Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Omiś - aktualności 2019

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 20:51

Rejs statkiem po rzece dla rodziny 2+2 jest tak jak opisują inne osoby wcześniej. Cena wyjściowa 200 kun dla nas się zaczęła. Można się targować z niektórymi. Najważniejsze żeby wybrać gdzie nie ma na maksa upchanych ludzi bo jak się w słońcu będzie płynęło 40 minut to lekko człowiek ma dosyć.

Można wejść jeszcze na zamek, ale wejście wiadomo płatne. Dzieci free, dorośli 25 kun. Schody wąskie i śliskie więc z małymi dziećmi średnia atrakcja. Żeby wejść na samym szczyt trzeba po drabinie wspinać się....
krasiu666
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 02.09.2018 22:16

dominikzw napisał(a):Rejs statkiem po rzece dla rodziny 2+2 jest tak jak opisują inne osoby wcześniej. Cena wyjściowa 200 kun dla nas się zaczęła. Można się targować z niektórymi. Najważniejsze żeby wybrać gdzie nie ma na maksa upchanych ludzi bo jak się w słońcu będzie płynęło 40 minut to lekko człowiek ma dosyć.

Można wejść jeszcze na zamek, ale wejście wiadomo płatne. Dzieci free, dorośli 25 kun. Schody wąskie i śliskie więc z małymi dziećmi średnia atrakcja. Żeby wejść na samym szczyt trzeba po drabinie wspinać się....

Masakra
Jeśli by ktoś pytał dla czego to odpowiem jutro. Problem w tym że na twierdze niema windy chyba?
batek6
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) batek6 » 23.06.2019 14:24

Witam wszystkich,

W tym roku w lipcu lecimy do Nemiry - w sumie bardzo blisko Omisu - może macie do podrzucenia namiary na jakieś spokojne miejscówki nad morzem w tych okolicach? Mogą być miejsca z dojazdem własnym autem w okolicy.
dzieki
jan ostrzycki
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 24.06.2019 12:06

batek6 napisał(a):Witam wszystkich,

W tym roku w lipcu lecimy do Nemiry - w sumie bardzo blisko Omisu - może macie do podrzucenia namiary na jakieś spokojne miejscówki nad morzem w tych okolicach? Mogą być miejsca z dojazdem własnym autem w okolicy.
dzieki

Na bardzo spokojne miejscówki w Nemirze nie licz. Plaże przy N. są niewielkie, kamieniste, czyste i umiarkowanie tłoczne, bo korzystają z nich tylko mieszkańcy pobliskich kwater. Z powodu braku miejsc do zaparkowania samochodem nie korzystają z nich przyjezdni z innych miejsc. Przy plażach nie ma knajp (no, jedna jest) i dyskotek więc można liczyć na umiarkowany spokój i czystą wodę. Szukając innej plaży trzeba odjechać kawałek w stronę Makarskiej i patrzeć gdzie ludzie zostawiają auta. Do Omisia bym się nie pchał, bo tamtejsza plaża miejska jest wyjątkowo niefajna, brudna, tłoczna, hałaśliwa jak nad Bałtykiem.
volka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 26.06.2019 12:30

Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele. Najbardziej przekonuje mnie póki co Dugi rat. Wszystkie apartamenty ulokowane ok.300-400 m od plaży. Chodzi o to żeby w miejscowości było gdzie pospacerowac,żeby był jakiś market,bankomat,knajpki. Ale z drugiej strony żeby plaże nie były przepełnione. Dlatego nie jestem pewna co do Breli.
Co możecie polecić?
samcro
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) samcro » 26.06.2019 17:51

cześć,
wybieram się w tym roku do Stanici, stad moje pytania,
- można piechota dojść ze Stanici do Omisia? (oczywiście chodnikiem a nie skrawkiem drogi)
- są w Stanici jakieś sklepy, piekarnia?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2019 18:29

volka napisał(a):Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele...
Supetar owszem, 40 km od Omisa ale to na wyspie Brać :mrgreen:
Omis-Split i dalej przeprawa promem, razem 40 km ;)
No i polecam oczywiście :)
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 26.06.2019 19:10

Mam w planie wycieczkę na Zamek Piratów i później zejście gdzieś do konoby. Może ktoś polecić coś w okolicy sprawdzonego? Będę z dwójką dzieci (6 i 4 lata). Dzięki.
sebula
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebula » 26.06.2019 20:11

gusia-s napisał(a):
volka napisał(a):Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele...

Sumpetar to mała wioska przed Dugim Ratem :D całkiem fajna jako baza wypadowa.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2019 20:23

samcro napisał(a):cześć,
wybieram się w tym roku do Stanici, stad moje pytania,
- można piechota dojść ze Stanici do Omisia? (oczywiście chodnikiem a nie skrawkiem drogi)
- są w Stanici jakieś sklepy, piekarnia?

Przy Jadrance brak chodników, a brzeg morza stromy i ścieżki do Omiš nie ma.

stanici-k-omisia-jakie-wrazenia-t27765-30.html

http://www.omisinfo.com/pl/omis/stanici/

Zakupy zrobisz w jednym z dwóch sklepów spożywczych, oferujących świeże pieczywo, owoce i warzywa.

Najbliższy supermarket, bank i lekarz znajdują się w Omiš.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2019 20:51

sebula napisał(a):
gusia-s napisał(a):

Sumpetar to mała wioska przed Dugim Ratem :D całkiem fajna jako baza wypadowa.
Do niego jest ok. 7 km z Omisa, dlatego pomyślałam, że chodź o Supetar na Brac, bo była mowa o odległości 30-40 km :)
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.06.2019 15:54

Jeśli ktoś szuka w okolicy Omis kwatery to mój gospodarz ma kilka terminów wolnych w Lokvie Rogoznicy. Mam pytanie do osób, które korzystały z busa-melexa restauracji Kremenko mianowicie ile kosztuje jazda nim i skąd rusza?
volka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 28.06.2019 16:46

Amatus1 właśnie skończyłam czytać Twoje relacje z pobytów w Łokvie. Czy możesz napisać w jakich terminach (10 noclegów między lipcem a sierpniem) Twój gospodarz ma coś wolnego i jakie ceny? Byłby apartament dla zestawu 2+3?
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2019 09:51

O której godzinie na głównym placu w Splicie odgrywane są przedstawienia z żołnierzami i cesarzem. Raz trafiliśmy o 12 na taki spektakl ale zastanawia nas czy jest jeszcze później
batek6
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) batek6 » 02.07.2019 20:59

jan ostrzycki napisał(a):
batek6 napisał(a):Witam wszystkich,

dzieki

Na bardzo spokojne miejscówki w Nemirze nie licz. Plaże przy N. są niewielkie, kamieniste, czyste i umiarkowanie tłoczne, bo korzystają z nich tylko mieszkańcy pobliskich kwater. Z powodu braku miejsc do zaparkowania samochodem nie korzystają z nich przyjezdni z innych miejsc. Przy plażach nie ma knajp (no, jedna jest) i dyskotek więc można liczyć na umiarkowany spokój i czystą wodę. Szukając innej plaży trzeba odjechać kawałek w stronę Makarskiej i patrzeć gdzie ludzie zostawiają auta. Do Omisia bym się nie pchał, bo tamtejsza plaża miejska jest wyjątkowo niefajna, brudna, tłoczna, hałaśliwa jak nad Bałtykiem.

A ma jakieś Wasze ulubione miejsca w okolicy, gdzie warto faktycznie zaglądnąć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Omiś - aktualności 2019 - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019