Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie tunele

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010
Chorwackie tunele

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 01.02.2011 23:43

szukalem takiego tematu ale nie znalazlem wiec zaczynam:

tunel Ućka w drodze na Istre 5062 metry dlugosci, wrzesien 2010r.
droga nr A8



ktos ma moze nagrania z innych tuneli?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 02.02.2011 01:50

wedle opini drogowcow chorwacke tunele sa jak na razie najbardziej nowoczesne tunele w Europie jezeli chodzi o signalizacje, bespieczenstwo i monitoring. To nie jest nic dziwnego poniewarz sa i najmlodsze. Dlatego sa czeste delegacje z opcich krajow gdzie inrzenierowie i projektanci zapoznaja sie z roznimy szczegulamy technicznimy. Nowe tunele niedugo powstana w Chorwacji (miendzi Imotskim a Makarska sw. Ilija), W Bosni autostrada w przislosci Ploče Budapest, oraz w Czarnej Gurze
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 02.02.2011 18:23

Nowe sa OK,ale ile te stare adrenalinki dostarczają!
odkopane z czeluści forumowej

link zapodany przez forumowicza
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 02.02.2011 22:05

Gzie to jest?
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 03.02.2011 00:05

Na Hvarze. Pitve-Zavala.
Ale przez ostatni sezon trochę go ucywilizowali - w środki pojawiły się światełka odblaskowe i wymalowano poziome linie ...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2011 20:28

Podobny standard widziałem w BIH tylko były krótsze :roll:
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 03.02.2011 20:48

z tego co sie zorientowalem to Chorwackie drogi budowali Francuzi w 20 letnim kredycie...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.02.2011 11:58

jak wyglądają tunele ma znaczenie, ale większe znaczenie ma to, jak jeżdżą kierowcy.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 04.02.2011 20:56

Szczęśliwie nic takiego nas nie spotkało, i oby tak dalej - czego wszystkim jadącym tunelami życzę :D :D
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 07.02.2011 19:24

to ja ewa napisał(a):Nowe sa OK,ale ile te stare adrenalinki dostarczają!
odkopane z czeluści forumowej

link zapodany przez forumowicza


o ja... nigdy nie chciałbym jechać takim tunelem. Po prostu miałbym mokro w majtach.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 07.02.2011 22:53

ale przejazdu tym tunelem dłuuugo byś nie mógł zapomnieć(o ile w ogóle byś zapomniał).Przejechałam sporo razy przez chorwackie tunele(te nowe)-tunele jak tunele:dobrze oświetlone,szerokie,wysokie,wszystkie takie same.A ten jest chyba taki jedyny,jechałam nim 10 lat temu i pamiętam tego cykora i nerwowo szeptane zdrowaśki do dziś-choć ponoć jak ktoś wczesniej pisał ucywilizowany juz troszkę.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 07.02.2011 23:05

a powiedz mi, sygnalizacja tam była rozumiem ?? Bo jakoś nie wyobrażam sobie w połowie drogi spotkać się z innym autem :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2011 23:13

To jeszcze raz Pitve(moje):

Przejazd przez tunel Pitve

Sygnalizacja jest.A jeśli nie działa,to tunel prosty jak drut i w momencie wjazdu widać wylot czyli światełko w tunelu.
Plus dwie mijanki w środku.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 07.02.2011 23:38

Na dziś, a dokładnie to na połowę lipca ubiegłego roku, tunel na mnie nie zrobił dużego wrażenia. Oczywiście, jest jedyny w swoim rodzaju. Ponoć budowało go wojsko i stąd wygląda tak, a nie inaczej. Gdyby nie zaszłość, obecnie nie dostałby nigdy pozwolenia na użytkowanie: brak wszystkiego, co być powinno w tunelu. Ale jakoś trzeba się dostać do zatunelowej części Hvaru, więc wszyscy są zadowoleni. Światła działają bez problemu, dodatkowo pojawiły się światełka odblaskowe i wymalowano linie.

Pod koniec lipca kilka razy w nocy był zamknięty na kilka godzin, bo prowadzono te drobne prace, mające chyba w założeniu poprawić bezpieczeństwo. Natomiast bardziej hardcorowy jest sam dojazd do tunelu, szczególnie od strony Zavali :lol: Ładnie trzeba się nakręcić, oj trzeba. Ale też można się przyzwyczaić ...
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 08.02.2011 09:40

Adam Sz. napisał(a):Natomiast bardziej hardcorowy jest sam dojazd do tunelu, szczególnie od strony Zavali :lol: Ładnie trzeba się nakręcić, oj trzeba. Ale też można się przyzwyczaić ...

Najprawdziwsza prawda :wink: A już na pewno za pierwszym razem, po iluś tam godzinach za kółkiem. Każdy następny dojazd do tunelu jest już łatwiejszy i nie robi aż tak dużego wrażenia.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone