Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1974
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1974 » 24.06.2014 21:43

Cześć a powiedzcie czy w okolicy Omiśu można sobie ponurkować i czy woda jest przejrzysta? Ja jade zobaczyć do Lisićiny :papa:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 25.06.2014 09:10

Sierek napisał(a):Nigdy nie było płatne (bywam tam od 14 lat) więc w tym roku pewnie też.

Dziękuję za odpowiedź :D
Pozdrav :papa:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 25.06.2014 09:34

Witam. Dla mnie Omiś piękne miasteczko. Urokliwe uliczki , piękna Cetina i wąwóz. Rafting super , plaża duża piasek woda ciepła. Właśnie wczoraj byliśmy po raz kolejny w tym pięknym miasteczku i było znowu super. Pozdrawiam.
larwa5
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) larwa5 » 25.06.2014 23:03

Witam i pozdrawiam ziomala z Gliwic. Wnioskując po wpisie Omiś został zaliczony. Ja startuję do Omisia równo za miesiąc, więc już zaczęło się odliczanie i przygotowania do wyjazdu. Jakieś wskazówki lub rady mile widziane. Pozdrawiam :hut: .
DCK
Mistrz Ekstraklasy
Avatar użytkownika
Posty: 1240
Dołączył(a): 04.02.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) DCK » 26.06.2014 06:26

larwa5 napisał(a): Jakieś wskazówki lub rady mile widziane. Pozdrawiam :hut: .

Jeżeli nastawiacie się na "jedzenie na mieście" to polecam konobę Puljiz na starówce. Bardzo smaczne jedzenie, miła i sprawna obsługa (przynajmniej tak to wyglądało rok temu) ;) Udanego pobytu, Pozdrav.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 26.06.2014 07:27

larwa5 napisał(a):Jakieś wskazówki lub rady mile widziane. Pozdrawiam :hut: .


Omiš to cudownie miasteczko i naprawdę jest tam co robić. Jeżeli chodzi o jedzenie to ja również polecam Puljiz - przepyszne jedzenie.
Z miasteczka można wejść na Mirabellę, z której roztacza się widok na całą okolicę, natomiast ja polecam wdrapać się na Forticę Starigrad (zachęcam, by wybrać się tam wczesnym rankiem, gdyż upał może potem uniemożliwić wejście na samą górę). Roztacza się stamtąd obłędny widok, słyszałam, że jak jest idealna pogoda to podobno widać stamtąd nawet Włochy.
Z innych atrakcji polecam rafting - fantastyczna przygoda.
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 26.06.2014 17:18

Znacie jakieś ciekawe konoby w centrum lub na obrzezach miasteczka? Intresują mnie przestronne, typowo chorwackie wnętrza ;)
larwa5
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 18.06.2009
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) larwa5 » 26.06.2014 21:46

Witam. Dziękuję za informacje o Omisiu i proszę o więcej. Tak jak zaznaczyłem, odliczanie do wyjazdu ruszyło. Jest to nasz dopiero drugi wyjazd do Chorwacji - pierwszy raz w 2009 roku, uznany jako "chrzest bojowy" bo jechaliśmy sami tak daleko, w czerwcu kiedy akurat chyba w całej Chorwacji zawaliła się pogoda (na pewno są tacy co to pamiętają), wyjazd zaliczył sporo wpadek i śmiesznych sytuacji, ale wspomnienia i wrażenia bezcenne.
Miałem to nawet opisać, ale czas jakoś szybko przeleciał. Wtedy były to: Baska Voda, Makarska, Podgora, Tucepi, Igrane - tam mieszkaliśmy - no i oczywiście Dubrownik. Teraz będą Plitwickie Jeziora a docelowo Omiś i wypady w okolice. Myślę, że teraz coś opiszę. Ale dość tego przynudzania. Pozdrawiam i spadam :hut:
adrianbol
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.04.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianbol » 29.06.2014 10:57

mirasowski napisał(a):Witam. Dla mnie Omiś piękne miasteczko. Urokliwe uliczki , piękna Cetina i wąwóz. Rafting super , plaża duża piasek woda ciepła. Właśnie wczoraj byliśmy po raz kolejny w tym pięknym miasteczku i było znowu super. Pozdrawiam.


Witam
Proszę o więcej informacji bo pod koniec lipca wybieram się z rodziną w to miejsce.Czy trudno poruszać się w tym miejscu na wózku inwalickim bo mama córkę w wieku 11 lat i taki mam problem .I co można zobaczyć w pobliżu.
Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
darek1974
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.06.2014
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1974 » 29.06.2014 17:10

Mam pytanko czy można w okolicy sobie ponurkować? :D
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 29.06.2014 19:46

Polecam relację Gosi:
omis-2014-zipline-i-inne-atrakcje-filmy-t45611.html
Jak najbardziej w temacie :papa:
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 29.06.2014 20:59

Prosze o podpowiedz o trase na Forticę Starigrad. Rok temu zaliczylem Mirabelle. A, ze dzieci male wiec nie chcialem ich forsowac. Ponoc mozna tam na 2 sposoby dotrzec, opcja samochod I pieszo lub calosc pieszo..
umca
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 23.07.2012
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca » 30.06.2014 07:10

To i ja zapytam.
Jak to jest z tym festiwalem/konkursem klap w Omisiu?
Odbywa się co tydzień?
W jakim miejscu? :)
Z góry dziękuję.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 30.06.2014 07:32

ronnie napisał(a):Prosze o podpowiedz o trase na Forticę Starigrad. Rok temu zaliczylem Mirabelle. A, ze dzieci male wiec nie chcialem ich forsowac. Ponoc mozna tam na 2 sposoby dotrzec, opcja samochod I pieszo lub calosc pieszo..


Na Forticę można wejść podobno z centrum miasta, ja natomiast wchodziłam bezpośrednio od strony apartamentu (wychodząc z założenia, że nie ma sensu schodzić do starego miasta, skoro jestem już na jakiejś wysokości). Od apartamentu szłam w górę po schodach oraz drogami dojazdowymi do apartamentów, znajdujących się na wyższych partiach zbocza góry. Tam znajdowały się ze 2 znaki, wskazujące kierunek na Forticę. Myślę, że spokojnie można wjechać samochodem tam, gdzie znajdują się apartamenty położone najwyżej, a dalej można iść już pieszo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiś 2014 - aktualności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2014 07:53

umca napisał(a):To i ja zapytam.
Jak to jest z tym festiwalem/konkursem klap w Omisiu?
Odbywa się co tydzień?
W jakim miejscu? :)
Z góry dziękuję.


Molim :arrow: http://fdk.hr/

Festiwal klap jest raz w roku, trwa kilka dni ... a co co tydzień w sezonie jest zapewne jakaś fešta :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone