Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MBank i wypłata w Cro

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 31.07.2003
MBank i wypłata w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kurzy » 18.05.2009 16:40

Hej
Mam pewien problem i pytanko związane z tym:
Wybieram się 31.07 do Cro i tego dnia przychodzi mi na konto wypłata.. W momencie kiedy przyjdzie przelew bede w autokarze;/
Stąd moje pytanie: Czy istnieje mozliwosc wypłaty euro z bankomatu w Cro? i jaka jest od tego pobierana prowizja? Jesli nie istnieje to w jaki sposób przeliczają złotóki na kuny i czy jest to opłacalne? czy lepiej może pożyczyć od "przyjaciela" gotówkę w polsce?

Pytałem Panią w MBanku ale nawet nie wiedziałą jak nazywa się Chorwacka waluta;/

Proszę o pomoc
Ps. Proszę nie odsyłajcie mnie do wątków z przed roku, bo mogą być mocno nieaktualne:)


Pozdrówka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2009 16:54

Poszukaj na forum jest kilka wątków o tym. To już mnie zaczyna denerwiować a młodym stażem jestem cro forumowiczem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2009 17:06

1) w HR z bankomatu wyciąga się kuny a nie euro. Czy w RP możesz z bankomatu wyciągnąć euro ?
2) czy płacisz prowizje za wyciąganie gotówki czy nie to nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Z prostej przyczyny - to zależy od tego jaki masz rodzaj ror-u w mbanku. Sprawdź na ich www - każdy bank podaje na swoich stronach tabele opłat i prowizji.
3) kwota w PLN na Twoim rachunku pojawia sie po przewalutowaniu kun na euro i euro na złote. Dotychczas nikt na forum nie narzekał, że "przepłacił".

4) przyłacze się do słów mojej/go przedmówcy - było na forum i to nie 5 lat temu a w tym roku a nawet w tym miesiącu :lol: :
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22226
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 18.05.2009 18:21

- tak jak przedmówcy - w Chorwacji z bankomatu wybierasz kuny
- przelicznik jest korzystny - bardziej opłaca się wyjąć kuny ze ściany w Chorwacji, niż kupować euro i potem wymieniać je na kuny
- płać kartą a nie gotówką wszędzie, gdzie się da
- mBank za zagraniczne transakcje bankomatowe kartą debetową Visa wydaną do ROR (eKonto) nie pobiera prowizji - niezależnie od bankomatu, z którego będziesz wybierał gotówkę
Kurzy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 31.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kurzy » 18.05.2009 18:42

dzieki wam serdecznie za pomoc:)
pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 18.05.2009 18:50

Kurzy jedzie autokarem do Cro, pewnie p. Austrię i Słowenię. Czy ktoś z Was spotkał się z bankomatem gdzieś na stacji benzynowej w tych krajach i wtedy wypłata euro była by możliwa.

ps. Widzę, że słowackie stracje shella dysponują bankomatami.
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 18.05.2009 19:28

parrot napisał(a):- tak jak przedmówcy - w Chorwacji z bankomatu wybierasz kuny
- przelicznik jest korzystny - bardziej opłaca się wyjąć kuny ze ściany w Chorwacji, niż kupować euro i potem wymieniać je na kuny
- płać kartą a nie gotówką wszędzie, gdzie się da
- mBank za zagraniczne transakcje bankomatowe kartą debetową Visa wydaną do ROR (eKonto) nie pobiera prowizji - niezależnie od bankomatu, z którego będziesz wybierał gotówkę


Nie do końca, dziś dzwoniłem do mBanku i dostałem informacje że przy wypłacie waluty innej niż euro pobierana jest prowizja w wysokości 2%. Przy płaceniu nie ma pobieranej prowizji 2%. Oczywiście dotyczy to karty debetowej dla eKonta Visa Elektron.
parrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) parrot » 18.05.2009 19:42

AdamBo napisał(a):Nie do końca, [...] pobierana jest prowizja w wysokości 2%.


Tak - masz rację; ale nie do końca :twisted:
w przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki, dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji


Moja zeszłoroczna praktyka pokazuje, że rzeczywiście - przy płatności kartą kurs wymiany był odrobinę niższy niż przy wypłacie gotówki; co nie zmienia faktu, że w obydwu przypadkach się opłacało :)
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 18.05.2009 20:08

Ja w zeszłym roku na wakacjach w Bułgarii płaciłem gdzie tylko się dało kartą visa elektron do ekonta i zawsze opłacało się bardziej niż wymiany walut. W tym roku w chorwacji też planuję płacić i wypłacać pieniądze przy pomocy tej karty. Polecam wszystkim na okres wyjazdu założyć konto w mBanku i korzystać z ich karty bo mają wszystkie bankomaty za granią bez prowizji. Prowadzenie konta w mBanku jest bezpłatne, a pieniądze ze swojego konta można sobie przelać na konto w mBanku. Po powrocie zlikwidować jak ktoś nie chce mieć konta w tym banku.
pozdr
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 19.05.2009 05:31

pankufur napisał(a):J... Po powrocie zlikwidować jak ktoś nie chce mieć konta w tym banku.
pozdr


Po co likwidować ? Zawsze pozostaje jakaś alternatywa :)
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 19.05.2009 05:45

parrot czyli jednak była doliczana prowizja do wypłat w Bankomacie kun.

Nie zmienia to faktu, że jak napisałeś opłaca się płacić kartą i wypłacać pieniądze z bankomatów zamiast kupić kuny w Polskim kantorze.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.05.2009 06:22

Dokładnie jest prowizja przy wypłacie /transakcjach bezgotówkowych w walucie róznej od Euro - to samo mi pani z mbanku powiedziała

ale ponoc i tak sie opłaca, wiec biore 50E na poczatek a reszta ze sciany i bezgotówkowo.
mar-sew
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 09.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar-sew » 27.07.2009 13:52

a czy ktoś wyciągał ostatnio kuny ze ściany?>:P jeśli tak to po jakim kursie lepszym niż wymiana EU na HKN?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 27.07.2009 16:27

ja wyciągłam w czerwcu - w PL w kantorze wtedy euro 4,52, kuna sredni NBP 0,61, w kantorze w PL 0,7zł. Ze sciany liczyło mi z prowizją 0,63-0,64. Z bezprowizyjnego (znajomu miał PKO) wahało sie 0,6-0,62
wtedy w kantorze w CHR za 1 Euro-płacili 7,14Kn (tylko ze to Euro tez musiałam w PL kupic wczesniej 1E - za 4,52zł

Mozesz sobie policzyc czy sie opłaca czy nie.
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 27.07.2009 16:42

AdamBo napisał(a):
parrot napisał(a):- tak jak przedmówcy - w Chorwacji z bankomatu wybierasz kuny
- przelicznik jest korzystny - bardziej opłaca się wyjąć kuny ze ściany w Chorwacji, niż kupować euro i potem wymieniać je na kuny
- płać kartą a nie gotówką wszędzie, gdzie się da
- mBank za zagraniczne transakcje bankomatowe kartą debetową Visa wydaną do ROR (eKonto) nie pobiera prowizji - niezależnie od bankomatu, z którego będziesz wybierał gotówkę


Nie do końca, dziś dzwoniłem do mBanku i dostałem informacje że przy wypłacie waluty innej niż euro pobierana jest prowizja w wysokości 2%. Przy płaceniu nie ma pobieranej prowizji 2%. Oczywiście dotyczy to karty debetowej dla eKonta Visa Elektron.


wspomniane 2% to prowizja za przewalutowanie i jest pobierana niealeznie czy transakcja jest gotówkowa czy bezgotówkowa
prowizja nie jest widoczn w historii operacji na rachunku gdyż jest włączona w ciężar transakcji


mimo wszystko przelicznik jest badzo atrakcyjny
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone