły żadne koszty banków trzecich - chyba takich po prostu nie było. Przelew szedł dwa dni. Kurs sprzedaży waluty w Multibanku był lepszy niż w kantorze. Polecam.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 05.05.2005 11:04

No to po ptakach - wysłałem via Poczta Polska - koszt 19 PLN (list z zadeklarowaną wartością 400 zł + zwrotne potwierdzenie odbioru)
Pzdr
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 05.05.2005 22:49

Sedno sprawy,czyli to,czy pobierają dodatkową prowizję zależy prawdopodobnie od banku docelowego (umowy z pośrednikami w transferze pieniędzy,itp?). W zeszłym roku przelałem swiftem pieniądze do Splitska Banka i nie było żadnej prowizji (oczywiście poza krajową-30 zł od 200 euro w BGŻ). W tym roku przesłałem w dwa miejsca;w obu przypadkach była to Zagebacka Banka, przy czym w jednym przypadku był to Oddział w Dubrowniku, i tu potrącili z 200 euro- 4 euro, a w drugim przypadku od tej samej kwoty...aż 16 euro, i był to oddział w Mostarze, a więc w BiH. Na szczęście dla mnie żadna strata,bo gospodarz zarachował tę prowizję na poczet zaliczki. I jeszcze jedno: gospodyni,ta od banku, gdzie potrącili 4 euro, zaproponowała mi przelew na konto w Dubrowniku albo w...Hanowerze, nie wiem dlaczego. Nauczony doświadczeniem z zeszłego roku,że wszystko zagrało jak w szwajcarskim zegarku,bez jakichkolwiek niespodzianek,wybrałem bank chorwacki.
Remus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 156
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remus » 12.05.2005 11:25

No to mogę Wam powiedzić ze Poczta Polska bardzo miło mnie zaskoczyła.
Zaliczka wysłana listem wartościowym( bez priorytetu) 6 maja doszła do Zagrzebia na adres mojego gospodarza 10 maja co potwierdził mi Goran wczoraj mailem.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 12.05.2005 12:06

Zgadzam się trzeba tu naprawdę pochwalić Pocztę Polską przynajmniej jeśli chodzi o tę usługę jest naprawdę warta polecenia :lol:

pzdr :papa: :papa:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 12.05.2005 18:04

Potwierdzam, wysłałem kasę 26.04 (wieczorem), do rąk adresata trafiła 5.05. Koszt - 19 PLN (wraz ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru)
PZDR
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 12.05.2005 20:05

Wygląda to troche jak post pochwalny poczty polskiej, ale........ ja też sie mogę dołączyć - list wartościowy jest naprawde ok. Wawa - Igrane w 6 dni. Cena 30 zeta z zabezpieczeniem i potwierdzeniem odbioru.
Remus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 156
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Remus » 12.05.2005 20:29

Tomek O. napisał(a):Wygląda to troche jak post pochwalny poczty polskiej, ale........ ja też sie mogę dołączyć - list wartościowy jest naprawde ok. Wawa - Igrane w 6 dni. Cena 30 zeta z zabezpieczeniem i potwierdzeniem odbioru.


No i PP ma gotowy materiał promocyjny- tylko żeby za to zwolniła nas z opłat przy przyszłorocznych zaliczkach.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone