Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 31.01.2017 18:20

oki,Wojtek już się chyba obudził ,jedziemy dalej :oczko_usmiech:
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 01.02.2017 00:59

andeo napisał(a):oki,Wojtek już się chyba obudził ,jedziemy dalej :oczko_usmiech:

Niech będzie :D
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 01.02.2017 01:16

Vidova Gora, Povlja i Tičja Luka, zatoka Lovrečina: http://senetra.pl/chorwacja-wyspa-brac-czesc-6/

Znajdujemy drogę do portu. Auto zostaje, a my bierzemy aparat w dłonie i wyruszamy. Spojrzawszy w górę widzimy kościół, przy którym wcześniej byliśmy (widoczny na wcześniejszych zdjęciach). Idziemy jedną odnogą zatoki Povlja. Mijamy różne rzeźby, np. w kształcie osiołka, na którym robię sobie zdjęcie.

Brac-368.jpg
Brac-384.jpg
Brac-369.jpg
Brac-370.jpg
Brac-371.jpg
Brac-372.jpg
Brac-373.jpg
Brac-374.jpg
Brac-375.jpg
Brac-376.jpg

Wędrujemy i docieramy do początku drugiej odnogi zatoki. Pragniemy dotrzeć do jej końca, niestety nie możemy znaleźć przejścia. Droga się skończyła. Jest tu tylko mała plaża na górze porośnięta drzewami, a ścieżki brak. Wiem jednak, że na pewno jest gdzieś przejście, bo widziałam stamtąd zdjęcia w czyjejś relacji. Niestety nam się nie udało go znaleźć.

widok na wspomnianą plażę, a raczej na to, co jest tuż za nią (nie chciałam łapać ludzi w kadrze):
Brac-380.jpg

Zawracamy.

Brac-381.jpg
Brac-379.jpg
Brac-378.jpg
Brac-377.jpg

Trochę później znaleźliśmy jakąś ścieżkę, wejście na nią gdzieś w tym miejscu…

Brac-383.jpg

…ale nie wiedzieliśmy, dokąd prowadzi, więc zrezygnowaliśmy i po kawałku drogi zawróciliśmy. Widok ze ścieżki:

Brac-382.jpg

W drodze powrotnej do Supetaru zatrzymujemy się w miejscu widokowym i z wykorzystaniem statywu robimy sobie wspólne zdjęcia na tle Povlji.

Brac-385.jpg
Brac-386.jpg
Brac-387.jpg
Brac-388.jpg

Przejeżdżamy przez Selcę. Zatrzymujemy się tylko na chwilę przy drodze i strzelam kilka fotek…

Brac-389.jpg
Brac-390.jpg

Zajeżdżamy do Lidla, kupujemy ryby na obiad. Jemy w apartamencie i postanawiamy pojechać do zatoki Lovrečina, która znajduję się na wschód od Postiry. Jest tu plaża piaszczysta, co jest czymś dziwnym na Bracu.

Nie możemy znaleźć zjazdu na plażę. Gdy znajdujemy, okazuje się, że jest zbyt stromy i wąski, więc decydujemy nie zjeżdżać w dół. Wojtek na chwilę zatrzymuje się przy drodze, a ja szybko robię zdjęcia zatoki z góry.

Brac-391.jpg
Brac-392.jpg

Wracamy. Na trasie Splitska-Supetar zatrzymujemy się za małą, białą rzeźbą kobiety i schodzimy po schodkach w kierunku morza. Przypadkowo odkrywamy małą zatoczkę, gdzie jesteśmy zupełnie sami. Według gpsa z aparatu jesteśmy przy Uvala Vela Lučica. Pływam w promieniach zachodzącego słońca. Tak kończy się nasz przedostatni dzień na wyspie.

Brac-394.jpg
Brac-393.jpg
Brac-395.jpg
Ostatnio edytowano 25.02.2017 00:09 przez Kunii, łącznie edytowano 1 raz
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 01.02.2017 01:31

Podrzucam jeszcze mapkę podglądową, aby było wiadomo o czym mówiłam pisząc o Povlji :mrgreen:

Povlja.jpg
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.02.2017 20:30

Na mapkę mogła byś nanieść miejsce gdzie jest taras widokowy :wink:
Lidl jest z Selcy? Na mapach google go nie ma, jest tylko jeden na Braciu w Supetarze :roll:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.02.2017 20:36

sdolas napisał(a):Na mapkę mogła byś nanieść miejsce gdzie jest taras widokowy :wink:
Lidl jest z Selcy? Na mapach google go nie ma, jest tylko jeden na Braciu w Supetarze :roll:

Lidl tylko w Supetarze. :wink:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.02.2017 20:41

Brac-376.jpg

Zrobiłem w tym miejscu bardzo podobną fotkę i podpisałem "Dwa Osiołki", skończyło się to kilkudniowym fochem :oczko_usmiech: :mrgreen:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.02.2017 20:43

Mariusz
Tak mi coś nie pasowało...
Wspominałeś że dużego marketu brak w rejonie Selcy, a tu w opisie pojawia się Lidl pod fotką Selcy :roll:
Widocznie źle zrozumiałem.

Kunii
Z Twoich zdjęć wynika że nie łatwo trafić na plażę w zatoce naprzeciw Povlji.
Mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, kajaczkiem tam dotrzemy :lol:
Skoro dostęp utrudniony to będzie zapewne spokojne miejsce :D
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.02.2017 08:50

Z wielką przyjemnością czytam relację i patrzę na Twoje zdjęcia. :)
I przypadkiem nie żałujcie, że nie dotarliście na dół do plaży Lovrecina, bo to naprawdę nie jest nic ciekawego :wink: .
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 02.02.2017 08:53

sdolas napisał(a):Mariusz
Wspominałeś że dużego marketu brak w rejonie Selcy, a tu w opisie pojawia się Lidl pod fotką Selcy :roll:

Kunii

Droga do zatoczki na przeciw Povlji jest bardzo prosta i łatwa.
Skręca się zaraz za pocztą i podchodzi w górę.
Można tam spokojnie dojechać autem .
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 02.02.2017 12:57

sdolas napisał(a):Mariusz

Kunii

Byliśmy w lidlu w Supetarze, z tego co wiem chyba nie ma go nigdzie indziej.
Kajak fajna sprawa :D mam nadzieję, że kiedys sie uda pojechać z kajakiem :oczko_usmiech:

Nefer napisał(a):Z wielką przyjemnością czytam relację i patrzę na Twoje zdjęcia. :)
I przypadkiem nie żałujcie, że nie dotarliście na dół do plaży Lovrecina, bo to naprawdę nie jest nic ciekawego :wink: .

Dzięki :) Lovreciny nie żałujemy. Nie była nawet na liście must see. Po obiedzie już późno było, a że do Lovreciny blisko, stąd decyzja, że się przejdziemy.

ELIMAR napisał(a):
Droga do zatoczki na przeciw Povlji jest bardzo prosta i łatwa.
Skręca się zaraz za pocztą i podchodzi w górę.
Można tam spokojnie dojechać autem .

Chyba podczas wyjazdu kojarzyłam tę wskazówkę... ale poczty nie widziałam :) gdzie jest poczta?
Kunii
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kunii » 02.02.2017 13:00

dids76 napisał(a):
Brac-376.jpg

Zrobiłem w tym miejscu bardzo podobną fotkę i podpisałem "Dwa Osiołki", skończyło się to kilkudniowym fochem :oczko_usmiech: :mrgreen:

Fochem? :D ja bym się śmiała :mrgreen:
janka.mik.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 02.02.2017 13:28

Piękna zatoka Ticja Luka! Piękne zdjęcia! I Piękni, Młodzi i Szczęśliwi na tle cudownej Povlji, do której też mam wielki sentyment :lol:
czekam na cd
pozdrawiam :papa:
ps.do Povlji trafiliśmy dzięki relacjom ELIMAR :lol: dzięki! polecam tym, którzy jeszcze nie byli :hut:
Ostatnio edytowano 02.02.2017 14:08 przez janka.mik., łącznie edytowano 1 raz
pawel silesia
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 02.02.2017 13:31

Kunii napisał(a):Obrazek

Povlja 8O Piękne ujęcie. Może kiedyś. W 2016 nie udało się odwiedzić. :?
ELIMAR
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 02.02.2017 17:16

Chyba podczas wyjazdu kojarzyłam tę wskazówkę... ale poczty nie widziałam :) gdzie jest poczta?

Poczta jest zaraz na początku miasteczka.
Trochę przed osiłkiem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Wzdłuż i wszerz wyspy Brač - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018