Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.07.2018 22:02

Byłem w tym roku, co do cen akurat peki to Ci nie powiem ale zona miała rybę I klasy, na moje oko okoń morski -120 kun, ja miałem talerz mies ale ceny nie pamiętam. Akurat w czasie ostatniego pobytu dla naszej 2+1 wydaliśmy tam najwięcej spośród konob -440 kun. Ceny mają troszkę wyższe niż średnia w Omis ale wiele nie odbiegają. Jedzenie bardzo nam smakowało, porcje bardzo duże ( ja zamówiłem talerz mięs i nie mogłem zmieścić), na pewno tam jeśli będziemy w okolicy wrócimy, fajny klimat w szczególności w sali w jaskini:).
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: CzRe: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.07.2018 13:54

croPablo napisał(a):Witajcie.
Jaki jest koszt wynajęcia łodzi aby popłynąć Cetina w górę do Radamovych młynów? Czy jest jakiś wybór mniejszych i większych łódek? Będzie nas w sumie trzy rodziny: 6 dorosłych i 4 dzieci w wieku od 1.5 do 6 lat. Jest szansa zmieścić się na jedną łódź??

Codziennie o godz. 13-14 z centrum przy moście odpływają łodzie...zabiorą ze dwadzieścia osób. Koszt za dorołego 50-70 kun, dzieci małe darmo, starsze połowę albo też darmo..zależy jak się targujesz. Bardzo przyjemna wycieczka. Płyniesz 30-45 minut, można coś zjeść- zazwyczaj dają godzinę czasu i powrót. Rzeka piękna :D Polecam na krótką wycieczkę
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.07.2018 13:56

mari18 napisał(a):Tak tak...zadałam pytanie by się upewni:) bo tez sprawdzałam po mapie gogle.

Dużo osób mówi tu o korkach w Omis- czy w godiznach popołudniowych (13-14) tworzą się korki ?
Chcemy po zwiedzeniu twierdz podjechać zobaczyć posąg Milii Gojsalic. Czy w dobrym punkcie zaznaczyłam na mapie ten posąg...bo punkty z posągiem na mapie sa dwa zaznaczhttps://www.google.pl/maps/dir/4 ... 936!3e0one ??

https://www.google.pl/maps/dir/43.44593 ... 570936!3e0


Korki dzień w dzień. Pewien Niemiec wysiadł z samochodu i pytał nas co się stało, jakiś wypadek czy coś...powiedziałam,ze tu tak codziennie...nie mógł uwierzyć :D
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.07.2018 13:58

dominikzw napisał(a):Witam
Ktoś się orientuje jaki jest koszt najlepiej z tego roku albo zeszłego rejsu po Cetinie? (ceny biletu dla dorosłych i dzieci)
dziękuje

Rejs łódką...50-70 kun, dzieci najczęściej gratis, rafting 200, dzieci 100
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 31.07.2018 14:04

A jak im idzie budowanie obwodnicy Omis-a? Już kilka lat temu było widać drążony tunel ponad Cetiną. Coś się zmieniło od tamtej pory?
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 31.07.2018 14:15

mchrob napisał(a):A jak im idzie budowanie obwodnicy Omis-a? Już kilka lat temu było widać drążony tunel ponad Cetiną. Coś się zmieniło od tamtej pory?

aaaaaa własnie się zastanawiałam po co ten tunel w skałach...nie...nic się nie dzieje niestety..przynajmniej nad rzeką
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 31.07.2018 15:00

Mój gospodarz mówi, że z braku kasy prace wstrzymane...
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 31.07.2018 19:40

Akurat dzisiaj przeczytałem artykuł ;)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tml#Z_Prze

Problem z kasą ;)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.07.2018 20:51

kryjówka Batmana :lol:
p.korol
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2018
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.korol » 31.07.2018 22:16

Będąc tydzień pod Omis się zastanawiałem od czego zależą te korki. Czasami ruch płynnie (prawie, bo od Studenaca to nie korek w Omis), a czasami od Lokvy po Dugi Rat korek. I co ciekawe w weekend rzadko a na tygodniu częściej.
Czasami widziałem jak ręcznie sterowali ruchem. Jak byl ktos ogarnięty to rozładował korek. Jak nie bardzo to korek się wydłużał. Ale dalej nie rozumiem genezy powstawania korków. Podobna sytuacja w Splicie. Do mostu i pierwszych świateł korek na pół godziny (od strony Omis). Za światłami czysto i przejezdnie i bez korka.
Jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi do głowy (I nie tylko w Chorwacji) to roztargnienie siedzących w samochodach. Się nie skupiają na drodze tylko : jeden się ogląda na pannę, drugi na samochód obok, trzeci grzebie w nosie lub co gorsza w d.... . (Dużej kieszeni :) ) . A panie w lusterku się przeglądają czy aby ok wszystko.
I zanim ruszą to już dawno czerwone, i tak leci.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 01.08.2018 07:01

Z tego samego powodu co korki na Helu. Jedna droga bez możliwości objazdu.
Zwykle rezydowaliśmy w Nemira, nie wjeżdżając nawet do samego Omiśa. W razie czego samochód zostawał przy Put Skalica przed przystanią i do centrum na nogach. Nawet na zakupy jeździłem do Makarskiej. Piękna trasa i bez korka.
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 01.08.2018 07:10

p.korol napisał(a):Będąc tydzień pod Omis się zastanawiałem od czego zależą te korki. Czasami ruch płynnie (prawie, bo od Studenaca to nie korek w Omis), a czasami od Lokvy po Dugi Rat korek. I co ciekawe w weekend rzadko a na tygodniu częściej.
Czasami widziałem jak ręcznie sterowali ruchem. Jak byl ktos ogarnięty to rozładował korek. Jak nie bardzo to korek się wydłużał. Ale dalej nie rozumiem genezy powstawania korków. Podobna sytuacja w Splicie. Do mostu i pierwszych świateł korek na pół godziny (od strony Omis). Za światłami czysto i przejezdnie i bez korka.
Jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi do głowy (I nie tylko w Chorwacji) to roztargnienie siedzących w samochodach. Się nie skupiają na drodze tylko : jeden się ogląda na pannę, drugi na samochód obok, trzeci grzebie w nosie lub co gorsza w d.... . (Dużej kieszeni :) ) . A panie w lusterku się przeglądają czy aby ok wszystko.
I zanim ruszą to już dawno czerwone, i tak leci.


Jedyna droga niestety. Byliśmy tam 10 dni...światła w centrum wyłączone i non stop ruchem kierowali policjanci. Jeśli ktoś chce dotrzeć od strony Splitu na tę część miasta gdzie jest Studenac to proponuję już w Splicie odbić na Żrnovice i wjechać do Omiś za górami od strony Gaty. I jakie widoki przy okazji przy wjeździe !
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.08.2018 07:11

jan ostrzycki napisał(a):W razie czego samochód zostawał przy Put Skalica przed przystanią i do centrum na nogach.

Są tam jakies parkingi?
Z tego co widzę na SV raczej mało miejsca.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 01.08.2018 10:56

anakin napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):W razie czego samochód zostawał przy Put Skalica przed przystanią i do centrum na nogach.

Są tam jakies parkingi?
Z tego co widzę na SV raczej mało miejsca.

To prawda. Zwykle jakieś miejsce było przy kościele lub przy sklepie. Nie pamiętam żebyśmy mieli jakieś problemy ze znalezienie dziurki na auto. W niedziele grozi jednak zastawienie auta przy kościele przez uczestników mszy.
https://www.google.com/maps/@43.4382627 ... 312!8i6656
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 01.08.2018 11:17

Przejazd przez Split i Omiś jeśli jedziemy do Nemira, Stanici czy Celina i dalej jest bez sensu. Czeka nas męka w korkach bez ładnych widoków. Lepiej ominąć Split i pojechać dalej autostradą, zjechać w Sestanovac i zawrócić w kierunku Omisia.
https://www.google.com/maps/@43.4437118 ... 312!8i6656
Zjazd w Blato n. Cetini wyprowadzi nas prosto na korek przy moście i ma sens tylko jeśli rezydujemy w części zachodniej Omisia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone