Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omiš - aktualności 2023

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek93
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.05.2017
Wypożyczenie łodki w Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek93 » 28.05.2017 23:35

Witam,

Tak, jak i w temacie, moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wypożyczenia jakiejś łódki w miejscowości Omis?
Pierwszy raz jadę na Chorwację stąd moje pytanie...

Z góry dzięki za odpowiedź
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wypożyczenie łodki w Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2017 08:03

Marek93 napisał(a):Witam,

Tak, jak i w temacie, moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wypożyczenia jakiejś łódki w miejscowości Omis?
Pierwszy raz jadę na Chorwację stąd moje pytanie...

Z góry dzięki za odpowiedź

Witam.
Pierwszy raz jedziesz do Chorwacji :idea:

https://www.google.pl/search?q=rent+boa ... :1,lf_ui:2
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015
Re: Wypożyczenie łodki w Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 29.05.2017 12:51

Marek93 napisał(a):Witam,

Tak, jak i w temacie, moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wypożyczenia jakiejś łódki w miejscowości Omis?
Pierwszy raz jadę na Chorwację stąd moje pytanie...

Z góry dzięki za odpowiedź

Omiś jest fajny dla amatorów słonej wody i słodkiej.
kaczmar01
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2011
Omis <--- opinie, porady, wskazówki, wyjazd 9.06

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaczmar01 » 05.06.2017 11:31

Witam Wszystkich!!

Planuję z żoną w piątek wyjazd, wybór padł na Omis. Jest to Nasz trzeci wypad do Chorwacji ( Wcześniej Baska w Krk i Primosten), lecz bylo to juz 3-4lata temu. Tradycyjnie jedziemy w ciemno, myśle ze termin pozwoli Nam na to aby swobodnie znaleźć jakies lokum, wcześniejsze wyjazdy były w ostrym sezonie(lipiec_sierpien) i jakos udalo sie i to dla 5 osob. Od razu pierwsze pytanie, czy ktos poleca jakieś spanie?? Jak myślicie, jaki koszt bedzie noclegu w tym terminie dla naszej dwojki?? Kolejne pytanie to jak płacić? Wykluczam placenie karta chociaż wiem ze jest najbardziej opłacalne. Euro wymienić tam na kuny czy w Polsce kupic kuny??
Teraz samo Omis?? Co warto zobaczyć co omijać?? :D gdzie dobrze i smacznie zjeść??

Moze ktos z Was wybiera siebw tym terminie? :)
Pozdrawiam
Sztyrlic69
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 05.05.2010
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sztyrlic69 » 05.06.2017 14:40

Witaj
Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że najbardziej opłacalna jest wymiana na miejscu w Chorwacji Euro na Kuny - karty nigdy nie używam chyba, że tylko do płacenia w sklepie. Kun kupuje tylko tyle aby starczyło na opłacenie autostrad i ewentualnie pierwsze zakupy gdyby kantor był zamknięty.
Pozdrawiam
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 05.06.2017 15:37

Chcielibyśmy podejść na Fortecę Starigrad a że będziemy z dwójką dzieci ( 5 i 7 ) to raczej nie zdecydujemy się na podejście od strony rzeki. Czy szansa na zaparkowanie samochodu na Put Baucica jest realna, czy raczej graniczy z cudem. Niestety ludzika google postawić nie można na tej ulicy, a ulica wydaje się być wąska i obawiam się, że znalezienie tam miejsca będzie prawie nierealne.

Jak wygląda potem podejście ?
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.06.2017 17:45

woojtekg napisał(a):Chcielibyśmy podejść na Fortecę Starigrad a że będziemy z dwójką dzieci ( 5 i 7 ) to raczej nie zdecydujemy się na podejście od strony rzeki. Czy szansa na zaparkowanie samochodu na Put Baucica jest realna, czy raczej graniczy z cudem. Niestety ludzika google postawić nie można na tej ulicy, a ulica wydaje się być wąska i obawiam się, że znalezienie tam miejsca będzie prawie nierealne.

Jak wygląda potem podejście ?


Wchodziłam na Forticę i opisałam to podejście (zobrazowane filmem) w mojej relacji. Zapraszam do poczytania i obejrzenia filmu, a wszystko na temat wchodzenia będziesz wiedział.
Omiš - wspinaczka na twierdzę Starigrad
Co do informacji na temat zaparkowania samochodu, to nie pomogę, bo nie wjeżdżałam tam autem. Zresztą ja byłam na początku czerwca i wtedy tłumów nie było.
Moim zdaniem szkoda tracić te piękne widoki i uroki pieszej wycieczki i pokonywać część trasy samochodem. Wejście nie jest trudne ani długie, więc może pokusicie się na pokonanie tej trasy pieszo.
Do tego miejsca oznaczonego na mapce czerwoną strzałką można dojechać autem i dalej należy iść pieszo. My na nogach do tego miejsca doszliśmy w 21 minut i wcale nie szliśmy szybko.
2mapa Omis.jpg

W tym miejscu jest jakby mały parking. Jak my byliśmy, to stał tam jeden samochód, ale jak będzie w sezonie, to nie wiem.
Zdjęcie000034.jpg
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 06.06.2017 06:12

dhmegi

Bardzo dziękuje za informacje. Twój wątek widziałem wcześniej i był jedną z inspiracji tym tematem.
Jest to jedna z koncepcji wycieczek na tegoroczny wyjazd. / w odwecie pozostaje opcja rezerwowa w postaci Mirabela /

Zobaczymy, czy czas i pogoda na to pozwoli, bo my nie będziemy mieszkać w Omisu, więc wyjście o 7 rano odpada.
Jednym słowem trasa z miasta ( lub z put Baucica ) jest jak najbardziej dla dzieci, a trasa od strony rzeki zdecydowanie nie.
Na tę chwilę ta wiedza mi wystarczy.
Isabell
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Isabell » 16.06.2017 21:47

Witam
W tym roku Omiś stał się naszą bazą noclegówą:)
Wcześniej byłam dwa razy ale to raczej kilkugodzinne wizyty...
Teraz to aż 11 noclegów.. więc będzie czas na wszystko :) Stąd moje pytania...

1) Jakie restauracje polecacie? Raz jadłam w Omiś i niestety nie trafiłam najlepiej :(
2) Całodniowy Rejs na Brać(Bol) - który statek najlepszy? Czytałam że Karios przeszklony więc trochę jak w szklarni...
3) Czy zna ktoś aktualne ceny na targu rybnym? :)

Dzięki Waszym podpowiedziom urlop może stać się wprost idealny :))
gosiak010
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2013
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak010 » 17.06.2017 10:29

Isabell napisał(a):Witam
W tym roku Omiś stał się naszą bazą noclegówą:)
Wcześniej byłam dwa razy ale to raczej kilkugodzinne wizyty...
Teraz to aż 11 noclegów.. więc będzie czas na wszystko :) Stąd moje pytania...

1) Jakie restauracje polecacie? Raz jadłam w Omiś i niestety nie trafiłam najlepiej :(
2) Całodniowy Rejs na Brać(Bol) - który statek najlepszy? Czytałam że Karios przeszklony więc trochę jak w szklarni...
3) Czy zna ktoś aktualne ceny na targu rybnym? :)

Dzięki Waszym podpowiedziom urlop może stać się wprost idealny :))



Cześć. W 2013 na początku września byłam ze znajomymi w Omiśu. Płynęliśmy stateczkiem Salvator na wyspę Brać- Supetar. (lokalizacja statku ul. Vukovarska koło mostu nad Cetiną). Statek nieduży, nieprzeszklony, tylko z zadaszeniem. Na dole ławki ze stolikami, góra całkowicie otwarta. W cenie było jedzenie i Rakija. Niestety nie pamiętam ile zapłaciliśmy. Rejs statkiem bardzo polecam, piękne widoki. A miasteczko Supetar na wyspie- małe, urokliwe, w sam raz, żeby w kilka godzin trochę pozwiedzać.
Może info się przyda :)
Isabell
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Isabell » 18.06.2017 13:40

Dzięki Gosia010 :)
Byłam na w 2013 na rejsie z Zadaru na Kornati... miło spędzony czas dlatego w Omiś chce powtórzyc :)
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 19.06.2017 13:50

Isabell napisał(a):1) Jakie restauracje polecacie? Raz jadłam w Omiś i niestety nie trafiłam najlepiej :(


Ja polecam restaurację "Puljiz"na ul. Knezova Kachica 19... Znajduje się na starówce...Na przeciw niej masz dziedziniec, a nad wejściem masz ciemno zielone markizy z nazwą restauracji, nie sposób przeoczyć... ja wchodziłem na pięterko, które jest też na świeżym powietrzu ( ładny widok )... jedzenie oczywiście bardzo pyszne, szczególnie półmiski obfitości :D
Isabell
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 06.03.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Isabell » 22.06.2017 21:03


Ja polecam restaurację "Puljiz"na ul. Knezova Kachica 19... Znajduje się na starówce...Na przeciw niej masz dziedziniec, a nad wejściem masz ciemno zielone markizy z nazwą restauracji, nie sposób przeoczyć... ja wchodziłem na pięterko, które jest też na świeżym powietrzu ( ładny widok )... jedzenie oczywiście bardzo pyszne, szczególnie półmiski obfitości :D


Dokładnie tam byłam...oba dania które jedliśmy były niesmaczne (kalmary, krewetki w cieście zupelnie bez smaku oraz ichniejsze mięsko...a to znowu przesolone).
Poszliśmy tam właśnie dlatego ze znajomi rok wcześniej jedli i twierdzili ze było bardzo smaczne. Wiedocznie nie trafiliśmy z daniem...
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 23.06.2017 07:53

no to musieliście rzeczywiście źle trafić... ja 3 lata z rzędu tam jadam i ani razu się nie zawiodłem...
mad22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2016
Re: Omiś - aktualności 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mad22 » 28.06.2017 11:00

Witam wszystkich cromaniakow!
To mój pierwszy post chociaz forum przegladam już sporo czasu i jest dla mnie ogromnym źródłem informacji. Wlasnie przebywamy w Omisu, zreszta drugi rok pod rząd. Co do restauracji my jadalismy na głównej uliczce starowki, wchodząc od strony mostu po lewej stronie jest restauracja z ławkami drewnianymi praktycznie na środku uliczki. Kelnerzy/kelnerki stoja w fartuchach więc nie można przeoczyć, niestety nie pamiętam nazwy. Makrela grillowana czy krewetki bardzo dobre.
Aktualnie przebywamy w Apartament Milena - gospodarze bardzo mili i pomocni, bardzo fajna baza wypadowa zarowno na plażę w camp galeb jak i w Omisu. Jedyny minus ze trochę pod górę ale jakies 100
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Omiš - aktualności 2023 - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone