Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 11:15

W ramach Dni Bolesławca 2009, w dniu 30 maja b.r. zaplanowano Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej (m.in. koncert zespołu z Serbii). Może ktoś z miejscowych dowie się czegoś więcej na temat imprezy i wrzuci tutaj info :?:
Pozdravki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 11:43

slapol napisał(a):W ramach Dni Bolesławca 2009, w dniu 30 maja b.r. zaplanowano Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej (m.in. koncert zespołu z Serbii). Może ktoś z miejscowych dowie się czegoś więcej na temat imprezy i wrzuci tutaj info :?:
Pozdravki


Spoko Slapol...jak obiecałem tak zrobię...choć rzadko tu ostatnio jestem to z obietnicy wywiążę się... :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 30.04.2009 11:55

Czekając na festiwal proponuję jutro i pojutrze imprezy w Nowogrodźcu:
http://www.slot.org.pl/?D=27&id=158

Będę tam wobec tego DP we Wrocku odpada; trochę szkoda...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 12:07

alessandro1977 napisał(a):
slapol napisał(a):W ramach Dni Bolesławca 2009, w dniu 30 maja b.r. zaplanowano Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej (m.in. koncert zespołu z Serbii). Może ktoś z miejscowych dowie się czegoś więcej na temat imprezy i wrzuci tutaj info :?:
Pozdravki


Spoko Slapol...jak obiecałem tak zrobię...choć rzadko tu ostatnio jestem to z obietnicy wywiążę się... :wink:

Nożyce się odezwały... :wink: :lol: ...Ciebie właśnie miałem na myśli..he, he, he... :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 12:24

Wiem, wiem dlatego się odezwałem... :wink: :wink: Obietnicy nigdy nie złamałbym, to pewne...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2009 12:54

BOLESŁAWIEC DNIA 30 MAJA ( SOBOTA ) :

Po raz 9 odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. W ramach imprezy zostanie zbudowana wioska reemigrantów w której gospodynie ugotują zupę gulaszową, upieką pitę i zaparzą kawę. W centrum osady piec się będą świniaki na ogniskach, odbędzie się konkurs gotowania zupy paprykowej według starej receptury babci w dużych kociołkach. Na drewnianej podłodze od godz. 11 wystąpią zespoły z powiatu bolesławieckiego kultywujące tradycje przywiezione z dawnej Jugosławii. Około godziny 17 odbędzie się konkurs pieczenia pity oraz degustacja pecenicy. Oficjalnie zostaną powitani goście i rozpocznie się koncert na dużej scenie. Wystąpią nasze zespoły oraz zespół "Karpati" z Vrbasu oraz "Trio Balkan Strings".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2009 13:49

Dzięki za info, pozostaje uzgodnić czy zrobimy przy okazji jakieś minicrospotkanie :lol: My się wstępnie wybieramy do Bolesławca.
Nata i Slapol.
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 13.05.2009 14:01

Odwiedziliśmy stronę Bolesławieckiego Ośrodka Kultury i... wow, gratulujemy rozmachu! Festiwal potrwa 4 dni i praktycznie każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Żal, że nie będziemy mogli tego zobaczyć :(
Cóż, może w przyszłym roku...
Mamy nadzieję, że podzielicie się wrażeniami na forum :)
Ostatnio edytowano 13.05.2009 14:03 przez Dorot@ i Tomislav, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2009 14:01

slapol napisał(a):Dzięki za info, pozostaje uzgodnić czy zrobimy przy okazji jakieś minicrospotkanie :lol: My się wstępnie wybieramy do Bolesławca.
Nata i Slapol.


To myślę, że się spotkamy...jakoś postaram się Ciebie wypatrzeć...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2009 14:02

Dorot@ i Tomislav napisał(a):Odwiedziliśmy stronę Bolesławieckiego Ośrodka Kultury i... wow, garatulujemy rozmachu! Festiwal potrwa 4 dni i praktycznie każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Żal, że nie będziemy mogli tego zobaczyć :(
Cóż, może w przyszłym roku...
Mamy nadzieję, że podzielicie się wrażeniami na forum :)


Tylko wiem, że mają krucho z finansami...wiem, że z chęcią przyjmą sponsorów w zamian za reklamy...
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 14.05.2009 15:54

Prawdopodobnie będę też,więc jeśli pozwolicie alessandro i slapol,to z chęcią się spotkam z Wami,a może jeszcze ktoś :?: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 16:14

gosku24 napisał(a):Prawdopodobnie będę też,więc jeśli pozwolicie alessandro i slapol,to z chęcią się spotkam z Wami,a może jeszcze ktoś :?: :papa:


Spoko...to nas wypatruj bo ja np. nie wiem z kim rozmawiam... :D
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 14.05.2009 16:27

W tłumie ciężko wypatrzec kogoś ,tym bardziej ze zdjęcia ... :D
Znamy Bolesławiec,wiec mozemy sie umówic bardziej konkretnie. :D
Ostatnio edytowano 19.06.2013 10:55 przez gosku24, łącznie edytowano 1 raz
agnieszka3
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszka3 » 20.05.2009 16:08

Witajcie !!!

W bolesławcu zakładamy Stowarzyszenie reemigrantów z Bośni, ich potomków i przyjaciół.
29 maja o godz. 10.oo mamy spotkanie z Prezydentem Bolesławca i omawiamy w/w sprawę. Jesteśmy w różnym wieku, różnych zawodów.
Moja firma ,,Prnjavor,, z Kołobrzegu daje zespołowi z miasta Vrbas, pieniądze za dojazd, to z powodu przyjazni, ponieważ mój śp. ojciec był Serbem.
Bardzo szanujemy wszystkie narody, jeśli tylko nie są bandytami.
30 maja będziemy przedstawiać odczyt na temat stowarzyszenia.

BARDZO ZAPRASZAMY !!!

Nasz adres na kontakt -

Agnieszka Węgrzyn ( Blecić ) Kołobrzeg
tel. 0.886 407 384
e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 16:17

Ciekawa inicjatywa....a nazwa Prnjavor ma coś wspólnego z motelem w Bolesławcu o tej samej nazwie ? Na podstawie obserwacji z zeszłych lat festiwal cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na muzykę bałkańską.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej - Bolesławiec - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone