Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja i alkohol

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2014 11:15

Bocian napisał(a):Są przepisy dotyczące wwozu i wywozu artykułów alkoholowych w państwach Unii

A jak mam 10 litrów wyrobów spirytusowych i w dodatku jestem napruty jak szpak, czyli alkohol wwożę w sobie, to przekraczam te ustawowe ilości, czy nie przekraczam? ;)
marekmarecki-86
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekmarecki-86 » 29.07.2014 11:16

I podobno w te parzyste dni najbardziej trzepią użytkowników naszego forum :oczko_usmiech:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2014 11:23

marekmarecki-86 napisał(a):I podobno w te parzyste dni najbardziej trzepią użytkowników naszego forum :oczko_usmiech:

Ale tylko tych z nalepkami :D
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 29.07.2014 11:28

weldon napisał(a):
marekmarecki-86 napisał(a):I podobno w te parzyste dni najbardziej trzepią użytkowników naszego forum :oczko_usmiech:

Ale tylko tych z nalepkami :D


Dlatego dla konspiracji naklejkę należy nakleić na daszek przeciwsłoneczny od środka. No i zgolić wąsy bo wąsatych także "trzepią". Bo wiadomo: wąsaty to Polak, Polak to ... koneser a jak koneser to wwozi ... :oczko_usmiech:
A zapomniałbym Taka sytuacja :wink:
Kuder14
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuder14 » 29.07.2014 12:35

...albo wystarczy normalnie odpisać a nie zajmować się pierdołami :)
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 29.07.2014 12:38

ja musiałem się tłumaczyć z każdej butelki piwa :( że ta dla taty, ta dla mamy, ta dla dziadka, ta dla sąsiada :(
ezer
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ezer » 29.07.2014 17:37

Dla będących w Rogoźnicy polecam sklep na promenadzie do mariny ul. Miline 18
Rakija 1l- 29 kun ( 38% jeszcze nie sprawdzałem, mam w Polsce, degustacje zacznę w sobotę a wrażeń nie będę opisywał :oops: ) ,5l wino czerwone wytrawne 39,00 kun ( dobrze frezuje, polecam małe ilości :D ),piwo Karlovacko ok 5,50-5,60 kuny :lol: , pepsi 9,90 kuny :lol: ...itp.
Sami sprawdźcie :hut:

Dobrej zabawy :papa:
Zuras
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuras » 09.07.2017 12:45

Witam, czy ktoś mógłby przedstawić jak przestawiają się ceny alkoholu w sklepach w tym roku ?
Chodzi mi o piwo, whisky, wódka.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 09.07.2017 15:32

Zuras napisał(a):Witam, czy ktoś mógłby przedstawić jak przestawiają się ceny alkoholu w sklepach w tym roku ?
Chodzi mi o piwo, whisky, wódka.

Wystarczy poklikać po trunkach:idea: Np. https://www.konzum.hr/klik/#!/categorie ... cts?page=1
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 09.07.2017 16:24

Kuder14 napisał(a):Witam, chciałbym ponowić zapytanie, bo niby Chorwacja w UE ale dalej na granicach korki - trzepią samochody z alkoholu i sprawdzają czy raczej spokojnie można sobie kilka buteleczek przewieźć?

Byliśmy jak dotąd chyba 7 razy w Chorwacji, w tym roku też jedziemy i nikt nigdy nie zaglądał nam w bagażniki ani nie pytał co wiozę czy wywożę.
Chłopaki sobie jajca robią :)
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 09.07.2017 17:05

Zuras napisał(a):Witam, czy ktoś mógłby przedstawić jak przestawiają się ceny alkoholu w sklepach w tym roku ?
Chodzi mi o piwo, whisky, wódka.


Podejrzewam, że podobnie jak w ubiegłym roku, tzw. piwo/whisky/wódka są tańsze w Polsce.

Piwa na pewno nie ma co wieźć z Polski, za duży ciężar i gabaryty, co najwyżej parę puszek na rozruch ;) Whisky i wódkę jak najbardziej. W Chorwacji w Konzumie litrowego Walkera widzałem za 200 kun, u na na promocji w marekcie można kupić za 60 z, mało znany Baird's w Leclercu jest poniżej 50 zl.

Chorwacja to kraj wina, a rakija jak dla mnie jest zbyt kacogenna ;) Tylko czysta :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 09.07.2017 20:22

stavros2002 napisał(a): ?
Chorwacja to kraj wina, a rakija jak dla mnie jest zbyt kacogenna ;) Tylko czysta :)


No tutaj to bym akurat mocno polemizował. Od paru ładnych dni degustuję pyszną lozovacę zakupioną za jedyne 40 kun za litr i stwierdzam brak żadnych następstw dnia poprzedniego. Nie jest to moja odosobniona opinia bowiem oprócz paru osób które też konsumują ze mną także moja żona wyraża się o tym trunku w samych superlatywach.
Nawiasem mówiąc bardzo żałuję że tak słabo się zaopatrzyłem w ten zacny trunek.
Wspomnę też o pysznych kajsijevacy (morelowa), visnjevacy (wiśniowa) czy też prozdrowotnej (na problemy gastryczne) orahovicy (orzechowa) które polecam (oczywiście w dobrym wydaniu) wszystkim amatorom zacnych trunków.

Pozdrowienia.;)
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 09.07.2017 20:29

Gonzales napisał(a):
stavros2002 napisał(a): ?
Chorwacja to kraj wina, a rakija jak dla mnie jest zbyt kacogenna ;) Tylko czysta :)


No tutaj to bym akurat mocno polemizował. Od paru ładnych dni degustuję pyszną lozovacę zakupioną za jedyne 40 kun za litr i stwierdzam brak żadnych następstw dnia poprzedniego. Nie jest to moja odosobniona opinia bowiem oprócz paru osób które też konsumują ze mną także moja żona wyraża się o tym trunku w samych superlatywach.
Nawiasem mówiąc bardzo żałuję że tak słabo się zaopatrzyłem w ten zacny trunek.
Wspomnę też o pysznych kajsijevacy (morelowa), visnjevacy (wiśniowa) czy też prozdrowotnej (na problemy gastryczne) orahovicy (orzechowa) które polecam (oczywiście w dobrym wydaniu) wszystkim amatorom zacnych trunków.

Pozdrowienia.;)



Nie upieram się. Dla mnie i dla mojej lepszej połowki najlepsza jest zmrożona czysta, wódki smakowe tylko ew. jako aperitif. Kwestia gustu. Kto chece kupuje na miejscu, my bierzemy twardy alkohol z kraju.

Kiedyś w czasie służbowego wyjazdu na Węgry, degustowałem różne rodzaje palinki w lokalnej destylarni, odchorowałem to mocno ;)
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja i alkohol - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone