Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Wróciłam z pierwszego wyjazdu - jeśli chcecie pytajcie :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.06.2008 10:45

stypkaa napisał(a):KOT

8O O ja nie mogę 8O to Ty nie dość że z 2 małych dzieci to jeszcze zajmowałaś się na CAŁYCH wakacjach kotkiem :D
No teraz to już zupełnie 'urosłaś' w moich oczach :!: :D :!:

A propos wody: ja byłem w terminie 1-15 czerwiec (riviera Makarska) no i w sumie jak dla mnie woda miała temperaturę przyzwoitą tzn pozwalała na wejście do niej w czasie krótszym niż do Bałtyku a to oznacza, że miała na pewno więcej niż 20 stopni 8)
Zaskoczeniem dla mnie był widok przeważającej większości :!: plażujących ludzi którzy do niej po prostu wskakiwali i już. Zawsze zastanawia mnie jak można to zrobić............ ja tak nie mogę ale mimo to kąpałem się wiele razy 8)

PS. EWA, b dobry przepis na weki, tak właśnie robimy i również jest OK :!:
stypkaa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 26.06.2008 11:24

kulka53 napisał(a):
stypkaa napisał(a):KOT

8O O ja nie mogę 8O to Ty nie dość że z 2 małych dzieci to jeszcze zajmowałaś się na CAŁYCH wakacjach kotkiem :D
No teraz to już zupełnie 'urosłaś' w moich oczach :!: :D

:))

kulka53 napisał(a):A propos wody: ja byłem w terminie 1-15 czerwiec (riviera Makarska) no i w sumie jak dla mnie woda miała temperaturę przyzwoitą tzn pozwalała na wejście do niej w czasie krótszym niż do Bałtyku a to oznacza, że miała na pewno więcej niż 20 stopni 8)
Zaskoczeniem dla mnie był widok przeważającej większości :!: plażujących ludzi którzy do niej po prostu wskakiwali i już. Zawsze zastanawia mnie jak można to zrobić............ ja tak nie mogę ale mimo to kąpałem się wiele razy 8)

No właśnie to jest bardzo subiektywne odczucie... Tak, ludzie się kąpali, nawet moi chłopcy, ale ja nie odczuwałam przyjemności z temperatury wody :) No cóż, musze się chyba wybrać na Karaiby, albo gdzieś w tamte rejony, może woda będzie ciepła :D
Poza tym dostałam tak potwornego uczulenia na słońce, chyba, tak mówili lekarze chorwaccy, że potem to już sobie odpuściłam wszelkie próby, bo słona woda jeszcze podrażniała mi skórę.
Pafelek
Plażowicz
[ot]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pafelek » 26.06.2008 14:19

kulka53 napisał(a):
A Gdańsk ma wg mnie najpiękniejszą w Polsce Starówkę i też b. lubię to miasto :D

Nie mamy Starowki, mamy Stare Miasto i Glowne Miasto :D
A Dubrownik tez jade zwiedzic i porownac z Gdanskiem :D
Pozdrawiam
Adam.B
Cromaniak
Re: Wróciłam z pierwszego wyjazdu - jeśli chcecie pytajcie :

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 26.06.2008 14:52

stypkaa napisał(a):
adam11 napisał(a):
stypka a czy ta woda naprawdę tak zimna ? hm : P ciekawe :P

http://vrijeme.hr/more_n.html

w bałtyku jest 16 stopni a w Jadranie co najmniej 25

więc zupa według mnie :]

Właśnie żałowałam, że nie mam termometru :) Nie wiem ile miała stopni, ale basenowej temperatury nie miała na pewno, a przynajmniej tam gdzie my byliśmy. Zauważ jeszcze, że my byliśmy w okresie 8-21 czerwca, więc trochę wcześniej. Temp. które podajesz są z wczoraj, a akurat ostatnie kilka dni przed naszym wyjazdem zrobił się upał, więc podejrzewam, że i woda zrobiła się cieplejsza.
Na początku jak przyjechaliśmy woda była lodowata, jak dla mnie :) Potem, tuż przed wyjazdem, była na tyle nie lodowata, że byłam w stanie do niej wejść do mniej więcej pół łydki - ale nie więcej :)
No cóż - ja morsem nie jestem, chciałam wody cieplutkiej - takiej, żeby można było z przejemnością się w niej zanurzyć, niestety nie było mi dane :)
A temperatura Bałtyku nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, w Bałtyku też się nie kąpałam w takiej zimnej wodzie :)

Wiem, że zimna - ciepła to bardzo subiektywne wrażenie. Dla mnie była zimna :)

no jeżeli chciałaś ciepłej wody :) no to dlaczego nie pojechałaś w sierpniu :)
SDI
Croentuzjasta
Chorwackie Abc

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 26.06.2008 15:35

witam jestem z Torunia i pierwszy raz jade do Chorwacji,jade do Puli na Istrze mam takie pytanie-z uwagi na to że planujemy przejazd na raz wyjazd o 20 czy nie lepiej byłoby jechać na świecko i w dół niemiec, zdaje sobie sprawe że jest dalej ale czy nie szybciej,bo chyba to dalej i viniety to będzie fifti fifti
cyrkiel77
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyrkiel77 » 26.06.2008 15:55

Witam
A ile wyniosłą Cie podróż, tzn., ile kosztowało paliwo i przejazdy drogami płatnymi itd
SDI
Croentuzjasta
chorwackie abc

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 26.06.2008 16:22

cyrkiel77 napisał(a):Witam
A ile wyniosłą Cie podróż, tzn., ile kosztowało paliwo i przejazdy drogami płatnymi itd
szczerze mówiąc nie liczyłem ale przjazd z Torunia do Szwajcari a konkretnie laussanne koło Genewy 1500 km jechałem 13h w tym 4 krótkie postoje czyli na dole Niemiec odbiłem w prawo.nie ukrywam że jechałem ale nie więcej niz 160,teraz jade z kolegą no to licze max 130 bo w duecie czas niech będzie 16h koszt pewnie 100pl więce ale czy jest sens a znowu jak rusze w dół polski to do granicy pewnie 6h
stypkaa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 27.06.2008 07:56

adam11 napisał(a):
stypkaa napisał(a):
adam11 napisał(a):
stypka a czy ta woda naprawdę tak zimna ? hm : P ciekawe :P

http://vrijeme.hr/more_n.html

w bałtyku jest 16 stopni a w Jadranie co najmniej 25

więc zupa według mnie :]

Właśnie żałowałam, że nie mam termometru :) Nie wiem ile miała stopni, ale basenowej temperatury nie miała na pewno, a przynajmniej tam gdzie my byliśmy. Zauważ jeszcze, że my byliśmy w okresie 8-21 czerwca, więc trochę wcześniej. Temp. które podajesz są z wczoraj, a akurat ostatnie kilka dni przed naszym wyjazdem zrobił się upał, więc podejrzewam, że i woda zrobiła się cieplejsza.
Na początku jak przyjechaliśmy woda była lodowata, jak dla mnie :) Potem, tuż przed wyjazdem, była na tyle nie lodowata, że byłam w stanie do niej wejść do mniej więcej pół łydki - ale nie więcej :)
No cóż - ja morsem nie jestem, chciałam wody cieplutkiej - takiej, żeby można było z przejemnością się w niej zanurzyć, niestety nie było mi dane :)
A temperatura Bałtyku nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem, w Bałtyku też się nie kąpałam w takiej zimnej wodzie :)

Wiem, że zimna - ciepła to bardzo subiektywne wrażenie. Dla mnie była zimna :)

no jeżeli chciałaś ciepłej wody :) no to dlaczego nie pojechałaś w sierpniu :)

Dlaczego nie w sierpniu:
- większy upał - co ze względu na małe dzieci nie jest wskazane,
- tłoczniej,
- drożej.
- no i do sierpnia musiałabym czekać 2 m-ce dłużej :D

To główne powody :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2008 08:12

Ewa Góra napisał(a):
buroda napisał(a):a jakie słoikowe jedzenie przetrwało?
ja jade za tydzien i juz pomału sie nakręcam....

No co Ty,nie wiesz,że słoikowe żarełko-to podstawa ??
Robi się to tak: mięso,/wołowina,wieprzowina,może być tez drób,choć jest mniej smaczny/obliczasz ,na ile osób ma być obiad i taka porcje mięsa,kroisz,jak na gulasz,lub robisz bitki.Obsmaża sie to po kilka minut na zwyklym oleju roślinnym i do słoika.Wszystko-łącznie z olejem. Uwaga-TYLKO SOLIMY.Inne przyprawy moga spowodować,że mięsko nie przetrzyma.Gotuje się jak kompot. Pierwszego dnia tak ze 45 min.Drugiego ok.30 minut. Można i trzeciego dnia-dla pewnosci-15 minut. Wariant 3 dniowy doskonale sprawdza się w warunkach kampingowych,nawet bez lodówki. Nie zdarzyło mi się NIGDY , aby w ten sposób przygotowane mieso zawiodło.
Na miejscu otwierasz słoik-i masz bazę do twórczości kulinarnej.

No proszę :wink: ktoś ukradł mój sposób wekowania :lol:

Potwierdzam - mnie też NIGDY się nie zepsuło.

Ps. Fasolkę należy brać tylko jako "gotowce" - w puszce lub w słoiku

ObrazekObrazek
Ostatnio edytowano 27.06.2008 12:02 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Ewa Góra
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 27.06.2008 09:12

Januszu z Nowega Sącza. O kradzież możesz oskarżyc,ewentualnie,babcię mojego Ślubnego z Krużlowej Wyżnej pod Grybowem.To prawdopodobnie od Niej wyszły te i inne sposoby przechowywania żywności, które praktykujemy do dzisiaj. Tak dla mnie Ciebie i pewnie dla wielu dostępne i oczywiste.
Babcia juz w niebiesiech-a przepis na słoiki wiecznie żywy. Ot.co !!
Leszek Skupin
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.06.2008 09:17

Janusz Bajcer napisał(a):...

ObrazekObrazek

Sposób na przygotowanie kąpieli z bąbelkami :lol:, a jak się do Jadrana wejdzie po takim obiedzie, to nawet wędki nie trza zarzucać - rybki same wypłyną i kolacja gotowa :lol:
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.06.2008 09:22

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: jacuzzi :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2008 09:47

Ewa Góra napisał(a):Januszu z Nowega Sącza. O kradzież możesz oskarżyc,ewentualnie,babcię mojego Ślubnego z Krużlowej Wyżnej pod Grybowem.To prawdopodobnie od Niej wyszły te i inne sposoby przechowywania żywności, które praktykujemy do dzisiaj. Tak dla mnie Ciebie i pewnie dla wielu dostępne i oczywiste.
Babcia juz w niebiesiech-a przepis na słoiki wiecznie żywy. Ot.co !!

Ewo - ta kradzieżą to był żart oczywiście :wink: :lol:
Sam już nie jednokrotnie taki sposób wekowania podawałem na forum :lol:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2008 09:55

Rysio napisał(a)::lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: jacuzzi :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Po "faosolkowa" reakcja w Jadranie :wink: :lol:

Obrazek
Glee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glee » 27.06.2008 11:48

stypkaa napisał(a):- podróż - to niestety najmniej przyjemna część wakacji, zwłaszcza podróż z małymi dziećmi, zdecydowanie polecam jechać nocą, chociaż wypiliśmy tyle red bulli ile w ciągu roku nie wypijamy :D. Ale jazda w dzień to dramat, postoje co godzina, gorąco, bez klimy to sobie nie wyobrażam.

A jak dzieciaczki sobie radzily w trasie? Ktore trudniej znosilo podroz - stasze czy mlodsze?

Pzdr, Glee
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

Wróciłam z pierwszego wyjazdu - jeśli chcecie pytajcie :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018