Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egzamin na prawko w CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tasman
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.05.2007
Egzamin na prawko w CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tasman » 02.02.2016 22:45

Drodzy forumowicze,

Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość zdania egzaminu praktycznego na prawo jazdy w Chorwacji?
Chodzi o to, że w PL zrobiłem kurs, zdałem teorie, ale wyjeżdżam do Chorwacji na kilka miesięcy i nie będę miał możliwości w PL zdawać praktyki. Czy mógłbym ją zdać w Chorwacji (konkretnie w Splicie)?
Jeśli tak to jak to wygląda z formalnej strony? Co trzeba by załatwić i ile taka "przyjemność" by mnie kosztowała?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2016 23:31

Chyba tylko Leon pomoże >>> member33/

Lub Igor >>> member33310/ (ale dawno nie było go na forum)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 07.02.2016 21:28

Według mnie musisz zrobić tam kurs i zaliczyć cały egzamin,Tak przynajmniej wyglądałaby sytuacja w Polsce a ponieważ Cro jest w UE i jest sygnatariuszem konwencji Wiedeńskiej to należy zastosować analogię.Po zdaniu otrzymasz PJ Chorwackie.Możesz z niego korzystać lub po powrocie wymienić na nasze-oczywiście bez egzaminów.
Tasman
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tasman » 11.02.2016 23:36

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Napiszę jeszcze do Ambasady RP w Zagrzebiu z takim zapytaniem, zobaczymy co oni mi odpowiedzą.
Pozdrawiam
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.02.2016 00:32

Tasman napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Napiszę jeszcze do Ambasady RP w Zagrzebiu z takim zapytaniem, zobaczymy co oni mi odpowiedzą.
Pozdrawiam

A nie zdążysz do czasu wyjazdu zdać praktyki w Pl? Przecież teraz niemal z dnia na dzień można na praktyczny się załapać... Od pierwszego postu minęło już 10 dni... u mnie się tyle nie czeka na egzamin. Dużo ludzi owala teorie wiec na praktycznych czekają :)
Tasman
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tasman » 18.02.2016 14:04

No właśnie nie!
Problem w tym, że termin mam na 24 luty i jeśli nie zdam to będzie kłopot.
A teoria spoko, za pierwszym razem zdałem, ale z praktyką to już nie przelewki są...
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 19.02.2016 16:10

Jeśli nie wyjeżdżasz przed terminem egzaminu praktycznego, to jedyna rada - podejść do egzaminu w PL. Jeśli zdasz, to po powrocie z Chorwacji miałbyś prawo jazdy do odbioru. A jeśli nie zdasz... to wtedy pewnie kolejne podejście możesz planować po powrocie. Tak czy inaczej nie sądzę, żeby nawet przy pozytywnym wyniku egzaminu prawo jazdy było szybko do odbioru - dokument wystawia PWPW w Warszawie na podstawie danych przesłanych z organu wydającego, a terminy różnią się w zależności od urzędu, aczkolwiek nie powinny przekraczać 30 dni (u mnie w Elblągu trwa to ok. 2 tygodnie).
Osobną sprawą jest, że w Chorwacji może obowiązywać (podobnie jak w Polsce) wymóg zameldowania (lub zgłoszenia pobytu) na okres co najmniej pół roku (w Polsce: co najmniej 180 dni). Warto sprawdzić, jakie warunki stawia prawo chorwackie, bo jeśli jedziesz na krócej, to być może w ogóle nie ma takiej opcji, by zrobić kurs i prawko w HR. Odpowiedź z Ambasady (jeśli nadejdzie) być może wyjaśni sprawę, albo choć podpowie, w których przepisach szukać odpowiedzi.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone