Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Cromaniak
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 09:52

ŁukaszCiupa napisał(a):Będąc już na miejscu w CRO i płacąc za wszystko co się dało kartą debetową MasterCard, nie udało mi się zejść niżej z przelicznikiem PLN za KN jak do 0,63 i coś tam coś tam.

W jakim banku masz konto, że płacąc MC kuna wychodziła ci po takim kursie. U mnie nie przekroczyło 0,59 PLN za kunę, zarówno przy płatnościach kartą jaki wyciąganiu gotówki ze ściany.
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 10:12

Bravik napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):Będąc już na miejscu w CRO i płacąc za wszystko co się dało kartą debetową MasterCard, nie udało mi się zejść niżej z przelicznikiem PLN za KN jak do 0,63 i coś tam coś tam.

W jakim banku masz konto, że płacąc MC kuna wychodziła ci po takim kursie. U mnie nie przekroczyło 0,59 PLN za kunę, zarówno przy płatnościach kartą jaki wyciąganiu gotówki ze ściany.
Stety lub niestety w Pekao tym z bykiem w logo :(
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 10:19

ŁukaszCiupa napisał(a):
Bravik napisał(a):

Stety lub niestety w Pekao tym z bykiem w logo :(
A przy szarpnięciu ze ściany płaczu na PAGu, z bankomatu sieci ATM/Euronet (jakoś tak - ten niebiesko - żółty) to już w ogóle myślałem, że się rozbeczę jak dziecko - za 200 kun doliczyli prowizji/opłaty (jak zwał tak zwał) 29 kun z groszem o czym bankomat uprzejmy był mnie w trakcie całego procesu informować, zanim cokolwiek dalej wcisnąłem (tyle jego, że mnie sztuczna intelygencja ostrzegała... :D ). Ale tez byłem zmuszony, bo kurna gotówki mi wcześniej przybrakło...Logistyka mi zawiodła :D
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 10:26

Bravik napisał(a):

Dodam jeszcze, że miałem bardzo dużo tych płatności kartą, że na pewno nie każdą jedną przeliczałem na złotówki od razu, tylko dość wyrywkowo, szczególnie te grubsze kwoty. Na pewno siądę kiedyś przed wyciągiem bankowym i dogłębniej to przeanalizuję i może faktycznie niektóre transakcje zeszły mi poniżej 0,63 zł za kunę. Teoretycznie chyba przelicznik powinien wychodzić taki sam przynajmniej przy płatnościach w obrębie tego samego dnia, gdy obowiązuje kurs kuny do zł ustalony przez NBP ale kto ich tam wie w tych bankach, od czego to jeszcze zależy...
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 10:35

ŁukaszCiupa napisał(a):Stety lub niestety w Pekao tym z bykiem w logo :(

To albo opowiadasz bajki, albo dałeś się nabrać na DCC. Wielu z forumowiczów i ja również mamy konta w tym banku i mieliśmy kursy takie , jakie podawałem. A już nie bardzo wierzę w ten kurs przy płatnościach kartą. NBP nie ma nic do tego, bo kursy określa MasterCard. Było poczytać wątek
placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-2550.html , tam miałeś wszystko wyłuszczone. Na przyszłość będziesz miał jak znalazł.
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 10:43

Bravik napisał(a):
ŁukaszCiupa napisał(a):Stety lub niestety w Pekao tym z bykiem w logo :(

To albo opowiadasz bajki, albo dałeś się nabrać na DCC. Wielu z forumowiczów i ja również mamy konta w tym banku i mieliśmy kursy takie , jakie podawałem. A już nie bardzo wierzę w ten kurs przy płatnościach kartą. NBP nie ma nic do tego, bo kursy określa MasterCard. Było poczytać wątek
placenie-karta-platnicza-w-chorwacji-watpliwosci-t33127-2550.html , tam miałeś wszystko wyłuszczone. Na przyszłość będziesz miał jak znalazł.
Tyle że ja nie piszę tego wszystkiego, żeby się żalić, a raczej żeby napisać, jak było. Nawet jeśli coś przepłaciłem to i tak nie przysłowiowy majątek. Ja nie jestem z tych, co to latają z Mureck na Cvetlin i z powrotem szukając 30 euro oszczędności w Słowenii więc tym bardziej nie robię tragedii z tego, że czasem gdzieś mnie "oszukał" bankomat czy inny kantor. Usiądę dziś do wyciągu bankowego, bo akurat kwitki z płatności kartą lubię kolekcjonować i sobie wszystko jeszcze raz na spokojnie przeliczę. Także nie stresujmy się na zapas :wink:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 10:53

Nie stygmatyzuj ludzi oszczędnych, bo grosz do grosza, a będzie kokosza. :papa:
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 04.09.2020 10:57

Dzisiaj kuna w kantorze 0.60 przy zakupie za 1000PLN. Wrocław
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 10:58

Bravik napisał(a):Nie stygmatyzuj ludzi oszczędnych, bo grosz do grosza, a będzie kokosza. :papa:
Spox. Nie stygmatyzuję bo sam nie jestem rozrzutny, ale takie troszkę szklenie d... lub szukanie dziadowskich oszczędności, każdemu z tych oszczędnych prędzej czy później zaowocuje ale w drugą stronę. Jak to mówią - karma wraca a chytry dwa razy traci...Także Bravik - luzik. nie napinajmy się, a z tym DCC, fakt, na pewno bankomat mnie rysnął a wątku o tym nie bardzo czytałem przed wyjazdem. Absolutnie już na zakończenie moich dzisiejszych rozważań - jak kogoś stać na konia to i na owies dla niego również :wink:
ŁukaszCiupa
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) ŁukaszCiupa » 04.09.2020 11:01

piotrekbeti napisał(a):Dzisiaj kuna w kantorze 0.60 przy zakupie za 1000PLN. Wrocław
Dziś tak, ale nie w lipcu i sierpniu...Jak pamięcią sięgam, choć do Chorwacji jeżdżę zaledwie od 2011 roku, to taniej kuny w kantorze w swoim mieście nie kupiłem jak 0,60 do 0,65 w tym sezonie.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 11:03

piotrekbeti napisał(a):Dzisiaj kuna w kantorze 0.60 przy zakupie za 1000PLN. Wrocław

Dobry kurs, wyższy zaledwie o 1 grosz od kursy MasterCard. Przez sytuację z Covid chyba spadł popyt.
W Warszawie podobny kurs.
Ostatnio edytowano 04.09.2020 11:13 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 04.09.2020 11:07

Ja 20 sierpnia kupiłem kuny po 0,60zł a euro po 4,40zł.

Jak jeżdżę to nigdy nie zapłaciłem więcej niż 0,61zł. za kunę.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 04.09.2020 11:08

Tu nadworny dziad i forumowy szkot :oczko_usmiech:

Ing konto direct, karta zwykła VISA

Płatność 143 kuny za autobane

Pobrano 84,49 plus 2,53 prowizji ( 3% )

Razem 87,02 : 143 = 0,6085

Troszke drożej niż w poprzednich latach :wink:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.09.2020 11:16

sito_zabrze napisał(a):Tu nadworny dziad i forumowy szkot :oczko_usmiech:
Ing konto direct, karta zwykła VISA
Płatność 143 kuny za autobane
Pobrano 84,49 plus 2,53 prowizji ( 3% )
Razem 87,02 : 143 = 0,6085
Troszke drożej niż w poprzednich latach :wink:

Witaj Dziadu, czyżbyś już wracał?
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 04.09.2020 11:28

Tak z ciekawosci zerknalem na kilka ostatnich platnosci karta MC "z żubrem"(ostatniego dnia: prom, paliwo, autostrada) -> 0,5927 PLN... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ? - strona 16...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019