Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Para dołączy do zwiedzających Chorwację.

Jeśli szukasz transportu i chcesz sie dołączyć się do kogoś, albo odwrotnie - masz do zaoferowania miejsce w samochodzie i możesz i chcesz zabrać Forumowicza - pisz w tym dziale. Można tu także szukać "spółki" na wyjazd.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noode
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) noode » 22.07.2019 22:52

Karolus1 napisał(a):Ja może napiszę tak:
Plan może i bardzo fajny ale moim zdaniem, jeśli ma być zrealizowany w tak krótkim czasie to raczej nie będzie tanio.

Przerabiałem już podobne wypady i zawsze mi wychodziło że
- albo tanio i wtedy wolno (najtańsze pociągi, autobusy, stop, dłuższy marsz, spanie często pod gołym niebem albo gdzieś na doczepkę)
- albo szybko znacznie drożej
Dość mała wydaje mi się kwota na jedzenie w Chorwacji - w zasadzie 1 obiad to 1/5 twojego zaplanowanego na ten cel budżetu.

Ja zwiedziłem na jednym wypadzie Węgry Rumunię i Bułgarię mając 200 marek w kieszeni. Ale wyjazd trwał ponad 3 tygodnie bo szybkie przemieszczanie się kosztuje.

Masz w pełni rację.
Niestety nie należę do osób, które lubią przebywać długo w jednym miejscu choćby było najpiękniejsze.
Mój cel to zobaczyć, zwiedzić, ocenić i wyjechać.
Od momentu założenia tego posta przesiaduje godzinami i analizuje najciekawsze warianty.
Po dokładnym zagłębieniu się w mapę Chorwacji stwierdzam, że niezależnie od tego gdzie pojadę, to praktycznie wszędzie będzie pięknie i się nie zawiodę.
Sama Istria kryje w sobie mnóstwo atrakcji i chyba najmądrzejszą opcją jest przyjeżdżanie co jakiś czas i zwiedzanie konkretnych krain osobno...
Póki co mój plan ciągle się kształtuje, obecnie wiem to, że przylatuje po południu 16.08 do Rijeki i wylatuje rano 22.08 z Zadaru.
Na tą chwilę stwierdziłem, że okres pomiędzy 16 a 19 to spontaniczne zwiedzanie rejonów właśnie Istrii.
Natomiast na 20.08 planuję zwiedzanie Parku Jezior Plitwickich, 21.08 to dotarcie do Zadaru i poświęcenie się jemu, aby 22.08 o najpóźniej o 7:30 być już na lotnisku.
Nauczyłem się już wyszukiwać połączenia międzymiastowe, dzień jutrzejszy poświęcę na wyszukiwaniu sprawdzonych i smacznych miejsc. Stworzę prowizoryczną siatkę połączeń z ewentualnymi możliwymi wariantami w przypadku, gdyby plany uległy zmianie.
Nie pamiętam czy pisałem wcześniej, ale zabieramy ze sobą wyłącznie dwa plecaki niedużych gabarytów.
W przeciągu tygodnia postaram się wykupić jak najlepsze ubezpieczenie obejmujące lot i pobyt.
Bilety lotnicze, które zakupiłem zawierają jedynie lot, bez rezerwacji miejsc i innych dodatków, jutro się zorientuje jaki jest koszt odprawy online.
Łącznie za bilety w dwie strony wydałem do tej pory 900 pln, co wydaje mi się atrakcyjną ceną.
Co do czasu pobytu, postanowiłem skrócić go do ~6 dni zamiast planowanych 9/10 z uwagi na zabezpieczenie lotów oraz z powodów zdroworozsądkowych (zwiedzenie określonych miejsc oddalonych od siebie w niedużej odległości).

O moich dalszych zmianach i przemyśleniach będę informować na bieżąco.
Z uwagi na fakt, że temat "cieszy się zainteresowaniem" to dla was oraz osób mojego pokroju, które planują podobny wypad postaram się o relację z wypadu i dodanie swoich przemyśleń oraz tego co bym zmienił, zrobił lepiej albo wyeliminował.

Pozdrawiam,
Dawid :)
Ostatnio edytowano 23.07.2019 00:48 przez noode, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.07.2019 23:00

noode napisał(a):Na tą chwilę stwierdziłem, że okres pomiędzy 16 a 19 to frywolne zwiedzanie rejonów właśnie Istrii.

Poczytaj kilka relacji.
klub-milosnikow-polwyspu-istria-t53130.html
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.07.2019 23:04

#Janusz Bajcer, miales racje, 50% bedzie sukcesem...
Ale to chyba dobry kierunek zwiedzania... ;)

pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.07.2019 23:05

Istria warta grzechu :wink: :idea:
Tylko w sierpniu dużo Włochów.
noode
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) noode » 23.07.2019 00:03

Janusz Bajcer napisał(a):Istria warta grzechu :wink: :idea:

A co z tymi Włochami nie tak? :D
Mam się obawiać o partnerkę...? :P
bigredone
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigredone » 23.07.2019 00:12

noode napisał(a):

" 16 a 19 to frywolne zwiedzanie rejonów właśnie Istrii."

Niee, przecież ma być "frywolnie"...
Ostatnio edytowano 23.07.2019 01:16 przez bigredone, łącznie edytowano 1 raz
noode
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) noode » 23.07.2019 00:45

bigredone napisał(a):
noode napisał(a):

" 16 a 19 to frywolne zwiedzanie rejonów właśnie Istrii."

Niee, przecież mam być "frywolnie"...

? :>

Proszę wybaczyć, jakimś cudem zamiast spontaniczne napisałem frywolne... idę spać, o 5:00 pobudka do pracy :P
artwro
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 23.07.2019 01:10

Powodzenia w zwiedzaniu i czekam na relację trzymając kciuki :papa:
Karolus1
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 23.07.2019 08:17

I widzę ze zaczyna rysować się realny plan :)

A Istria Piękna - Byłem tam dziesięć dni i w zasadzie co dziennie gdzieś wyjazd.

W zasadzie z plecakiem, bez dzieci, i całego wakacyjnego majdanu to gdybyś został na Istrii miał byś co robić przez te 6 dni. Piękne Miasteczka Rovin, Vrsar, Amfiteatr w Puli, i te na lądzie jak Motowun, Grozdian. Półwysep Kamieniak. Na koniec na jeziora Plitvickie, Zadar i do domu :)
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.07.2019 08:37

Karolus1 napisał(a):I widzę ze zaczyna rysować się realny plan :)

A Istria Piękna - Byłem tam dziesięć dni i w zasadzie co dziennie gdzieś wyjazd.

W zasadzie z plecakiem, bez dzieci, i całego wakacyjnego majdanu to gdybyś został na Istrii miał byś co robić przez te 6 dni. Piękne Miasteczka Rovin, Vrsar, Amfiteatr w Puli, i te na lądzie jak Motowun, Grozdian. Półwysep Kamieniak. Na koniec na jeziora Plitvickie, Zadar i do domu :)

I drugim "rzutem" ta piekniejsza czesc CRO - Dalmacja... ;)

pozdrawiam
DRZEW6
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 24.07.2019 11:53

Dużym wyzwaniem może być przemieszczenię się z Istrii do jezior plitwickich. Żeby je zwiedzić trzeba zacząć nie później niż 10.00 i trwa to do 17.00.Pytanie czy pod wieczór znajdzie się transfer do Zadaru i czy będzie po cały dniu chodzenia w upale na to ochota
euh
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 24.07.2019 12:11

Niekoniecznie będzie problem z powrotem z Plitvic do Zadaru https://www.buscroatia.com/hr/pretraga- ... 98&aS=1505
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.08.2019 10:42

No i zgodnie z zapowiedzią Noode powinien być już w Polsce. Teraz z niecierpliwością czekam na relację z wyprawy. Mam nadzieję, że wszystko się udało i wrażeń co niemiara.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.08.2019 11:03

Calapula napisał(a):No i zgodnie z zapowiedzią Noode powinien być już w Polsce. Teraz z niecierpliwością czekam na relację z wyprawy. Mam nadzieję, że wszystko się udało i wrażeń co niemiara.

Ciekawe, czy w ogóle wyjechał?
Calapula
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 26.08.2019 11:22

Bravik napisał(a):
Calapula napisał(a):No i zgodnie z zapowiedzią Noode powinien być już w Polsce. Teraz z niecierpliwością czekam na relację z wyprawy. Mam nadzieję, że wszystko się udało i wrażeń co niemiara.

Ciekawe, czy w ogóle wyjechał?

Pewnie się zaraz o wszystkim dowiemy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forumowy auto-stop.

Para dołączy do zwiedzających Chorwację. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019