Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 02.09.2018 21:51

Rejs statkiem po rzece dla rodziny 2+2 jest tak jak opisują inne osoby wcześniej. Cena wyjściowa 200 kun dla nas się zaczęła. Można się targować z niektórymi. Najważniejsze żeby wybrać gdzie nie ma na maksa upchanych ludzi bo jak się w słońcu będzie płynęło 40 minut to lekko człowiek ma dosyć.

Można wejść jeszcze na zamek, ale wejście wiadomo płatne. Dzieci free, dorośli 25 kun. Schody wąskie i śliskie więc z małymi dziećmi średnia atrakcja. Żeby wejść na samym szczyt trzeba po drabinie wspinać się....
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 02.09.2018 23:16

dominikzw napisał(a):Rejs statkiem po rzece dla rodziny 2+2 jest tak jak opisują inne osoby wcześniej. Cena wyjściowa 200 kun dla nas się zaczęła. Można się targować z niektórymi. Najważniejsze żeby wybrać gdzie nie ma na maksa upchanych ludzi bo jak się w słońcu będzie płynęło 40 minut to lekko człowiek ma dosyć.

Można wejść jeszcze na zamek, ale wejście wiadomo płatne. Dzieci free, dorośli 25 kun. Schody wąskie i śliskie więc z małymi dziećmi średnia atrakcja. Żeby wejść na samym szczyt trzeba po drabinie wspinać się....

Masakra
Jeśli by ktoś pytał dla czego to odpowiem jutro. Problem w tym że na twierdze niema windy chyba?
batek6
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2019
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) batek6 » 23.06.2019 15:24

Witam wszystkich,

W tym roku w lipcu lecimy do Nemiry - w sumie bardzo blisko Omisu - może macie do podrzucenia namiary na jakieś spokojne miejscówki nad morzem w tych okolicach? Mogą być miejsca z dojazdem własnym autem w okolicy.
dzieki
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 24.06.2019 13:06

batek6 napisał(a):Witam wszystkich,

W tym roku w lipcu lecimy do Nemiry - w sumie bardzo blisko Omisu - może macie do podrzucenia namiary na jakieś spokojne miejscówki nad morzem w tych okolicach? Mogą być miejsca z dojazdem własnym autem w okolicy.
dzieki


Na bardzo spokojne miejscówki w Nemirze nie licz. Plaże przy N. są niewielkie, kamieniste, czyste i umiarkowanie tłoczne, bo korzystają z nich tylko mieszkańcy pobliskich kwater. Z powodu braku miejsc do zaparkowania samochodem nie korzystają z nich przyjezdni z innych miejsc. Przy plażach nie ma knajp (no, jedna jest) i dyskotek więc można liczyć na umiarkowany spokój i czystą wodę. Szukając innej plaży trzeba odjechać kawałek w stronę Makarskiej i patrzeć gdzie ludzie zostawiają auta. Do Omisia bym się nie pchał, bo tamtejsza plaża miejska jest wyjątkowo niefajna, brudna, tłoczna, hałaśliwa jak nad Bałtykiem.
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 26.06.2019 13:30

Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele. Najbardziej przekonuje mnie póki co Dugi rat. Wszystkie apartamenty ulokowane ok.300-400 m od plaży. Chodzi o to żeby w miejscowości było gdzie pospacerowac,żeby był jakiś market,bankomat,knajpki. Ale z drugiej strony żeby plaże nie były przepełnione. Dlatego nie jestem pewna co do Breli.
Co możecie polecić?
samcro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.07.2018
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) samcro » 26.06.2019 18:51

cześć,
wybieram się w tym roku do Stanici, stad moje pytania,
- można piechota dojść ze Stanici do Omisia? (oczywiście chodnikiem a nie skrawkiem drogi)
- są w Stanici jakieś sklepy, piekarnia?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2019 19:29

volka napisał(a):Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele...
Supetar owszem, 40 km od Omisa ale to na wyspie Brać :mrgreen:
Omis-Split i dalej przeprawa promem, razem 40 km ;)
No i polecam oczywiście :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 26.06.2019 20:10

Mam w planie wycieczkę na Zamek Piratów i później zejście gdzieś do konoby. Może ktoś polecić coś w okolicy sprawdzonego? Będę z dwójką dzieci (6 i 4 lata). Dzięki.
sebula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 09.02.2017
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebula » 26.06.2019 21:11

gusia-s napisał(a):
volka napisał(a):Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele...
Supetar owszem, 40 km od Omisa ale to na wyspie Brać :mrgreen:
Omis-Split i dalej przeprawa promem, razem 40 km ;)
No i polecam oczywiście :)


Sumpetar to mała wioska przed Dugim Ratem :D całkiem fajna jako baza wypadowa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.06.2019 21:23

samcro napisał(a):cześć,
wybieram się w tym roku do Stanici, stad moje pytania,
- można piechota dojść ze Stanici do Omisia? (oczywiście chodnikiem a nie skrawkiem drogi)
- są w Stanici jakieś sklepy, piekarnia?

Przy Jadrance brak chodników, a brzeg morza stromy i ścieżki do Omiš nie ma.

stanici-k-omisia-jakie-wrazenia-t27765-30.html

http://www.omisinfo.com/pl/omis/stanici/

Zakupy zrobisz w jednym z dwóch sklepów spożywczych, oferujących świeże pieczywo, owoce i warzywa.

Najbliższy supermarket, bank i lekarz znajdują się w Omiš.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 26.06.2019 21:51

sebula napisał(a):
gusia-s napisał(a):
volka napisał(a):Proszę o polecenie miejscowości w okolicach (do 30-40 km) Omisa. Mam namiary póki co Dugi rat, Sumpetar i Brele...
Supetar owszem, 40 km od Omisa ale to na wyspie Brać :mrgreen:
Omis-Split i dalej przeprawa promem, razem 40 km ;)
No i polecam oczywiście :)

Sumpetar to mała wioska przed Dugim Ratem :D całkiem fajna jako baza wypadowa.
Do niego jest ok. 7 km z Omisa, dlatego pomyślałam, że chodź o Supetar na Brac, bo była mowa o odległości 30-40 km :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 28.06.2019 16:54

Jeśli ktoś szuka w okolicy Omis kwatery to mój gospodarz ma kilka terminów wolnych w Lokvie Rogoznicy. Mam pytanie do osób, które korzystały z busa-melexa restauracji Kremenko mianowicie ile kosztuje jazda nim i skąd rusza?
volka
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.06.2017
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) volka » 28.06.2019 17:46

Amatus1 właśnie skończyłam czytać Twoje relacje z pobytów w Łokvie. Czy możesz napisać w jakich terminach (10 noclegów między lipcem a sierpniem) Twój gospodarz ma coś wolnego i jakie ceny? Byłby apartament dla zestawu 2+3?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2019 10:51

O której godzinie na głównym placu w Splicie odgrywane są przedstawienia z żołnierzami i cesarzem. Raz trafiliśmy o 12 na taki spektakl ale zastanawia nas czy jest jeszcze później
batek6
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2019
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) batek6 » 02.07.2019 21:59

jan ostrzycki napisał(a):
batek6 napisał(a):Witam wszystkich,

W tym roku w lipcu lecimy do Nemiry - w sumie bardzo blisko Omisu - może macie do podrzucenia namiary na jakieś spokojne miejscówki nad morzem w tych okolicach? Mogą być miejsca z dojazdem własnym autem w okolicy.
dzieki


Na bardzo spokojne miejscówki w Nemirze nie licz. Plaże przy N. są niewielkie, kamieniste, czyste i umiarkowanie tłoczne, bo korzystają z nich tylko mieszkańcy pobliskich kwater. Z powodu braku miejsc do zaparkowania samochodem nie korzystają z nich przyjezdni z innych miejsc. Przy plażach nie ma knajp (no, jedna jest) i dyskotek więc można liczyć na umiarkowany spokój i czystą wodę. Szukając innej plaży trzeba odjechać kawałek w stronę Makarskiej i patrzeć gdzie ludzie zostawiają auta. Do Omisia bym się nie pchał, bo tamtejsza plaża miejska jest wyjątkowo niefajna, brudna, tłoczna, hałaśliwa jak nad Bałtykiem.



A ma jakieś Wasze ulubione miejsca w okolicy, gdzie warto faktycznie zaglądnąć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone