Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 30.12.2017 09:26

Dzięki za odpowiedź na post... A czy był ktoś własnie na wyspie Brać ? Wyczytałem że z Omisza są organizowane rejsy całodniowe,Jedni piszą że warto inni że strata czasu i kasy. koszt niby 200 kun za osobę z jakimś tam poczęstunkiem więc niby nie dużo ale szkoda by było zmarnować dzień.
Napiszcie jak to wygląda
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś Co Gdzie Za Ile

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.12.2017 12:01

tomi1976 napisał(a):Witam :papa: W Lipcu będziemy gośćmi Miasta Omiś,(5 dorosłych i 2 nastolatków)proszę o kilka porad gdzie sie wybrać jak wy spędzaliście wakacje w Omiszu.czy na morzu są jakieś atkakcje typu banan i co ile kosztuje :D

Byłam w Omišu w 2014 roku i opisałam cały pobyt wraz z wycieczkami w relacji Omiš 2014 - ZipLine i inne atrakcje, w ktrej można obejrzeć filmiki.

Jak będą z Wami nastolatkowie, to może zainteresuje Was tytułowy ZipLine (szczegółowo opisany w relacji). Dla mnie była to rewelacja. Polecam

Co do rejsów, to zależy, na jaki statek się trafi. Jedne są super, inne już nie. Jedni lubią głośne zabawy, inni bardziej kameralne. Ja na rejsie byłam z Makarskiej i nie narzekam. My wolimy spokojniejsze klimaty i trafiliśmy na taki właśnie statek Voga. Jedzenie było bardzo dobre, winko i rakija również, tyle że trzeba spożywać z umiarem, bo w innym wypadku mało się pamięta w rejsu. Ale w Omišu to bardziej polecam rejs po Cetinie (również opisany w relacji).

I polecam również wycieczkę na Forticę. Bardzo fajne wrażenia mieliśmy podczas tej wycieczki.
Ostatnio edytowano 30.12.2017 14:43 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2017 13:51

Dla przypomnienia z pierwszej strony...

http://www.junior-excursions.com/
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 30.12.2017 16:09

Ok Zip line zalicze na pewno.spływ cetiną też,mamy w planie odwiedzić Makarską,Dubrownik i Split.
a jakieś Disco w okolicach Omisza jest?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 31.12.2017 21:49

tomi1976 napisał(a):Dzięki za odpowiedź na post... A czy był ktoś własnie na wyspie Brać ? Wyczytałem że z Omisza są organizowane rejsy całodniowe,Jedni piszą że warto inni że strata czasu i kasy. koszt niby 200 kun za osobę z jakimś tam poczęstunkiem więc niby nie dużo ale szkoda by było zmarnować dzień.
Napiszcie jak to wygląda

Ja bym skoczył wozem do Makarskiej, promem na Brać, objechał wyspę, wpadł na Zlatni Rat i wrócił przez Split. Dzień z głowy a jedziesz gdzie chcesz. Tylko drinków nie łykniesz...
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 01.01.2018 18:56

Noo ciekawy pomysł.Dięki
Przy okazji WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W 2018 ROKU DLA WSZYSTKICH NA FORUM
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 01.01.2018 22:43

Janusz Bajcer napisał(a):Dla przypomnienia z pierwszej strony...

http://www.junior-excursions.com/

Płynąłem tym statkiem 3 lata temu, oczywiście z polecenia forum. Mogę polecić rejs tym statkiem z "czystym sumieniem". Na powrocie po odpłynięciu z wyspy jakiś ok. 300-400m. od brzegu statek spuszcza kotwicę i można skakać do morza z dolnego i górnego pokładu (niesamowite wrażenie). Ci, którzy tego nie chcą łowią ryby.
Januszu Tobie i wszystkim cro-maniakom wszystkiego naj... w Nowym 2018 Roku! Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.01.2018 22:58

Hvala Maćku :lol:
Wzajemnie :idea:
Fergamutkaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.01.2018
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fergamutkaa » 06.01.2018 21:41

Witam,

czy ktoś z osób będących w Omisiu orientuje się jak wygląda dostanie się na plażę z ulicy Put Borka 87 lub Put Oneuma 13? W większości obiektów pisze że do plaży jest 200-500 metrów jednak satelita google maps pokazuje inaczej. Widziałam że są jakieś schody między ulicami i można nimi przejść jednak czy to prawda?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 06.01.2018 22:11

Fergamutkaa napisał(a):Witam,

czy ktoś z osób będących w Omisiu orientuje się jak wygląda dostanie się na plażę z ulicy Put Borka 87 lub Put Oneuma 13? W większości obiektów pisze że do plaży jest 200-500 metrów jednak satelita google maps pokazuje inaczej. Widziałam że są jakieś schody między ulicami i można nimi przejść jednak czy to prawda?


Z tym, że w pobliżu raczej nie ma plaży. Tam jest kamieniste nabrzeże. Ludzie się czasem kąpią, ale plaża to nie jest.
Fergamutkaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.01.2018
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fergamutkaa » 07.01.2018 00:03

Nie bardzo rozumiem Panie Janie... pytam o informację jak daleko jest do plaży z tych ulic, ponieważ w opisach jest np 200 metrów do plaży żwirowej i 500 do piaszczystej, chodzi mi o miejscowość Omis - Borak
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.01.2018 10:48

Fergamutkaa napisał(a):Nie bardzo rozumiem Panie Janie... pytam o informację jak daleko jest do plaży z tych ulic, ponieważ w opisach jest np 200 metrów do plaży żwirowej i 500 do piaszczystej, chodzi mi o miejscowość Omis - Borak


Jeśli mówimy o TEJ lokalizacji
https://www.google.pl/maps/place/Put+Bo ... 16.7020136
to odległości do plaży podane w ofertach są na 99% lipne. Nastaw się na co najmniej x2.
Główną niedogodnością jest przechodzenie przez Put Skalica, która jako część Jadranki jest ruchliwa i zwyczajnie niebezpieczna. Piaskowa plaża w Omisiu jest tłoczna i brudna, kamieniste w pobliżu Jadranki oferują hałas samochodów.
Polecam wypróbowany Solar Apartament w Omiś Nemira (Vladimir Stanić) 30 m. od plaży schodkami, żadnej drogi, aut i tłoku.
Jeśli możesz zmienić wybór to warto.
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 03.02.2018 10:12

Witam,gdzie mogę znaleźć informacje o imprezach kulturalnych w lipcu w okolicach Omisza
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 03.02.2018 10:40

jan ostrzycki napisał(a):
Fergamutkaa napisał(a):Witam,

czy ktoś z osób będących w Omisiu orientuje się jak wygląda dostanie się na plażę z ulicy Put Borka 87 lub Put Oneuma 13? W większości obiektów pisze że do plaży jest 200-500 metrów jednak satelita google maps pokazuje inaczej. Widziałam że są jakieś schody między ulicami i można nimi przejść jednak czy to prawda?


Z tym, że w pobliżu raczej nie ma plaży. Tam jest kamieniste nabrzeże. Ludzie się czasem kąpią, ale plaża to nie jest.


W zeszłym roku odpoczywaliśmy (jedno z dzieci jeszcze w spacerówce) na Put Borka - apartament Beverly (koło nr 55) - jak dla mnie jest to już zbyt wysoko. Spacer z plaży miejskiej zajmował około 20-30 minut, w pełnym słońcu, duże nachylenie. Choć sam Omis wspominam bardzo dobrze, podobnie jak apartament to nie powtórzę tej lokalizacji nigdy więcej. Można oczywiście podjechać na plażę autem, jest tam duży wygodny parking, całkiem niedrogi (patent na tanie parkowanie sprzedał na właściciel apartamentu, mandat do tej pory do mnie nie dotarł, więc przyjmuję że był on legalny ;-) ) ale wówczas nie uraczymy się zimnym piwkiem czy słodkim drineczkiem...
Szukałbym raczej apartamentów po drugiej stronie rzeki, w stronę Splitu, albo zdecydowanie poniżej Put Borka (na tej ulicy max nr domu do 30)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś - aktualności 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.02.2018 19:26

tomi1976 napisał(a):Witam,gdzie mogę znaleźć informacje o imprezach kulturalnych w lipcu w okolicach Omisza

Kiedyś na stronie Visit Omiš był kalendarz z imprezami, ale teraz go nie widzę. Może pojawi się, jak będzie bliżej do sezonu. :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone