Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.07.2012 08:44

Szymon1277 napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):U Biuka byłem dwa razy. Rodzina , znajomi byli zadowoleni.Apartamenty bez zastrzeżeń.



Witam!

od 12.08 będę z rodzinką u Biuka w apartamencie B, rok temu byliśmy w Villa Karin, trochę było obaw przed rezerwacją u Biuka chodziło o odległość do plaży i brak klimy, wam temperatury nie doskwierały?

Pozdrawiam 8)


Z tego co pamiętam, to w pokojach na piętrach jest klima.W pokojach na parterze nie było, ale gospodarz kupił nam stojące wentylatory.Natomiast w apartamencie, który jest pod ziemią, ale ma taras z widokiem na Biokowo i wiadukt, jest chłodno i tam klima zbędna jest. Do plaży jest około 350-450 metrów, jest to trochę kłopotliwe jeśli zabiera się sporo "majdanów" na plażę , ale cóż tam, kto by się tym przejmował :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.07.2012 09:08

wejac napisał(a):Lubuszanin* powiedz mi czy damy rade z wózkiem inw się tam poruszać
czy dużo pod góre i jak dojazd do plaż(w Makarskiej pod tym względem było ok nawet zjazd na plaże.
pozdr

Jeśli osoba porusza się na wózka sama, to bez problemu poradzi sobie sama na promenadzie i całym wybrzeżu.Jest płasko, bez większych barier.Tylko pod górki trzeba będzie pomóc, bo może być za ciężko. Polecam wizytę przy pomniku :D od Biuka blisko, "trochę" wysoko, ale niezła zaprawa :D Asekuracja jest jednak wskazana. Jeśli chodzi o plażę, to ja z kolegą przesiadywaliśmy koło hotelu Podgorka. Jest tam aleja palm i ławeczki, więc fajny chłodek, a jak chciało się słoneczka, to metr dalej jest już plaża i słońce. Na plażę były chyba 3-4 stopnie, ale nie jestem pewny za chwilę sprawdzę. Ja na wózku nie poruszam się sam, kolega na płaskim dawał radę, mimo niedogodnień, pobyt był udany i nie narzekamy.
Ps.
3 stopnie trzeba pokonać, aby położyć się na kamyczkach.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 30.07.2012 12:48

bardzo mi miło, że na mój temat tyle osób odpisało, bardzo Wam dziękuję
jest to nasza pierwsza wycieczka do Chorwacji
stąd moje pytania

apartamenty mamy już zarezerwowane - ze względu na małą córę trochę się bałam jechać w ciemno
będziemy mieszkać przy ul. Nazora
niby 200 m od morza (pewnie w linii prostej ;p)

orientuje się ktoś w którym to miejscu ?

z mapek Podgory znalazłam taką, której nie można powiekszyć, więc nie za wiele widać...
i jeszcze pare innych pytań


- gdzie winiety przed autostradą w Czechach, czy na wszystkich stacjach benzynowych będą?

- czy opłaca się omijać autostradę w Słowenii aby zaoszczędzić na winiecie? Jeśli tak to jak.
wejac
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wejac » 30.07.2012 14:04

Bardzo dziękuję za odpowiedz pozdrawiam :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 30.07.2012 14:20

agus87 napisał(a):z mapek Podgory znalazłam taką, której nie można powiekszyć, więc nie za wiele widać...


Może ta mapka będzie lepsza

http://www.i-makarska.com/images/storie ... velika.jpg
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 30.07.2012 20:31

kleeberg dzięki wielkie mapka super :)

ładne mi 200m.... na zadupiu będziemy mieszkać :D
z jednej strony dobrze, bo córa się wyśpi a i spacerkiem będzie gdzie iść


a podpowiedzcie jeszcze

jakie ubrania zabrać do Podgóry ? czy jakieś kurtko/swetrowe/bluzy się przydadzą? czy lepiej posłuchać ludzie, którzy mówią "w makarskiej zawsze jest pogoda i gorąco"
kasia72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 27.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia72 » 31.07.2012 13:57

Będziecie mieszkać u góry nad jadranką.
Ciepłych rzeczy nie zabieraj, my zawsze mamy po jednej bluzie na wszelki wypadek. Byliśmy w tamtych rejonach sześć razy i nigdy nie zakładaliśmy ciepłych ciuchów. W tym roku było tak gorąco że chętnie by się chodziło na Adama i Ewę :D

Udanych wakacji :papa:
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 31.07.2012 14:32

no sobie to tam mało co ciepłego wezmę tylko w razie wu no i na przejazd bo jednak 1350km to nie mało

więcej córci wezmę, też w razie wu, ale wpakuję w worek próżniowy co by za dużo miejsca nie zajmowało :D

dzięki :)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 31.07.2012 14:43

agus87 napisał(a):kleeberg dzięki wielkie mapka super :)

ładne mi 200m.... na zadupiu będziemy mieszkać :D

200 metrów, to pewnie w linii prostej ;).No, może do pierwszego kontaktu z wodą, to będzie, ale aby poplażować, to jednak z 400-450m.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 31.07.2012 20:31

spokojnie, spacerkiem w 10 osób się przejdziemy :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 03.08.2012 18:12

współczuję jak będziecie gdzieś koło 13 na obiad pod tą górę wracać
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 04.08.2012 07:32

Miejsce w którym jest Biuk, nie jest jeszcze tak wysoko.Wracałem z kolegą na wózkach inwalidzkich tak przez 10 dni na siestę i daliśmy radę mimo, iż ręce mamy niesprawne do tego stopnia, że w dłoniach nic nie utrzymamy.
szok13
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szok13 » 05.08.2013 00:09

Właśnie wróciliśmy ze wspaniałego pobytu w Chorwacji. Niestety tego odczucia absolutnie nie można powiązać z Podgorą. Wprost przeciwnie, zaraz po przyjeździe do tego miejsca przeżyliśmy właśnie szok! Wybraliśmy się w podróż w składzie 4 osoby dorosłe i 3 małych dzieci. W czasie prowadzonych w zwykłym trybie uzgodnień z właścicielką domu (wskazanego przez punkt informacji turystycznej w Podgorze!) przy ul. Ivana Gorana Kovaćića nr 7 nagle wyskoczył przyczajony w budynku prawdopodobnie mąż tej pani i, nie zważając na obecność dzieci, dzikimi wrzaskami o obraźliwym wydźwięku oraz poszturchiwaniami wręcz namacalnie dał nam do zrozumienia, że mamy natychmiast się wynosić. Chamskie zachowanie należało właściwie zgłosić na policję, ale prosta kalkulacja opłacalności takiego zadziałania w tych warunkach podyktowała nam niezwłoczne opuszczenie tej miejscowości tym bardziej, że zachowanie tego człowieka, pomimo ubolewania jego kobiety, było bezwzględne i jakieś dziwne - jego gesty przypominały działania wymuszające w warunkach bojowych. Jak się okazało dokonany wybór, choć trudny, był jednak trafny. Niniejszą relację o możliwości wystąpienia takich nieprzewidywalnych zdarzeń w standardowych, wydawałoby się, okolicznościach postanowiłem napisać nie bez oporu, ponieważ nadal żywię serdeczne odczucia wobec Chorwatów, od których kiedyś zaznałem znaczącej pomocy, ale uczyniłem to właśnie ze względu na tamtych ludzi aby tego rodzaju szaleńcy nie wpływali negatywnie na postrzeganie tego pięknego kraju, który mam nadzieję nadal odwiedzać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.08.2013 00:42

szok13 napisał(a):Właśnie wróciliśmy ze wspaniałego pobytu w Chorwacji. Niestety tego odczucia absolutnie nie można powiązać z Podgorą.

nagle wyskoczył przyczajony w budynku prawdopodobnie mąż tej pani


I z powodu jakiegoś JEDNEGO wariata twierdzisz, że (cała?!) Podgora to nie jest miejsce na wspaniały pobyt i udane wakacje?
8O 8O 8O :lol:

No bez jaj!
nera_rosa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nera_rosa » 05.08.2013 14:37

My mieszkaliśmy w tym czasie przy ul. Ivana Gorana Kovaćića nr 10 i jesteśmy zadowoleni :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone