Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.06.2021 15:08

Janusz Bajcer napisał(a):Smartfon na android.
Aplikacja UCC pobrana z Google Play i jest na pulpicie.

No to kicha, u mnie w sklepie Google Play nic takiego sie nie wyświetla, prawdopodobnie ze względu na dość starą wersję Androida (v. 6.1) na moim Note 4 :cry:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2021 15:12

Chris_M napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Smartfon na android.
Aplikacja UCC pobrana z Google Play i jest na pulpicie.

No to kicha, u mnie w sklepie Google Play nic takiego sie nie wyświetla, prawdopodobnie ze względu na dość starą wersję Androida (v. 6.1) na moim Note 4 :cry:

A co wpisujesz w szukajce? Jak wpisałem Unijny Certyfikat Covid to mi nie znalazło, a jak samo UCC to się pojawiła :wink:
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.06.2021 15:25

dids76 napisał(a):
Chris_M napisał(a):No to kicha, u mnie w sklepie Google Play nic takiego sie nie wyświetla, prawdopodobnie ze względu na dość starą wersję Androida (v. 6.1) na moim Note 4 :cry:

A co wpisujesz w szukajce? Jak wpisałem Unijny Certyfikat Covid to mi nie znalazło, a jak samo UCC to się pojawiła :wink:

I jedno i drugie oraz jeszcze kilka innych, a wszystko bez efektu. Już nie ma aplikacji "Zaszczepieni", natomiast proponuje mi aplikacje:
"STOP COVID", "Kwarantanna domowa", "mObywatel", "Open WHO" i jeszcze kilka innych, ale UCC nie ma.
stachan
Opiekun działu Hyde Park

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2021 15:38

Chris_M, aplikacja jest dostępna -> klik
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.06.2021 15:45

Android min. 6.0
stachan
Opiekun działu Hyde Park

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2021 15:46

Istnieje kilka powodów dla których niektóre aplikacje nie wyświetlają się w GooglePlay:

*nasz system nie jest zgodny z danymi aplikacjami
Częstym powodem braku możliwości znalezienia i zainstalowania aplikacji jest niezgodność systemu. Większość nowych aplikacji tworzona jest na nowe wersje systemu Android, dlatego warto sprawdzić czy producent naszego sprzętu nie przygotował aktualizacji dla naszego systemu.

*urządzenie nie jest zgodne z aplikacjami
Zdarza się, że szukana przez nas aplikacja jest przeznaczona jedynie na tablety, dlatego też nie wyświetla się ona w sklepie Google Play na smartfonach.

*blokada regionalna
Częstym powodem braku wyświetlania szukanej aplikacji jest blokada regionalna nakładana na aplikację. Oznacza to, że osoby mieszkające poza regionem np.: Stanów Zjednoczonych nie mogą pobrać danej aplikacji na swoje urządzenia.

*aplikacja została usunięta
Możliwe jest, że szukana przez nas aplikacja mogła zostać usunięta ze sklepu na prośbę producenta lub z powodu luki bezpieczeństwa.
stachan
Opiekun działu Hyde Park

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2021 15:47

Janusz Bajcer napisał(a):Android min. 6.0

Właśnie doczytałem, że:

Wymaga Androida
7.0 i nowsze
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 15:51

No to w końcu, do czego służy ucc?
stachan
Opiekun działu Hyde Park

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.06.2021 15:53

UCC – Unijny Certyfikat Covid – to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia przygotowana do działania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, umożliwiająca zweryfikowanie, czy kod QR UCC przedstawiany przez osobę jest poprawny i ważny. Aplikacja pokazuje też podstawowe dane o właścicielu kodu QR, w tym imiona, nazwisko, datę urodzenia oraz unikalny identyfikator certyfikat. Osoba, która przedstawia kod QR do skanowania, wyraża równocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w tym kodzie. Dane nie są zapisywane na urządzeniu skanującym.

Przy okazji, to warto postawić pytanie czy ten zapis:

do działania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej

oznacza, że aplikacja działa jedynie w naszym kraju? :roll:
Chris_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 11.06.2021 16:11

stachan napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Android min. 6.0

Właśnie doczytałem, że:

Wymaga Androida
7.0 i nowsze

I już mamy pełną jasność:

UCC - aplikacja niedostępna.jpg
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 11.06.2021 16:14

naszastruga napisał(a):No to w końcu, do czego służy ucc?

Prowadzisz np. hotel, masz narzucony limit gości, ale do tego limitu nie są wliczani zaszczepieni. Masz możliwość zweryfikowania prawdziwości okazanego Ci kodu QR.
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 16:24

stachan napisał(a):
UCC – Unijny Certyfikat Covid – to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia przygotowana do działania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, umożliwiająca zweryfikowanie, czy kod QR UCC przedstawiany przez osobę jest poprawny i ważny. Aplikacja pokazuje też podstawowe dane o właścicielu kodu QR, w tym imiona, nazwisko, datę urodzenia oraz unikalny identyfikator certyfikat. Osoba, która przedstawia kod QR do skanowania, wyraża równocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w tym kodzie. Dane nie są zapisywane na urządzeniu skanującym.

Przy okazji, to warto postawić pytanie czy ten zapis:

do działania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej

oznacza, że aplikacja działa jedynie w naszym kraju? :roll:

Tak, działa tylko u nas bo to jest polska aplikacja do skanowania.

Informacja o certyfikacie zawarta jest w kodzie QR i to on ma mieć ujednolicony unijny format.
anakin
Admin + MLM

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.06.2021 17:03

A ja mam pytanie, bo od kilku tygodni na IKP, jeżeli chcę pobrać certyfikat mam taki komunikat:

Wygenerowanie Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) nie jest możliwe. Jeśli jesteś po szczepieniu, jesteś ozdrowieńcem lub masz negatywny wynik testu, skontaktuj się z punktem szczepień lub mobilnym punktem pobrań.

Dzwoniłem na Telefoniczną Informację Pacjenta i do Sanepidu i nikt nie wie co jest tego przyczyną.
Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
naszastruga
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.06.2021 17:08

Na szybko - przy powrocie do Polski osób zaszczepionych kwarantanna nie dotyczy?
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.06.2021 17:14

Osoby zaszczepione są zwolnione z kwarantanny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Pandemia koronawirusa a wakacje 2021 - strona 160
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021