Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
banditoss
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) banditoss » 28.02.2017 01:30

Kunii napisał(a):
banditoss napisał(a):niestety tylko jeszcze jedno zrobiłem wtedy :)

Obrazek

strzałka nr.1 za ten cypelek dowlekliśmy się i zrezygnowaliśmy bo dalej było już całkowicie dziko i nie było nawet scieżki, a wcześniej z buta przez takie dwie zatoczki jak ta ze zdjęcia...
strzałka nr.2 z tego domku w drodze powrotnej zaczepił nas chorwat który zaproponował że nas podrzuci do auta motorówką po tym jak mu wskazałem skąd przyszliśmy :D za co mu dzięki bo miałem już godzinną drogę powrotną przed oczami :P

Jak ludzie dojeżdżają na te odludzie? :o są domy, więc jakoś chyba muszą ;p
wg tej mapki http://viagallica.com/croatie/img/ile_brac_004_(carte).jpg (trzeba skopiować link) jakaś ścieżka jest aż do samej zatoki Luka ;)

nie wiem ta droga którą dojechaliśmy kończyła sie na domkach przed tą zatoką, a z tego co wiem raczej te domy to były bardziej chorwatów letniskowe, np ten co nas podrzucił mieszkał w Splicie i to był jego dom letni ;)
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 06.03.2017 00:43

Dzień 8 (18 września 2015)- Split
to samo na blogu: http://senetra.pl/chorwacja-split-po-pr ... yspa-brac/

Rano wypływamy z Supetaru i żegnamy się z wyspą Brač. Po półgodzinnym rejsie dopływamy do Splitu. Split jest drugim co do wielkości miastem w Chorwacji. Zostawiamy walizki w przechowalni bagażu i wyruszamy. Zderzamy się z cywilizacją. Dawno nie widziałam tylu ludzi w jednym miejscu. W Splicie i na całym wybrzeżu Chorwacji chyba zawsze są tłumy. Na wyspie był spokój i cisza i już zaczynam za tym tęsknić.

Leniwie spacerujemy po starym mieście. Podziwiamy ruiny murów pałacu Dioklecjana. Część z nich zachowała się w bardzo dobrym stanie. Długo siedzimy w Perystylu. Natrafiamy na sesję ślubną. Korzystam z okazji i również fotografuję młodą parę.

Brac-439.jpg
Brac-440.jpg
Brac-441.jpg
Brac-442.jpg
Brac-443.jpg
Brac-444.jpg
Brac-445.jpg
Brac-446.jpg
Brac-447.jpg
Brac-448.jpg
Brac-449.jpg
Brac-450.jpg

W oczekiwaniu na nasz transport do kraju, kręcimy się po mieście bez konkretnego celu. Temperatura robi swoje, jesteśmy już trochę znużeni. Natrafiamy na fontanno-prysznic i się chłodzimy.

Brac-451.jpg
Brac-452.jpg
Brac-453.jpg
Brac-454.jpg

Przed sobą widzimy jakąś wieżę, a po lewej stronie pomnik „arcymaga”. Tak naprawdę jest to Grgur Ninski– dawny biskup Ninu. Dotknięcie jego palucha podobno przynosi szczęście. Inni twierdzą, że daje pewność powrotu do Splitu.

Brac-455.jpg
Brac-456.jpg
Brac-457.jpg
Brac-458.jpg
Brac-460.jpg
Brac-461.jpg

Odpoczywamy chwilę. Przed nami stoi dwóch chłopaków przebranych za rycerzy. Zapraszają ludzi do wspólnych zdjęć. Początkowo są bardzo mili, a później to już zależy jak się dalej sprawa rozwinie- po zrobieniu zdjęcia tłumaczą ludziom, że są studentami i potrzebują pieniędzy. Jeśli ktoś nic nie da i odejdzie, robią nieprzyjazne miny i wyglądają jakby chcieli użyć swoich dzid :D

Brac-459.jpg

Włóczymy się dalej po starówce.

Brac-462.jpg
Brac-463.jpg
Brac-464.jpg
Brac-465.jpg
Brac-469.jpg

Te chorwackie detale… <3

Brac-470.jpg

Natrafiamy na uroczy zakątek, gdzie sprzedawane są różne wyroby owocowe. Zamawiamy lemoniadę i znowu odpoczywamy. Pragniemy już tylko wsiąść do autokaru i wracać do Polski. Nie bardzo mamy ochotę spacerować. No chyba, że po wyspie Brač :(

Brac-466.jpg
Brac-467.jpg
Brac-468.jpg

Przed wyjazdem udajemy się na pizzę, niestety nie pamiętam cen.

Wychodzimy na Rivę- nadmorską promenadę. Tutaj też siedzimy dłuższy czas. Chodzę też chwilę z aparatem i szukam kadrów.

Brac-473.jpg
Brac-474.jpg
Brac-475.jpg
Brac-476.jpg
Brac-477.jpg
Brac-478.jpg
Brac-480.jpg
Brac-481.jpg
Brac-482.jpg
Brac-483.jpg
Brac-484.jpg

Kupujemy sobie granitę- nie jest tak dobra jak włoska, ale całkiem ok. Wojtek za ostatnie kuny kupuje świeżo wyciskany sok pomarańczowy, na który miał ochotę. Potem udajemy się do portu po bagaże, a następnie w miejsce, gdzie zatrzymuje się autokar.

Brac-479.jpg

Tak się kończy nasza chorwacka podróż. Na pewno jeszcze tutaj wrócimy. Marzy mi się sąsiednia wyspa Hvar. Może uda się też zobaczyć Korčulę… Już planuję kolejny wyjazd. Może podróż poślubna w Chorwacji? Jaką wyspę polecacie? :)
tomekkulach
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekkulach » 06.03.2017 00:50

Zdecydowanie polecam

Korczulę
...
...
...
no
...
...
...
bo
...
...
...
PROIZD!!!

Pozdrawiam :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.03.2017 01:44

tomekkulach napisał(a):Zdecydowanie polecam

Korczulę
...
...
...
no
...
...
...
bo
...
...
...
PROIZD!!!

Pozdrawiam :papa:

Zgadzam się w całej rozciągłości :mrgreen:
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.03.2017 10:09

Pag też jest ciekawy. :)

A relacja super :D . Wielką przyjemnością było wędrować z Wami po Braciu. Piękne zdjęcia, szczęśliwi i pełni pogody ducha młodzi ludzie... Naprawdę bardzo miło i relaksująco :) .
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 10:49

Kunii napisał(a):Tak się kończy nasza chorwacka podróż. Na pewno jeszcze tutaj wrócimy.

HVALA :lol: :idea:

ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.03.2017 10:51

Miło było podróżować z Wami :)
Powodzenia w kolejnych wyprawach :)
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.03.2017 11:13

Dzięki za relację, i za pięknie pokazaną wyspę Brač, na której jeszcze nie byłam, a widzę, że szkoda :papa:
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 06.03.2017 23:35

Dołączę do podziękowań za piękną relację z dopiero co opuszczonej (wrzesień 2016) i już coraz bliżej oczekiwanej (czerwiec 2017) Brači :)
Cudne zdjęcia i sporo wskazówek z serii: co by tu jeszcze :hut:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 10.03.2017 16:57

Dziękuję za podziękowania :D

Nie wiem co z tą podróżą poślubną. Bo chciałabym jakąś rajską wyspę, do której znajdę w miarę tanie połączenie lotnicze w późniejszym wrześniu. Może Grecja? Co polecacie?
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 10.03.2017 21:55

Fajna relacja -miło mi się wspominało przy was... :)
Gratulacje za uzyskanie tytułu inżyniera... 8)

Btw.

Trzeba koniecznie być magistrem inżynierem,bo.......... mgr.inż. to taki skrót :
Sukcesu który się osiągnęło-dalej już tylko z górki :wink:

możesz gówno robić i nieźle żyć... :mrgreen: :oczko_usmiech:

:papa:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 11.03.2017 11:09

CROberto napisał(a):Fajna relacja -miło mi się wspominało przy was... :)
Gratulacje za uzyskanie tytułu inżyniera... 8)

Btw.

Trzeba koniecznie być magistrem inżynierem,bo.......... mgr.inż. to taki skrót :
Sukcesu który się osiągnęło-dalej już tylko z górki :wink:

możesz gówno robić i nieźle żyć... :mrgreen: :oczko_usmiech:

:papa:

Kiedyś te tytuły były więcej warte, bo o wiele trudniej było ukończyć studia. Dzisiaj żaden tytuł nie jest przepustką do zarabiania kasy.
Jestem na takim kierunku, gdzie wymagane jest raczej doświadczenie niż tytuł- na informatyce. Na razie kontynuuję, jestem na magisterce, a jak pójdzie, to zobaczymy :p
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 13.03.2017 12:33

Kinga ,dzięki,wspaniale się czytało i oglądało :) życzę jeszcze wielu wspólnych podróży . :papa:
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.03.2017 12:44

Dziękuję za miło spędzony czas i piękne widoki :mrgreen: :papa:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 15.03.2017 00:27

słoma79 napisał(a):Dziękuję za miło spędzony czas i piękne widoki :mrgreen: :papa:

andeo napisał(a):Kinga ,dzięki,wspaniale się czytało i oglądało :) życzę jeszcze wielu wspólnych podróży . :papa:

Dziękuję, że byliście z nami :) do zobaczenia w kolejnych wyprawach :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018