Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawi84
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawi84 » 07.08.2017 22:33

@ lechu9

Hej.

Nie zwracałem na to szczególnej uwagi, gdyż sami zabraliśmy również pewien zapas, a na miejscu często robiliśmy dania domowe dla dziecka, lecz z tego co pamiętam przy okazji zakupów, to byliśmy mile zaskoczeni widząc wiele artykułów spożywczych dla dzieci.

Wg mnie nie musisz się bardzo przejmować brakiem takich produktów, gdyż wszystko tam znajdziesz...być może w nieco ograniczonym zakresie smakowym.

lechu9 napisał(a):Dzięki za opis - początek sierpnia jedziemy do Duce a więc rady w 100% przydatne :)

Mam pytanie - może przez przypadek zwróciłeś uwagę (lub inna osoba) - jak jest z dostępnością gotowych dań dla dzieci (niemowlaków) - typu Gerber, Bobovita itp? Bez problemu dostępne w sklepach czy brać większy zapas z domu? :>
zawi84
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2017
Re: Omis - [TANIE Wyżywienie] [PORÓWNANIE CEN] Lokale i Skle

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawi84 » 07.08.2017 23:01

@ Haweł

Hej.
Przyznam, że z notesem nigdy nie chodziłem. Zwyczajnie dużo zwiedzałem i chodziłem po mieście, a że pamięć mam dobrą to udało mi się wychwycić pewne różnice cenowe. Czasem wiedza ta wypływa właśnie z robienia zakupów w różnych miejscach - raz drożej, raz taniej. Zatem "wiochy" z notesikiem w ręku nie było, jaki i chodzenia w sandałach ze skarpetkami (chodź sami szukaliśmy takich przypadków :)

Co się zaś tyczy ciągania dzieci na atrakcje - tak, moje dziecko miało wiele atrakcji. Aż nie chciało wracać, więc uważam wyjazd za udany. A jeśli dziecko chce 2 kulki lodów to wolę za 14 kun kupić dwie mega duże kulki, niż dwie małe w tej cenie. Dziecko ma 2x większą wyżerkę i 2x większą frajdę.

Wiesz Haweł - prawda jest taka, że jedni nie liczą 700 kun za obiad (2 półmiski 2-osobowe + 4 napoje - niby normalne zamówienie na 4 osoby, a swoje kosztuje), inni wolą znać alternatywę. Jedni jadą aby się stołować, nie patrząc na koszta, inni być może wolą racjonalnie dysponować środkami, aby więcej finansów poświęcić na np. atrakcje dla dzieci / wycieczki.
Jedni jadą z budżetem 12tys zł na 14 dni, inni z budżetem 7tys. Jedni nie wyobrażają sobie innych wakacji jak codzienny obiad na mieście (i to zrozumiałe, jeśli ktoś gotuje codziennie i chce sobie zrobić "wolne"), zaś inni wolą wyjść jedynie od czasu do czasu na obiad, a w większości czasu korzystać z miejskiego targu i samemu coś pichić (ja uwielbiam i dla mnie to była frajda móc obcować ze świeżymi owocami morza).

Nie mi oceniać. Każde podejście ma swój urok. Nie widzę zatem kompletnie powodu, dla którego nie miałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jedni skorzystają, inni nie. Proste.

Pozdrawiam
zawi84

Haweł napisał(a):Ale po co to robicie,chodzicie z notesem po Omis i notujecie co gdzie i za ile ? to sa wakacje,urlop i ciagacie dzieci ze soba na takie atrakcje ? i jeszcze wioche robicie,zeby nas Polakow tak postrzegali...dramat...
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 29.08.2017 22:28

witam serdercznie
Planuje zabrac w przyszlym roku na przelomie sierpnia i wrzesnia rodzinke do Chorwacji a mianowicie chcialbym zapytac o fajna cicha i spokojna miejscowosc. Sklaniam sie ku Stanici. Moze ktos z croamaniakow juz tam byl i moze cos wiecej powiedziec na ten temat. Znalazlem informacje na forum ale z przed 5 lat> Bardzo dziekuje z gory i mam nadzieje ze pod dobry temat sie podpialem .
Pozdrawiam
Artur2123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.08.2017
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur2123 » 06.09.2017 09:14

Co chciałbyś wiedzieć o Stanici i okolicach?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 06.09.2017 11:33

czesiek12 napisał(a):witam serdercznie
Planuje zabrac w przyszlym roku na przelomie sierpnia i wrzesnia rodzinke do Chorwacji a mianowicie chcialbym zapytac o fajna cicha i spokojna miejscowosc. Sklaniam sie ku Stanici. Moze ktos z croamaniakow juz tam byl i moze cos wiecej powiedziec na ten temat. Znalazlem informacje na forum ale z przed 5 lat> Bardzo dziekuje z gory i mam nadzieje ze pod dobry temat sie podpialem .
Pozdrawiam

W Stanici urządzają dyskoteki, które przeszkadzają w nocy nawet w Nemira. Trzy lata pod rząd sobotnie disco w okolicy Mala Luka utrudniało nam sen...
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 06.09.2017 14:56

czesiek12 napisał(a):witam serdercznie
Planuje zabrac w przyszlym roku na przelomie sierpnia i wrzesnia rodzinke do Chorwacji a mianowicie chcialbym zapytac o fajna cicha i spokojna miejscowosc. Sklaniam sie ku Stanici. Moze ktos z croamaniakow juz tam byl i moze cos wiecej powiedziec na ten temat. Znalazlem informacje na forum ale z przed 5 lat> Bardzo dziekuje z gory i mam nadzieje ze pod dobry temat sie podpialem .
Pozdrawiam


Miejscowość znam bo wujek ma tam swój apartament. Byłem tam 2 tygodnie w lipcu 2015 roku. Miejscowość raczej niewielka, ze 3 sklepy i 3 restauracje. Jest też kilka punktów ze swojską rakiją. Raczej spokojnie. Plaża wg mnie nie dla małych dzieci, gdyż głównie są tam duże kamienie i czasami po 2 metrach mamy już 8 metrów głębokości. Woda za to kryształ, ale chłodniejsza niż np. w oddalonych o 15 km na południe miejscowościach. Związane jest to z rzeką Cetiną, która wpływa w Omis. Wielki plus to to, że jest to miejsce skąd można wyruszyć do ciekawych miejscowości np. Omiś, Split, PN Krka, Trogir, Makarska. Stąd blisko też do Bośni i do wodospadów Kravica (coś dla ciała), albo Medjugorie (coś dla ducha). Blisko stąd też do Imotski (warto!!!).
My plażowaliśmy w Omiś ze swoją wtedy 7-latką. Stąd można też wypłynąć w fishpicknicku np. na Brać.

Zależy co lubisz. Jeśli chciałbyś wieczorem gdzieś pochodzić i wydać trochę kun to będziesz musiał raczej podjechać do Omiś.
Dla mnie Chorwacja ma urok w każdej postaci i gdzie nie pojedziesz, będziesz zachwycony.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 11.09.2017 19:07

czesiek12 napisał(a):witam serdercznie
Planuje zabrac w przyszlym roku na przelomie sierpnia i wrzesnia rodzinke do Chorwacji a mianowicie chcialbym zapytac o fajna cicha i spokojna miejscowosc. Sklaniam sie ku Stanici. Moze ktos z croamaniakow juz tam byl i moze cos wiecej powiedziec na ten temat. Znalazlem informacje na forum ale z przed 5 lat> Bardzo dziekuje z gory i mam nadzieje ze pod dobry temat sie podpialem .
Pozdrawiam

Hej jeśli jestes zainteresowany dobra, sprawdzona miejsćówka to daj znać na priv, moge z czystym sumieniem polecic apartamenty w Lokvie:).
czesiek12
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiek12 » 12.09.2017 05:33

dziekuje wszystkim za odpowiedz:) caly czas jest na etapie szukania choc chyba teraz jestem myslami coraz blizej poludnia chorwacji:)
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 25.12.2017 11:21

Witam,Pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji na 10 dniowy urlop wybraliśmy miejscowość Omiś.
Jedziemy samochodem w 7 osób,wyjazd Z Katowic planujemy około północy.
Przeglądając forum wyczytałem kilka informacji które na pewno pomogą nam na miejscu, ale napiszcie jak z dogadaniem się po polsku czy
jest duzy problem czego unikać gdzie się wybrać itd.Tomek z Katowic :D
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 25.12.2017 16:18

Jakoś się dogadacie .Jak mówią wolno to da się zrozumieć .Omis - fajne miasto .
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Pierwszy raz do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 25.12.2017 20:55

tomi1976 napisał(a):Witam,Pierwszy raz wybieramy się do Chorwacji na 10 dniowy urlop wybraliśmy miejscowość Omiś.
Jedziemy samochodem w 7 osób,wyjazd Z Katowic planujemy około północy.
Przeglądając forum wyczytałem kilka informacji które na pewno pomogą nam na miejscu, ale napiszcie jak z dogadaniem się po polsku czy
jest duzy problem czego unikać gdzie się wybrać itd.Tomek z Katowic :D

Witam.
Forum to kopalnia wiedzy, więc czytaj i jeszcze raz czytaj.Dogadasz się bez problemu,bo w końcu to Słowianie jak my :D .
tomi1976
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 25.12.2017
Omiś Co Gdzie Za Ile

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi1976 » 26.12.2017 12:43

Witam :papa: W Lipcu będziemy gośćmi Miasta Omiś,(5 dorosłych i 2 nastolatków)proszę o kilka porad gdzie sie wybrać jak wy spędzaliście wakacje w Omiszu.czy na morzu są jakieś atkakcje typu banan i co ile kosztuje :D
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś Co Gdzie Za Ile

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.12.2017 15:18

tomi1976 napisał(a):Witam :papa: W Lipcu będziemy gośćmi Miasta Omiś,(5 dorosłych i 2 nastolatków)proszę o kilka porad gdzie sie wybrać jak wy spędzaliście wakacje w Omiszu.czy na morzu są jakieś atkakcje typu banan i co ile kosztuje :D

Jeśli nie nastawiacie się wyłącznie na plażowanie to można wykonać kilka wycieczek po okolicy. Makarska+Brać, Spilit+Salona, Trogir oraz zwiedzanie samego Omiśia. I już 4 dni z głowy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Omiś Co Gdzie Za Ile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2017 15:22

jan ostrzycki napisał(a):
tomi1976 napisał(a):Witam :papa: W Lipcu będziemy gośćmi Miasta Omiś,(5 dorosłych i 2 nastolatków)proszę o kilka porad gdzie sie wybrać jak wy spędzaliście wakacje w Omiszu.czy na morzu są jakieś atkakcje typu banan i co ile kosztuje :D

Jeśli nie nastawiacie się wyłącznie na plażowanie to można wykonać kilka wycieczek po okolicy. Makarska+Brać, Spilit+Salona, Trogir oraz zwiedzanie samego Omiśia. I już 4 dni z głowy.

5 dzień - rating Cetina :wink: :lol:

http://mirabella-tours.com/hr/rafting-na-rijeci-cetini
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Omiś Co Gdzie Za Ile

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.12.2017 15:29

Janusz Bajcer napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):
tomi1976 napisał(a):Witam :papa: W Lipcu będziemy gośćmi Miasta Omiś,(5 dorosłych i 2 nastolatków)proszę o kilka porad gdzie sie wybrać jak wy spędzaliście wakacje w Omiszu.czy na morzu są jakieś atkakcje typu banan i co ile kosztuje :D

Jeśli nie nastawiacie się wyłącznie na plażowanie to można wykonać kilka wycieczek po okolicy. Makarska+Brać, Spilit+Salona, Trogir oraz zwiedzanie samego Omiśia. I już 4 dni z głowy.

5 dzień - rating Cetina :wink: :lol:

http://mirabella-tours.com/hr/rafting-na-rijeci-cetini

Tak jest!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone