Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmaciazek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmaciazek » 25.07.2014 21:37

Witam!
Jestem w tej chwili w Ruskamen ( 7km za Omisem) służę najnowszymi aktualnościami.
Barjavel.mods
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.03.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barjavel.mods » 27.07.2014 00:27

bubadge napisał(a):To dobrze się składa, można się gdzieś tam umówić. Co prawda moja córa ma zaledwie 6 miesięcy więc dzieciaki raczej się nie dogadają zbytnio :) ale zawsze fajnie mieć tam jakiś znajomych :) Kiedy wyjeżdżacie ?


witam serdecznie. wybieramy się z rodzinką w te strony (planujemy Duce lub Omis) 6.08-17.08.
Jedziemy z pociechami 8 lat i 10 miesięcy. Mógłbym prosić o pomoc w znalezieniu kwatery. Zapytałem juz w innym wątku ale chyba nie zaszkodzi i tutaj. Z ofert ogólno-internetowych nic nie udało się znaleźć. ja chcę jechać w ciemno tylko nie wiem czy z 10 miesięcznym szkrabem to nie za duże ryzyko - nie mam doświadczenia w tak długich wyjazdach. Może mogli byście mi pomóc drodzy CRO-maniacy ;)
wszelkie informacje mile widziane ;)

aha jeszcze jedno pytanko się przypomniało - czy w samym Omisiu mogę liczyć na piaszczystą plażę
kmaciazek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmaciazek » 27.07.2014 07:03

Z własnego doświadczenia mogę polecić miejscowość Duce która jest 3 km przed Omisem. Dla rodzin z małymi dziećmi miejsce idealne, plaże z baaaardzo łagodnym, piaszczystym zejściem w wodzie. Plaże takie ciągną się do samego Omisa, jednak im bliżej miasta tym bardziej tłoczno. Polecam w Duce apartamenty Anka. Przemili ludzie, warunki bardzo dobre i nie jest drogo. Do plaży ok 100m, do sklepu ok 70m.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 28.07.2014 07:29

Barjavel.mods napisał(a):
bubadge napisał(a):To dobrze się składa, można się gdzieś tam umówić. Co prawda moja córa ma zaledwie 6 miesięcy więc dzieciaki raczej się nie dogadają zbytnio :) ale zawsze fajnie mieć tam jakiś znajomych :) Kiedy wyjeżdżacie ?


witam serdecznie. wybieramy się z rodzinką w te strony (planujemy Duce lub Omis) 6.08-17.08.
Jedziemy z pociechami 8 lat i 10 miesięcy. Mógłbym prosić o pomoc w znalezieniu kwatery. Zapytałem juz w innym wątku ale chyba nie zaszkodzi i tutaj. Z ofert ogólno-internetowych nic nie udało się znaleźć. ja chcę jechać w ciemno tylko nie wiem czy z 10 miesięcznym szkrabem to nie za duże ryzyko - nie mam doświadczenia w tak długich wyjazdach. Może mogli byście mi pomóc drodzy CRO-maniacy ;)
wszelkie informacje mile widziane ;)

aha jeszcze jedno pytanko się przypomniało - czy w samym Omisiu mogę liczyć na piaszczystą plażę

Na czysto piaszczystą jak nad polskim morzem to nie, ale na żwirkową - owszem. Jest to główna plaża w Omisu.
Ostatnio edytowano 29.07.2014 21:57 przez M@rlon, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.07.2014 21:07

Barjavel.mods napisał(a):aha jeszcze jedno pytanko się przypomniało - czy w samym Omisiu mogę liczyć na piaszczystą plażę


Owszem, jest tam piaszczysta plaża, ale daleko jej do piaszczystej plaży znad Bałtyku.
W mojej relacji z tegorocznego pobytu w Omišu umieściłam post na temat tej plaży i zobrazowałam go filmem, więc możesz zobaczyć własnymi oczami, jak ona wygląda.
Piaszczysta plaża w Omišu
bubadge
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubadge » 29.07.2014 20:48

Witam ponownie!
Mam małą prośbę czy moglibyście podpowiedzieć jakimi drogami, gdzie się najlepiej kierować z Wrocławia do Omiś? Myślałem o takiej trasie https://goo.gl/maps/PTW0g co o Tym myślicie ? Może ktoś jechał tą drogą niedawno, jakieś utrudnienia, przebudowy dróg ? Każda informacja cenna :D Z góry dzięki za informacje.
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 29.07.2014 21:37

Slick napisał(a):Witajcie

czy ktoś może wie, kiedy w tym roku w Omisu odbędzie się inscenizacja bitwy pirackiej (Gusarska bitka) ?
Ostatnio piraci są u mojego dziecka na topie i bardzo chciało by ta bitwę zobaczyć.
Z tego co wiem to chyba w sierpniu się to odbywa tylko kiedy dokładnie ?

pozdrav
Slick


Nie wiem kiedy się odbędzie, ale wiem że jest godna obejrzenia, super sprawa. Będąc podczas pierwszego pobytu w CRO mieliśmy okazję oglądać ją w drugiej połowie sierpnia. W Omiśu można powiedzieć że są jakieś atrakcje codziennie.
Miłego pobytu w Omiśu, proszę pozdrowić Omiś ode mnie :papa:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 29.07.2014 21:55

Gusarska bitka 18 sierpnia 2014
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 30.07.2014 08:18

Slick napisał(a):
fleischman napisał(a):ale za to takie coś Ci wyszukałem :)
http://www.omis.hr/2014pdf/KalendarKD2014.pdf
Gusarska Bitka 18.08.2014 godz 19.30
pozdrav!


dzięki wielkie :)
Barjavel.mods
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.03.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barjavel.mods » 31.07.2014 19:25

@dhmegi - bardzo, bardzo dziękuję - filmiki bardzo pouczające i już wiemy gdzie na pewno się nie wybierać z wózkiem.
Plaża fakt żwirowa - z tego co udało mi się wyczytać na forum to jednak pierwszy plan (Duce) bedzie naszym miejscem. Choc Omiś na pewno bedziemy zwiedzać na ile mały Jasio pozwoli.
Zdecydowaliśmy się na podróż w ciemno - choć wiadomo że jedni to chwalą a inni odradzają.
leszno.tomasz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.05.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszno.tomasz » 02.08.2014 07:07

Ja wchodziłem od rzeki przy punkcie zbiórki raftingu. Dzieciaki 8 - 11 lat nie do powstrzymania - prawie biegiem na samą górę. Polecam - punkt obowiązkowy.
Marta123456
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.07.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta123456 » 02.08.2014 21:45

Jestem w Omisiu i dzisiaj byliśmy zwiedzić wodospady KRKA. Jak wyjeżdzaliśmy z Omisia ok godz. 11 to mijaliśmy dużo stojących z napisem " apartameny". Potem wracaliśmy ok 18 tej to od wjazdu za Splitem tez stali. Także z apartamentami nie ma problemu. Wydaje mi się, że w tym roku jest mniej turystów. Można jechać w ciemno z apartamentem nie będzie problemu, chociaż my rezerwujemy już w marcu, jakoś trudno nam się wybrać w ciemno.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.08.2014 19:54

Marta123456 napisał(a):Jestem w Omisiu i dzisiaj byliśmy zwiedzić wodospady KRKA


Witam.
Jeśli byłaś na wodospadach Krka, to będziesz wiedziała najlepiej, czy można się tam dalej kąpać. Mnie w tym roku w czerwcu pilot naszej wycieczki mówił, iż nie ma już możliwości kąpieli pod wodospadem, że wprowadzono zakaz. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo to atrakcja, którą ściąga tam tłumy turystów, ale z drugiej strony, dlaczego miałby kłamać. Mówił to do całej grupy, nie tylko do mnie.
bubadge
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 02.06.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubadge » 15.08.2014 09:49

Wlasnie wczoraj wrocilem z Wodospadow Krka, kapiel jak najbardziej mozliwa - niesamowite przezycie. Piekne widoki. Polecam w 100% !
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 15.08.2014 21:03

Potwierdzam. Kapiel mozliwa i zalecana:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone