Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Omiš - aktualności 2021

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.09.2021 21:28

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Po drugiej stronie Strabag widać, że działa na bieżąco.

Po drugiej czyli której?

Z tej :)
Sprzęt pracował każdego dnia podczas naszego pobytu.

001.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów 2020/21

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.09.2021 06:36

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Po drugiej stronie Strabag widać, że działa na bieżąco.

Po drugiej czyli której?

od strony interioru: jest wydrążony tunel w skale, zrobiona przecinka leśna, teraz chyba umocnienia, bo im się obsuwa osuwisko z lasem
Winacz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winacz » 07.09.2021 09:36

Panowie i Panie chciałem zapytać czy ktoś z Was w tym roku korzystał z tych łodzi co tak chętnie do nich zachęcają. Chciałem się wybrać ale nie wiem którą wybrać i czy ogólnie warto. Może ktoś coś doradzi?
xartx
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) xartx » 07.09.2021 15:46

Polecam MARIANO. Wycieczka do Supetar od 9:00 do 15:00. 130 kun za dorosłych, 60 albo 70 dzieci. W pierwszą stronę sok i rakija, w drodze powrotnej butelka wina i makrela lub kurczak. Parkuje jako pierwszy od mostu po stronie wesołego miasteczka.
Winacz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winacz » 07.09.2021 17:01

xartx napisał(a):Polecam MARIANO. Wycieczka do Supetar od 9:00 do 15:00. 130 kun za dorosłych, 60 albo 70 dzieci. W pierwszą stronę sok i rakija, w drodze powrotnej butelka wina i makrela lub kurczak. Parkuje jako pierwszy od mostu po stronie wesołego miasteczka.

Dzięki bardzo!
te kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 06:17

Bardzo zaskoczyło mnie z jaką częstotliwością widziałem autobus podmiejski (przegubowiec) nr 60, kursujący na trasie Split - Podstrana - Omis.
Zwróciłem na to uwagę, bo jeszcze nigdy nie widziałem tak często kursującego autobusu w Chorwacji, nawet w miesiącach szkolnych.
Także jakby ktoś chciał poruszać się tam autobusem, to może się przydać.
marze_na
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.09.2021 06:54

te kiero napisał(a):Bardzo zaskoczyło mnie z jaką częstotliwością widziałem autobus podmiejski (przegubowiec) nr 60, kursujący na trasie Split - Podstrana - Omis

Potwierdzam :D .
Kursy co pół godziny. Jako, że urlop mieliśmy bezsamochodowy korzystaliśmy z tego połączenia.
Rozkład jazdy tutaj
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.09.2021 07:19

te kiero napisał(a):Bardzo zaskoczyło mnie z jaką częstotliwością widziałem autobus podmiejski (przegubowiec) nr 60, kursujący na trasie Split - Podstrana - Omis.
Zwróciłem na to uwagę, bo jeszcze nigdy nie widziałem tak często kursującego autobusu w Chorwacji, nawet w miesiącach szkolnych.

Po przeciwnej stronie Splitu kursuje autobus 37. Jeździ do Trogiru z jeszcze większą częstotliwością - kursy co 20 minut.
te kiero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 18:44

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Bardzo zaskoczyło mnie z jaką częstotliwością widziałem autobus podmiejski (przegubowiec) nr 60, kursujący na trasie Split - Podstrana - Omis.

Po przeciwnej stronie Splitu kursuje autobus 37. Jeździ do Trogiru z jeszcze większą częstotliwością - kursy co 20 minut.

A tego też widziałem, wpierdzielił mi się przy prędkości 80km/h :x
MrOwA
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrOwA » 27.12.2021 17:09

Hej Przymierzam się do znalezienia kwatery w Stanici. Czy są tam jakieś fajne miejsca aby coś zjeść i wypić dobra kawkę.
W samym Omis możecie tez coś polecić?
A może macie jakieś sprawdzone apartamenty? Zaczynam poszukiwania i będę wdzięczny za pomoc.
kadetdudi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 27.12.2021 20:27

Czy ktoś wie czy "Bitwa Piracka" w Omisiu każdego roku jest 18 sierpnia? Nie mogę też znaleźć informacji odnośnie przyszłorocznej. Dzięki.
empire13
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.12.2021 23:19

kadetdudi napisał(a):Czy ktoś wie czy "Bitwa Piracka" w Omisiu każdego roku jest 18 sierpnia? Nie mogę też znaleźć informacji odnośnie przyszłorocznej. Dzięki.

Wg Googla tak.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.12.2021 23:08

kadetdudi napisał(a):Czy ktoś wie czy "Bitwa Piracka" w Omisiu każdego roku jest 18 sierpnia? Nie mogę też znaleźć informacji odnośnie przyszłorocznej. Dzięki.

Z tego co wiem niestety bitwa w tym roku nie odbyła się. Wynikało to z zaleceń bezpieczeństwa, był zakaz imprez masowych.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne