Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awaq
Globtroter
Re: W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 07.08.2017 17:59

Przy okazji rozmowy z konsultantką na infolinii banku zapytałem jak wygląda przelicznik przy płaceniu kartą w Chorwacji ,pani powiedziała że oprócz przewalutowania bank pobiera prowizję także bardziej się opłaca kupić Euro i wymienić na miejscu na Kuny. Ostatnio sprawdzałem wyciągi (raz płaciłem kartą ) i okazało się że po przewalutowaniu i doliczeniu prowizji różnice są 2 groszowe na korzyść karty . Przy tak małych różnicach ,każdy musi sobie odpowiedzieć co jest dla niego wygodniejsze . Ale tak jak pisali wyżej gotówkę zawsze warto mieć przy sobie , ewentualnie sygnet z tombaku :-)
jaypablo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 20:19

Pääkäyttäjä napisał(a):
jaypablo napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Płacenie euro jest raczej niemożliwe. Co najwyżej za apartman.

A wymienić euro na kuny gdzie lepiej?
To samo tyczy się PLN - w Polsce czy na miejscu lepiej wymieniać na kuny?

Na miejscu... złotówek w zyciu bym ze sobą nie zabrał, zważywszy np. na jechanie przez dwa kraje strefy euro.

Mój szwagier jest w Polsce na wczasach. Mogę od niego kupić euro i później wymienić w Chorwacji na kuny - ma to sens?
Czy lepiej kupić za złotówki w Polsce - wyczytałem na forum, że lubią tam zaniżać kurs w kantorach.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.08.2017 20:30

jaypablo napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
jaypablo napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Płacenie euro jest raczej niemożliwe. Co najwyżej za apartman.

Na miejscu... złotówek w zyciu bym ze sobą nie zabrał, zważywszy np. na jechanie przez dwa kraje strefy euro.

Mój szwagier jest w Polsce na wczasach. Mogę od niego kupić euro i później wymienić w Chorwacji na kuny - ma to sens?
Czy lepiej kupić za złotówki w Polsce - wyczytałem na forum, że lubią tam zaniżać kurs w kantorach.

Jak od szwagra to można kupić. :idea:
A jak w kantorze będzie lepszy kurs :?:
Czy kupisz od szwagra, czy w kantorze, czy też gdzie indziej to będzie dobrym posunięciem do sprzedaży w HR. :idea:

...zależy od kursu kupna €... 8)
jaypablo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 22:30

endryu napisał(a):
jaypablo napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
jaypablo napisał(a):

Jak od szwagra to można kupić. :idea:
A jak w kantorze będzie lepszy kurs :?:
Czy kupisz od szwagra, czy w kantorze, czy też gdzie indziej to będzie dobrym posunięciem do sprzedaży w HR. :idea:

...zależy od kursu kupna €... 8)

Powiedzmy, że sprzeda mi po tyle ile w kantorze. Robić taki deal i jechać z euro do Chorwacji i tam na miejscu kupować kuny?
Czy lepiej za złotówki w Polskim kantorze?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.08.2017 22:34

Lepiej wymieniać euro na kuny w Chorwacji niż kupować kuny za złotówki w Polsce.
jaypablo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 23:20

Janusz Bajcer napisał(a):Lepiej wymieniać euro na kuny w Chorwacji niż kupować kuny za złotówki w Polsce.

Można też kartą płacić lub wypłacać w bankomacie. Słyszałem, że to jest korzystne.
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.08.2017 06:20

Smialo mozna kupowac w naszym kraju.
Wystarczy udac sie do Pkobp. Kurs sprzedazy na teraz to 0.5874 na teraz
https://www.pkobp.pl/waluty/
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2017 07:06

jaypablo napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Lepiej wymieniać euro na kuny w Chorwacji niż kupować kuny za złotówki w Polsce.

Można też kartą płacić lub wypłacać w bankomacie. Słyszałem, że to jest korzystne.

Oczywiście, że też tak można.
No i oczywiście tam gdzie można.
lasus1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) lasus1 » 08.08.2017 09:34

Garo&Justa napisał(a):Smialo mozna kupowac w naszym kraju.
https://wwwpkobp.pl/waluty/

ooo, a w takim PKO to można po prostu pójść do jakiegoś większego oddziału i zamówić? po cenie z dnia zamówienia czy dnia wymiany? czy może od ręki w wiekszej placówce wymieniają?
ciekawa alternatywa dla kantorów
jaypablo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 08.08.2017 12:45

Janusz Bajcer napisał(a):
jaypablo napisał(a):

Oczywiście, że też tak można.
No i oczywiście tam gdzie można.

Okazuje się, że mój bank przy wypłacaniu z obcego bankomatu pobiera 2% z kwoty którą wypłacam.
Także tak średnio ;)

To może rzeczywiście warto kupić w banku kuny https://wwwpkobp.pl/waluty/
marosmaro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 09.08.2017 04:57

Mam pytanko. Czy ktoś wymieniał ostatnio euro na kuny w Novalji na Pagu??? Jeśli tak to ile płacą???
genofcb
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) genofcb » 09.08.2017 05:58

Garo&Justa napisał(a):Smialo mozna kupowac w naszym kraju.
https://www.pkobp.pl/waluty/

Niestety nie można ,kilka postów wcześniej też tak pisałem ,jednak kobieta wa banku była "świeża" i wprowadziła mnie w błąd.
Nie mają kun i nigdy nie mieli ,kurs na stronie jest to kurs NBP .Byłem w banku w Świdnicy i już inna "starsza" pracownica ,którą pytałem mówiła, że lepiej kupić euro i wymienić na kuny (też jeździ do Chorwacji i tak właśnie robi).
Garo&Justa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 09.08.2017 06:31

Ciekawe jest to co piszesz. HRK To nie egzotyka ale w sumie też u nas żadna popularna waluta. Przynajmniej nie dla banku
W takim razie przejdę się do kilku oddziałów dzisiaj we Wrocławiu by sprawdzić.
Dam znać
Tytusdj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 09.08.2017 07:14

I tak kolejny mit prysl i zostala stara prawda, kupno euro po kursie hurtowym w kraju i wymiana w Cro w banku.
Szelest
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szelest » 09.08.2017 07:54

Witaj,
Aktualnie zwiedzam Istrię, płacę wszędzie polską kartą, na wydrukach od razu pokazuje kurs 0.59 PLN za kunę.
Pozdrawiam z Puli!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

W Polsce kuna prawie 65 gr, kurs Euro - kuna w Chorwacji ? - strona 12...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018